Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Dodental storm Ciarán stijgt, honderdduizenden nog zonder stroom

Dodental storm Ciarán stijgt, honderdduizenden nog zonder stroom

PARIJS (ANP/RTR/BELGA) - In de Italiaanse regio Toscane zijn vijf mensen omgekomen bij overstromingen die ontstonden toen storm Ciarán donderdag over Europa trok. Eerder was er nog sprake van drie dodelijke slachtoffers in Italië. Ziekenhuizen in Toscane liepen onder door de zware regenval en zo'n 40.000 mensen zaten vrijdagochtend nog zonder stroom, schrijven lokale media.

Ook op andere plekken in Europa vielen doden door de storm, waaronder in Frankrijk, Duitsland, Spanje, België en Nederland. In Frankrijk hadden meer dan een half miljoen huishoudens vrijdagochtend nog geen elektriciteit.

Een obelisk op het dak van het Antwerpse stadhuis wordt vrijdag bewaakt door een speciaal klimteam van de brandweer. De naald dreigde donderdagavond om te waaien. Een groot deel van de Grote Markt werd toen afgezet. Inmiddels is de omgeving van het gebouw weer veilig en kijkt de gemeente hoe de obelisk verstevigd kan worden.

Elders in België, in Oudenaarde, is een onderzoek gestart naar een man die donderdagavond aan de vlaggenmast van de Walburgatoren is gaan hangen als 'menselijke vlag'. Hoe de man bovenop de toren wist te komen en wie hij is, is nog niet bekend.

Meer uit Buitenland

Paus Leo reageert fel op uitbuiting van Afrika om grondstoffen

LUANDA (ANP/RTR) - Paus Leo zet zich fel af tegen de exploitatie en het uitbuiten van Afrikaanse landen om hun waardevolle grondstoffen. In het olierijke Angola, zijn derde stop op zijn Afrikaanse rondreis, stelde hij dat Afrika slachtoffer is van "despoten en tirannen" die rijkdom beloven, maar die belofte niet nakomen.

50 minuten geleden
Wall Street Journal: VS willen Iraanse schepen enteren

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Amerikaanse strijdkrachten bereiden zich voor op het enteren van schepen die onder Iraanse vlag varen of die aan het land gelinkt kunnen worden, ook in internationale wateren. Dat schrijft de Wall Street Journal op gezag van anonieme VS-officials.

1 uur geleden
India eist opheldering van Iran over beschieting van schepen

NEW DELHI (ANP/RTR) - De Indiase autoriteiten willen opheldering van Iran over het beschieten van twee vrachtschepen in de Straat van Hormuz die, naar nu blijkt, onder Indiase vlag voeren. De Iraanse ambassadeur is ter verantwoording geroepen.

2 uur geleden
Schutter opent vuur in Kyiv, meerdere doden

KYIV (ANP/AFP/RTR) - Bij een schietpartij in Kyiv zijn zeker vijf doden gevallen, meldt de Oekraïense president Zelensky. De schutter werd gedood tijdens een poging om hem te arresteren.

2 uur geleden
Trump: Iran kan ons niet chanteren met sluiting Straat van Hormuz

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt dat Iran de VS niet kan "chanteren" door de Straat van Hormuz opnieuw af te sluiten. Hij zei ook dat de landen nog steeds met elkaar in gesprek zijn.

2 uur geleden
President Brazilië hekelt Veiligheidsraad en Trump

BARCELONA (ANP/RTR) - De Braziliaanse president Luiz Inácio Lula da Silva heeft fel uitgehaald naar de Veiligheidsraad van de VN en president Donald Trump, zonder die laatste bij naam te noemen.

5 uur geleden
Macron beschuldigt Hezbollah van doden van Franse militair

BEIROET (ANP/RTR) - Een Franse VN-militair is omgekomen bij een aanval in Zuid-Libanon. Volgens de Franse president Emmanuel Macron zit Hezbollah achter de aanval, schrijft hij op X.

5 uur geleden