Dodental storm Ciarán stijgt, honderdduizenden nog zonder stroom
PARIJS (ANP/RTR/BELGA) - In de Italiaanse regio Toscane zijn vijf mensen omgekomen bij overstromingen die ontstonden toen storm Ciarán donderdag over Europa trok. Eerder was er nog sprake van drie dodelijke slachtoffers in Italië. Ziekenhuizen in Toscane liepen onder door de zware regenval en zo'n 40.000 mensen zaten vrijdagochtend nog zonder stroom, schrijven lokale media.
Ook op andere plekken in Europa vielen doden door de storm, waaronder in Frankrijk, Duitsland, Spanje, België en Nederland. In Frankrijk hadden meer dan een half miljoen huishoudens vrijdagochtend nog geen elektriciteit.
Een obelisk op het dak van het Antwerpse stadhuis wordt vrijdag bewaakt door een speciaal klimteam van de brandweer. De naald dreigde donderdagavond om te waaien. Een groot deel van de Grote Markt werd toen afgezet. Inmiddels is de omgeving van het gebouw weer veilig en kijkt de gemeente hoe de obelisk verstevigd kan worden.
Elders in België, in Oudenaarde, is een onderzoek gestart naar een man die donderdagavond aan de vlaggenmast van de Walburgatoren is gaan hangen als 'menselijke vlag'. Hoe de man bovenop de toren wist te komen en wie hij is, is nog niet bekend.
Meer uit Buitenland
TEHERAN (ANP) - Sinds het begin van de Amerikaanse en Israëlische aanvallen op Iran eind februari zijn volgens de Iraanse Rode Halve Maan (IRCS) meer dan 1900 burgers gedood en meer dan 20.000 gewond geraakt. IRCS-chef Jagan Chapagain dankt de medewerkers voor hun buitengewone moed en vaardigheid onder de moeilijke omstandigheden.
25 minuten geledenTEL AVIV (ANP/AFP) - De Israëlische krijgsmacht heeft een dringend evacuatiebevel uitgevaardigd aan de inwoners van de Zuid-Libanese kuststad Tyrus. Er zullen meer aanvallen volgen tegen Hezbollah, aldus een verklaring.
1 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - Teheran heeft volgens media bevestigd dat schepen met essentiële goederen door de Straat van Hormuz naar Iraanse havens kunnen varen. Dit moet in overleg met de Iraanse autoriteiten.
2 uur geledenNIKOPOL (ANP/RTR) - In Oekraïne zijn vijf doden gevallen door een Russische aanval op een markt in de frontstad Nikopol, melden de autoriteiten. Negentien anderen zijn volgens hen gewond geraakt.
3 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR) - De VN-Veiligheidsraad buigt zich naar verwachting pas volgende week over een resolutie over het hervatten van het scheepvaartverkeer in de Straat van Hormuz. De stemming zou aanvankelijk deze week plaatsvinden.
5 uur geledenLIMA (ANP/AFP) - In het stadion Alejandro Villanueva in de Peruaanse hoofdstad Lima is een persoon om het leven gekomen. Zeker 47 anderen zijn gewond geraakt, meldt de Peruaanse minister van Volksgezondheid Juan Carlos Velasco aan lokale media.
8 uur geledenLIMA (ANP) - In het stadion Alejandro Villanueva in de Peruaanse hoofdstad Lima zijn vrijdagmiddag (lokale tijd) zeker 47 mensen gewond geraakt, meldt het ministerie van Volksgezondheid op X. Volgens het ministerie stortte er een "constructie" in, maar verdere details over het incident zijn door de autoriteiten niet bekendgemaakt.
10 uur geleden