
Dodental storm Freddy in zuidelijk Afrika boven de duizend
LILONGWE (ANP/RTR) - De tropische storm Freddy heeft in zuidelijk Afrika meer dan duizend mensen het leven gekost. Lazarus Chakwera, de president van Malawi, zei woensdag dat het dodental sterk is opgelopen sinds de cycloon een maand geleden over zijn land raasde.
Half maart trok Freddy een spoor van vernieling door Malawi, Mozambique en Madagaskar. De storm was daar een paar weken eerder ook al geweest en was weer verder getrokken, maar maakte daarna een lusbeweging en kwam weer terug bij de drie Afrikaanse landen.
De Malawische president zei niet hoe hij nu bij het dodental van duizend komt, nadat op 20 maart het geschatte aantal doden nog op ruim vijfhonderd lag. Maar toen waren er nog honderden vermisten in Malawi. Volgens de president zijn 2 miljoen mensen getroffen door de natuurramp en zijn een half miljoen mensen ontheemd geraakt. Veel huizen en wegen zijn verwoest.
Meer uit Buitenland
FLORENCE (ANP/DPA) - In meerdere Italiaanse steden is de stroom uitgevallen door de extreme hitte. In het centrum van de toeristenstad Florence zaten tal van winkels tijdelijk zonder stroom, meldde het Italiaanse persbureau Ansa. Geldautomaten en roltrappen werkten niet.
2 uur geledenMOSKOU/PARIJS (ANP/AFP/RTR) - De Russische president Vladimir Poetin en zijn Franse ambtgenoot Emmanuel Macron hebben voor het eerst in jaren weer met elkaar gebeld. De laatste keer dat ze met elkaar spraken was in september 2022, ruim een halfjaar nadat Rusland aan een grootschalig offensief in Oekraïne was begonnen.
4 uur geledenMOSKOU (ANP/AFP) - Een Russische rechter heeft de voormalige onderminister van Defensie Timoer Ivanov veroordeeld tot dertien jaar opsluiting in een strafkolonie vanwege corruptie. Het is de zwaarste straf die tot dusver is opgelegd in een serie fraudezaken tegen hoge defensieambtenaren.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Republikeinse meerderheid in de Senaat van het Amerikaanse parlement heeft na een marathonzitting ingestemd met de belangrijkste uitgavenwet van de Republikeinse president Donald Trump. De Democraten uitten felle kritiek op de bezuinigingen op sociale welzijnsprogramma's en omdat de staatsschuld gigantisch stijgt.
5 uur geledenWERCHTER (ANP) - Het Belgische festival Rock Werchter neemt maatregelen in verband met de verwachte hitte op woensdag. Het muziekfestival begint donderdag, maar de camping gaat al op woensdag open. Ook in België worden temperaturen ruim boven de 30 graden verwacht en daarom verloopt de check-in anders dan voorgaande jaren, laat het festival weten.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump zinspeelt op de deportatie van Tesla-baas Elon Musk, die in Zuid-Afrika is geboren. Het is de jongste escalatie in het conflict tussen de voormalige bondgenoten.
7 uur geledenLONDEN (ANP/AFP) - Bijna 20.000 migranten zijn de afgelopen zes maanden in kleine bootjes het Kanaal overgestoken naar het Verenigd Koninkrijk. Dat is een record voor de eerste helft van een jaar.
7 uur geleden