Dodental van aanslag in Moskou opgelopen tot 93
MOSKOU (ANP/AFP) - Bij de aanval op een concertgebouw in Moskou vrijdagavond zijn zeker 93 mensen omgekomen, meldt het onderzoeksbureau van de Russische overheid. Het bureau zegt ervan uit te gaan dat het aantal slachtoffers nog verder oploopt. Eerder was er sprake van meer dan zestig doden.
Gewapende mannen openden het vuur op bezoekers van de Crocus City Hall. De aanslag werd opgeëist door terreurgroep Islamitische Staat (IS). Zaterdagochtend meldden de Russische autoriteiten dat inmiddels elf verdachten zijn aangehouden, onder wie vier personen die daadwerkelijk aan de aanval zouden hebben deelgenomen.
Meer uit Buitenland
SHREVEPORT (ANP) - Door een schietpartij in het Amerikaanse Shreveport, Louisiana, zijn acht kinderen gedood. Dat meldt de politie aan de lokale nieuwszender KSLA News 12. Twee vrouwen zijn bij de schietpartij gewond geraakt.
22 minuten geledenTEHERAN (ANP/RTR) - De Iraanse leiding heeft nog niet besloten of Iran deelneemt aan een nieuwe gespreksronde met de VS, meldden lokale media zondag. Persbureau Tasnim meldde op basis van een anonieme bron zelfs dat er geen verdere onderhandelingen plaatsvinden zolang de Amerikaanse marine de Straat van Hormuz blijft blokkeren.
1 uur geledenMADRID (ANP/AFP) - Spanje gaat de Europese Unie dinsdag vragen het associatieverdrag met Israël te beëindigen vanwege schendingen van het internationaal recht. Dat heeft premier Pedro Sánchez gezegd tijdens een bijeenkomst in Andalusië.
2 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - Iran heeft twee buitenlanders opgepakt wegens betrokkenheid bij het importeren van Starlink-apparatuur, berichten Iraanse media. Internetdiensten via satellieten, zoals die van Starlink, zijn in het land verboden.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump dreigt Iran hard aan te pakken als het land niet akkoord gaat met een nieuwe deal. In een bericht op Truth Social schrijft hij dat Amerikaanse vertegenwoordigers maandagavond in Pakistan zijn voor onderhandelingen. Een functionaris van het Witte Huis bevestigde dit later.
3 uur geledenKYIV (ANP/RTR) - Acht personen, onder wie een kind, liggen nog in het ziekenhuis nadat ze gewond waren geraakt bij een schietpartij in de Oekraïense hoofdstad Kyiv, meldt burgemeester Vitali Klytsjko. Hierbij kwamen zes mensen om het leven.
4 uur geledenKINSHASA (ANP/AFP) - De regering van de Democratische Republiek Congo en rebellengroep M23 hebben afspraken gemaakt over het vergemakkelijken van humanitaire hulpverlening aan de bevolking. Ook zullen beide partijen binnen tien dagen gevangenen vrijlaten.
4 uur geleden