Dodental tyfoon Filipijnen gestegen tot 50
MANILLA (ANP) - Het dodental van de tyfoon Phanfone die vorige week huishield op de Filipijnen is opgelopen tot 50. Volgens de autoriteiten is het daarmee de dodelijkste storm in het land van dit jaar. Het is de 21e grote storm die het land treft in 2019.
Nog vijf mensen worden vermist en er zijn 143 mensen gewond geraakt. Daardoor kan het dodental nog oplopen in de komende dagen.
Vooral het centrale eiland Visayas werd hard getroffen. Meer dan 2 miljoen mensen ondervinden hinder van de gevolgen van de storm. Meer dan 80.000 Filipijnen zijn hun huis kwijtgeraakt en zitten nog in de noodopvang. "Wij vinden het spijtig dat landgenoten van ons nog steeds in opvangcentra zitten, we verzekeren hen dat ze de steun krijgen die ze nodig", aldus een woordvoerder van de rampenbestrijdingsdienst.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - De Verenigde Staten beginnen maandagochtend met een operatie om schepen te begeleiden die vastzitten in de Straat van Hormuz. Dat schrijft de Amerikaanse president Donald Trump op Truth Social.
30 minuten geledenBERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz acht het momenteel onwaarschijnlijk dat de Verenigde Staten Duitsland zullen voorzien van de Tomahawk-kruisraketten die de toenmalige president Joe Biden in 2024 toezegde.
2 uur geledenPARIJS (ANP) - Jean-Luc Mélenchon, het kopstuk van de uiterst linkse partij La France Insoumise (LFI), zal zich kandidaat stellen voor de presidentsverkiezingen van volgend jaar. "Ja, ik ben kandidaat," vertelde Mélenchon aan televisiezender TF1.
2 uur geledenBERLIJN (ANP/RTR) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz stelt dat de Verenigde Staten, ondanks meningsverschillen, een centrale rol spelen binnen de NAVO en bagatelliseert de spanningen met president Donald Trump. Merz reageerde op de door Washington aangekondigde terugtrekking van Amerikaanse troepen uit Duitsland.
4 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - Het Iraanse ministerie van Buitenlandse Zaken zegt dat de Verenigde Staten hebben gereageerd op een nieuw vredesvoorstel via bemiddelaar Pakistan. Iran is die reactie aan het bekijken, melden Iraanse media.
4 uur geledenJEANTES (ANP) - In de Noord-Franse plaats Jeantes zijn drie Nederlanders omgekomen door een zwaar verkeersongeval. Ook raakten drie mensen gewond, van wie één ernstig, meldden lokale Franse media, waaronder de krant Le Courrier. Het Nederlandse ministerie van Buitenlandse Zaken bevestigt dat er drie Nederlanders zijn overleden: een 71-jarige vrouw en twee mannen van 58 en 74 jaar oud.
4 uur geledenKYIV (ANP/RTR) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky hoopt de samenwerking met Finland te versterken door een overeenkomst te sluiten over drones. Dat betekent onder meer dat Kyiv zijn technologie en gevechtsexpertise, ontwikkeld tijdens de vier jaar durende oorlog met Rusland, gaat delen met de Finnen.
4 uur geleden