Dodental Spanje vlakt verder af
MADRID (ANP/RTR) - In Spanje zijn het afgelopen etmaal 637 mensen overleden aan de gevolgen van het coronavirus. Dat is opnieuw minder dan in de afgelopen dagen. De autoriteiten melden zondag 674 sterfgevallen, zaterdag waren het er nog 809. Het totaal aantal doden kwam maandag op 13.055 van 12.418 op zondag, zei het ministerie van Gezondheid.
Ook het aantal bevestigde besmettingen steeg minder hard van 130.759 naar 135.032. Zondag meldde het ministerie iets meer dan 6000 nieuwe gevallen, zaterdag waren het nog bijna 8000.
Spanje zei van plan te zijn de coronavirustests uit te breiden naar mensen zonder symptomen. Dat is een eerste stap naar het langzaam opheffen van de lockdown in het land met het op één na hoogste dodental van de pandemie.
Piek voorbij
Net als in Italië, dat het zwaarst is getroffen, heeft Spanje het aantal nieuwe besmettingen en sterfgevallen de afgelopen dagen langzaam zien dalen, wat hoop geeft dat de piek voorbij is.
"We bereiden ons voor op de-escalatie en het is belangrijk om te weten wie besmet is om de lockdown van Spaanse burgers geleidelijk op te kunnen heffen", zei de Spaanse minister van Buitenlandse Zaken Arancha Gonzalez tegen tv-station Antena 3.
Meer uit Buitenland
LONDEN (ANP) - De Britse politie heeft de voormalige ambassadeur voor de Verenigde Staten Peter Mandelson op borgtocht vrijgelaten in afwachting van verder onderzoek.
8 minuten geledenSEOUL (ANP) - De oud-president van Zuid-Korea, Yoon Suk-yeol, gaat in beroep tegen zijn veroordeling tot levenslange gevangenisstraf voor het leiden van een opstand.
1 uur geledenMOSKOU (ANP) - Een explosie bij een treinstation in de Russische hoofdstad Moskou heeft het leven gekost aan een politieagent. Twee anderen raakten gewond. Dat meldt het Russische ministerie van Binnenlandse Zaken in een verklaring op Telegram.
1 uur geledenPYONGYANG (ANP) - De zus van de Noord-Koreaanse leider Kim Jong-un heeft een promotie gekregen tijdens een zeldzaam partijcongres, melden staatsmedia dinsdag.
1 uur geledenRAQQA (ANP) - Vier Syrische veiligheidsfunctionarissen zijn maandag gedood in een aanval op een checkpoint ten westen van de stad Raqqa. Volgens het Syrische staatspersbureau zitten strijders van Islamitische Staat (IS) achter de aanval, al heeft de terreurbeweging de aanval nog niet opgeëist.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump ontkent dat er onenigheid bestaat tussen hem en zijn generaal Daniel Caine over aanvallen op Iran. Amerikaanse media schreven dat Caine had gewaarschuwd dat zo'n aanval risico's met zich meebrengt.
5 uur geledenJERUZALEM (ANP/AFP) - Een groot aantal landen heeft zich uitgesproken tegen recente stappen van Israël om de controle over de Westelijke Jordaanoever te vergroten. In een gezamenlijke verklaring bestempelden de buitenlandministers van bijna twintig landen, waaronder een groot aantal Europese landen, deze stappen als "pogingen om het gebied te annexeren en de Palestijnse staat te ondermijnen".
5 uur geleden