Dodental tyfoon Filipijnen gestegen tot 50
MANILLA (ANP) - Het dodental van de tyfoon Phanfone die vorige week huishield op de Filipijnen is opgelopen tot 50. Volgens de autoriteiten is het daarmee de dodelijkste storm in het land van dit jaar. Het is de 21e grote storm die het land treft in 2019.
Nog vijf mensen worden vermist en er zijn 143 mensen gewond geraakt. Daardoor kan het dodental nog oplopen in de komende dagen.
Vooral het centrale eiland Visayas werd hard getroffen. Meer dan 2 miljoen mensen ondervinden hinder van de gevolgen van de storm. Meer dan 80.000 Filipijnen zijn hun huis kwijtgeraakt en zitten nog in de noodopvang. "Wij vinden het spijtig dat landgenoten van ons nog steeds in opvangcentra zitten, we verzekeren hen dat ze de steun krijgen die ze nodig", aldus een woordvoerder van de rampenbestrijdingsdienst.
Meer uit Buitenland
HONOLULU (ANP) - De Amerikaanse kustwacht heeft op 29 oktober een Russisch marineschip gedetecteerd op ongeveer 24 kilometer ten zuiden van het eiland Oahu, nabij de territoriale wateren van de Verenigde Staten. Oahu maakt deel uit van de Hawaiiaanse eilandengroep.
3 uur geledenKYIV (ANP) - Oekraïense luchtverdedigingssystemen zijn vrijdagochtend vroeg actief in Kyiv tijdens wat de burgemeester van de hoofdstad, Vitali Klitsjko, omschrijft als een "massale" Russische aanval op de hoofdstad. Daarbij zijn twee mensen gewond geraakt. De burgemeester draagt inwoners van de stad op in schuilkelders te blijven.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Families van enkele slachtoffers van twee dodelijke crashes met de Boeing 737 MAX, waarbij 346 mensen omkwamen, hebben een Amerikaans hof van beroep gevraagd een beslissing van een rechter terug te draaien. Deze rechter had een verzoek van het ministerie van Justitie goedgekeurd om een strafzaak tegen de vliegtuigbouwer te seponeren.
4 uur geledenISTANBUL (ANP) - Twee Duitse kinderen van 3 en 6 jaar oud zijn vermoedelijk overleden aan voedselvergiftiging in Istanbul. De kinderen werden dinsdag in het ziekenhuis opgenomen, maar konden ondanks alle inspanningen niet worden gered, schrijft Abdullah Emre Güner, plaatsvervangend directeur van de gezondheidsdienst in Istanbul, op X. De ouders worden naar verluidt behandeld op de intensive care van hetzelfde ziekenhuis.
4 uur geledenBELÉM (ANP/BLOOMBERG) - VN-klimaatchef Simon Stiell heeft gastland Brazilië van de klimaattop COP30 aangesproken op de beveiliging van het conferentiecentrum in Belém. Daar stormden dinsdagavond zo'n 150 activisten binnen. Meerdere betogers richtten vernielingen aan en twee beveiligers liepen in het tumult lichte verwondingen op.
9 uur geledenADDIS ABABA (ANP/RTR) - Afrika kampt met de ergste cholera-uitbraak in 25 jaar, meldt de Afrikaanse gezondheidsdienst CDC donderdag. De organisatie wijst naar kwetsbare watersystemen en conflicten als belangrijkste veroorzakers van de toename.
9 uur geledenRAMALLAH (ANP/AFP) - Het Israëlische leger zegt twee Palestijnen te hebben gedood bij gevechten op de bezette Westelijke Jordaanoever. Tegelijkertijd melden de Palestijnse autoriteiten dat Israëlische kolonisten een moskee in brand hebben gestoken.
9 uur geleden