Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Dodental treinongeluk Pakistan opgelopen tot boven de zestig

Dodental treinongeluk Pakistan opgelopen tot boven de zestig

ISLAMABAD (ANP/AFP/DPA) - Het aantal slachtoffers van het treinongeluk in het zuiden van Pakistan is opgelopen tot zeker 63. Er vielen ook tientallen gewonden bij de botsing in het plattelandsdistrict Ghotki in de zuidelijke provincie Sindh. Sommigen van hen zijn in kritieke toestand, dus de vrees is dat het dodental verder stijgt.

De eerste trein ontspoorde, waarop treinstellen op het spoor van de andere rijrichting terechtkwamen. Die werden enkele minuten later geramd door de andere trein. Aan boord van beide treinen bevonden zich meer dan duizend reizigers. De oorzaak van het ongeval is nog niet duidelijk.

Het was erg moeilijk voor reddingswerkers om, met hulp van het leger, iets te doen voor de slachtoffers in de verwrongen treincoupés. De bergingsactie is inmiddels voltooid, het spoor wordt woensdag weer opengesteld, liet de spoorbeheerder weten. Premier Imran Khan zei geschokt te zijn door het ongeluk. Hij beloofde een grondig onderzoek naar veiligheidsgebreken bij de spoorwegen.

Fatale treinongelukken komen geregeld voor in Pakistan. Het netwerk is in verval als gevolg van corruptie, wanbeheer en gebrek aan investeringen. Ook worden aanslagen gepleegd door separatisten en islamistische militanten.

Meer uit Buitenland

Media: kabinet Israël akkoord met internationale troepen in Gaza

JERUZALEM (ANP) - Het Israëlische veiligheidskabinet heeft ingestemd met de beperkte inzet van een internationale troepenmacht in de Gazastrook. Dat berichten media als Haaretz en Times of Israel, die zich baseren op ingewijden.

22 minuten geleden
Franse branden leiden voor het eerst tot 'pyrocumulonimbus'

PARIJS (ANP/AFP) - De enorme bosbrand die in het zuidwesten van Frankrijk woedt, heeft geleid tot een fenomeen dat nog niet eerder in het land is waargenomen: pyrocumulonimbus. Dat zei een woordvoerder van de Franse nationale brandweerfederatie (FNSPF) zondag.

1 uur geleden
Merz bij herdenking aanslag Berlijn: geen plaats voor extremisten

BERLIJN (ANP) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz (CDU) heeft aangekondigd dat hij vastberaden zal optreden tegen extremisten. "Deze criminelen, deze extremisten, hebben geen plaats in de samenleving," zei de bondskanselier vlak voor een herdenkingsdienst van de aanslag bij de Pride in Berlijn, aldus Duitse media waaronder de krant Tagesspiegel.

1 uur geleden
Brand in zuidwesten Frankrijk verwoest 240 woningen

BORDEAUX (ANP/RTR/AFP) - De natuurbrand in het Franse gebied Gironde heeft daar volgens de autoriteiten al zo'n 240 woningen verwoest. Vooral de gemeente Le Porge, ten westen van Bordeaux, is zwaar getroffen.

1 uur geleden
Grote steunbetuiging in Berlijn na aanslag bij Pride

BERLIJN (ANP) - In Berlijn zijn mensen na de aanslag van zaterdagavond de straat opgegaan om steun te betuigen aan de slachtoffers en de queergemeenschap. Er verzamelde zich volgens media als omroep RBB een menigte op de Pariser Platz, bij de beroemde stadspoort Brandenburger Tor. Het gaat mogelijk om enkele duizenden mensen.

2 uur geleden
Aantal gewonden aanslag Berlijn naar boven bijgesteld

BERLIJN (ANP) - De Duitse autoriteiten hebben het aantal gewonden bij de aanslag in Berlijn naar boven bijgesteld. Het gaat volgens minister van Binnenlandse Zaken Alexander Dobrindt om 29 personen, soms met ernstig letsel. Daarnaast kwam ook iemand om het leven. Er was met een voertuig ingereden op mensen en daarna zou ook op mensen zijn ingestoken.

3 uur geleden
Iraanse media: olietanker ontploft in Straat van Hormuz

TEHERAN (ANP/RTR) - Een olietanker is zondag ontploft in de Straat van Hormuz, berichten Iraanse media. Volgens persbureau Tasnim was het schip in aanvaring gekomen met een zeemijn.

3 uur geleden