Dodental tyfoon Filipijnen gestegen tot 50
MANILLA (ANP) - Het dodental van de tyfoon Phanfone die vorige week huishield op de Filipijnen is opgelopen tot 50. Volgens de autoriteiten is het daarmee de dodelijkste storm in het land van dit jaar. Het is de 21e grote storm die het land treft in 2019.
Nog vijf mensen worden vermist en er zijn 143 mensen gewond geraakt. Daardoor kan het dodental nog oplopen in de komende dagen.
Vooral het centrale eiland Visayas werd hard getroffen. Meer dan 2 miljoen mensen ondervinden hinder van de gevolgen van de storm. Meer dan 80.000 Filipijnen zijn hun huis kwijtgeraakt en zitten nog in de noodopvang. "Wij vinden het spijtig dat landgenoten van ons nog steeds in opvangcentra zitten, we verzekeren hen dat ze de steun krijgen die ze nodig", aldus een woordvoerder van de rampenbestrijdingsdienst.
Meer uit Buitenland
DHAKA (ANP/RTR) - In Bangladesh zijn zeker 24 mensen om het leven gekomen nadat een passagiersbus met ongeveer veertig inzittenden in de rivier de Padma was gestort. Het incident gebeurde toen de bus probeerde aan boord van een veerboot te gaan, aldus de hulpdiensten.
17 minuten geledenGENÈVE (ANP/AFP) - De gezondheidssituatie in Cuba is "diep verontrustend", schreef directeur-generaal Tedros Adhanom Ghebreyesus van de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) woensdag op X.
3 uur geledenGAVIÃO PEIXOTO (ANP/RTR) - Brazilië is het eerste Latijns-Amerikaanse land geworden dat een supersonische straaljager bouwt. Woensdag onthulde Brasília namelijk de eerste Gripen die in eigen land is geassembleerd. De Gripen is een door het Zweedse Saab ontworpen toestel. "Dit is de eerste keer sinds de oprichting van Saab dat een straaljager buiten Zweden wordt geproduceerd", aldus Saab-CEO Micael Johansson.
4 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - De Zwitserse islamgeleerde Tariq Ramadan is in Frankrijk veroordeeld tot achttien jaar gevangenisstraf voor verkrachting van drie vrouwen. Hij was niet in de rechtbank aanwezig. Als hij zijn straf heeft uitgezeten, mag hij bovendien Frankrijk niet meer in.
8 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP/RTR) - Iran is volgens minister van Buitenlandse Zaken Abbas Araghchi niet van plan om te onderhandelen en wel om door te vechten. "Op dit moment is het beleid om het verzet voort te zetten", zei hij op de staatstelevisie. De Amerikaanse regering zegt een voorstel gedaan te hebben om de oorlog te beëindigen.
9 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Het mysterieuze cadeau dat de Amerikaanse president Donald Trump claimt van Iran te hebben gekregen, was de veilige doorgang van een aantal tankers door de Straat van Hormuz. Dat vertellen een Arabische en Amerikaanse functionaris aan de Israëlische nieuwssite The Times of Israel.
9 uur geledenANTWERPEN (ANP/BELGA) - De twee minderjarigen die werden opgepakt voor een brandstichting vlak bij de Joodse wijk van Antwerpen, zijn door de jeugdrechter in een gesloten instelling geplaatst. De twee worden beschuldigd van opzettelijke brandstichting en deelname aan activiteiten van een terroristische groepering.
10 uur geleden