
Dodental storm Ciarán stijgt, honderdduizenden nog zonder stroom
PARIJS (ANP/RTR/BELGA) - In de Italiaanse regio Toscane zijn vijf mensen omgekomen bij overstromingen die ontstonden toen storm Ciarán donderdag over Europa trok. Eerder was er nog sprake van drie dodelijke slachtoffers in Italië. Ziekenhuizen in Toscane liepen onder door de zware regenval en zo'n 40.000 mensen zaten vrijdagochtend nog zonder stroom, schrijven lokale media.
Ook op andere plekken in Europa vielen doden door de storm, waaronder in Frankrijk, Duitsland, Spanje, België en Nederland. In Frankrijk hadden meer dan een half miljoen huishoudens vrijdagochtend nog geen elektriciteit.
Een obelisk op het dak van het Antwerpse stadhuis wordt vrijdag bewaakt door een speciaal klimteam van de brandweer. De naald dreigde donderdagavond om te waaien. Een groot deel van de Grote Markt werd toen afgezet. Inmiddels is de omgeving van het gebouw weer veilig en kijkt de gemeente hoe de obelisk verstevigd kan worden.
Elders in België, in Oudenaarde, is een onderzoek gestart naar een man die donderdagavond aan de vlaggenmast van de Walburgatoren is gaan hangen als 'menselijke vlag'. Hoe de man bovenop de toren wist te komen en wie hij is, is nog niet bekend.
Meer uit Buitenland
WARSCHAU (ANP) - De NAVO moet onderzoeken of zij Russische drones en raketten al boven het oosten van Oekraïne kan neerschieten, vindt Polen. Dat maakt het gemakkelijker oostelijke NAVO-landen tegen Russische projectielen te beschermen, stelt buitenlandminister Radoslaw Sikorski.
23 minuten geledenNEW YORK (ANP/AFP) - De Mensenrechtenraad van de Verenigde Naties komt dinsdag bijeen voor een spoeddebat over de Israëlische aanval op Hamas in Qatar.
34 minuten geledenANKARA (ANP/AFP/RTR) - Een rechtszaak die grote gevolgen kan hebben voor de Turkse oppositie gaat op 24 oktober verder. Dat besloot de rechtbank in Ankara maandag. Voorman Özgür Özel van oppositiepartij CHP riskeert uit zijn functie te worden gezet vanwege beschuldigingen van onregelmatigheden op het partijcongres waar hij tot leider is verkozen.
1 uur geledenBIZERTE (ANP/AFP) - Een vloot met hulpgoederen is vanuit Tunesië richting de Gazastrook vertrokken. De pro-Palestijnse activisten aan boord, onder wie Greta Thunberg, willen de Israëlische blokkade doorbreken en een humanitaire corridor openen.
1 uur geledenGENÈVE (ANP) - De meeste slachtoffers van clustermunitie vielen vorig jaar opnieuw in Oekraïne, melden mensenrechten- en hulporganisaties in hun jaarlijkse Clustermunitiemonitor. Van de 314 gemelde doden, allen burgers, vielen er 208 in het door Rusland binnengevallen land. De organisaties vermoeden dat het werkelijke aantal slachtoffers veel hoger is.
1 uur geledenBANGKOK (ANP/AFP) - De Thaise oud-premier Thaksin Shinawatra (76) is van zijn cel overgebracht naar de medische afdeling van de gevangenis. Dat is vanwege zijn chronische gezondheidsproblemen en hoge leeftijd, aldus een gevangenisfunctionaris.
1 uur geledenKYIV (ANP) - Een storing in satellietdienst Starlink heeft opnieuw het Oekraïense leger getroffen. De uitval van het systeem dat Oekraïense militairen gebruiken om te communiceren en projectielen naar hun doel te leiden, beperkt zich volgens Oekraïense media niet tot dat land maar raakt in ieder geval de troepen aan het front. Starlink zou inmiddels weer geleidelijk bruikbaar worden, meldt de commandant van de Oekraïense drone-eenheden.
3 uur geleden