Dodental Spanje vlakt verder af
MADRID (ANP/RTR) - In Spanje zijn het afgelopen etmaal 637 mensen overleden aan de gevolgen van het coronavirus. Dat is opnieuw minder dan in de afgelopen dagen. De autoriteiten melden zondag 674 sterfgevallen, zaterdag waren het er nog 809. Het totaal aantal doden kwam maandag op 13.055 van 12.418 op zondag, zei het ministerie van Gezondheid.
Ook het aantal bevestigde besmettingen steeg minder hard van 130.759 naar 135.032. Zondag meldde het ministerie iets meer dan 6000 nieuwe gevallen, zaterdag waren het nog bijna 8000.
Spanje zei van plan te zijn de coronavirustests uit te breiden naar mensen zonder symptomen. Dat is een eerste stap naar het langzaam opheffen van de lockdown in het land met het op één na hoogste dodental van de pandemie.
Piek voorbij
Net als in Italië, dat het zwaarst is getroffen, heeft Spanje het aantal nieuwe besmettingen en sterfgevallen de afgelopen dagen langzaam zien dalen, wat hoop geeft dat de piek voorbij is.
"We bereiden ons voor op de-escalatie en het is belangrijk om te weten wie besmet is om de lockdown van Spaanse burgers geleidelijk op te kunnen heffen", zei de Spaanse minister van Buitenlandse Zaken Arancha Gonzalez tegen tv-station Antena 3.
Meer uit Buitenland
KYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky zegt de Amerikaanse gezanten Steve Witkoff en Jared Kushner te hebben bijgepraat over de situatie op het slagveld. Daar boekt Rusland volgens de Oekraïense leider slechts weinig terreinwinst, terwijl het voor die beperkte overwinningen wel een hoge prijs betaalt.
13 minuten geledenBISJKEK (ANP/BLOOMBERG) - De Indiase premier Narendra Modi heeft de Russische president Vladimir Poetin opgeroepen om een einde te maken aan de oorlog in Oekraïne. De twee spraken elkaar maandag in de marge van een top in Kirgizië.
37 minuten geledenKATHMANDU (ANP) - De drie Nederlanders die vermist zijn geraakt bij de dodelijke overstromingen in het grensgebied van Nepal en China, zijn nog altijd niet gevonden. Dat bevestigt de Nepalese politie desgevraagd tegenover ANP. Wel is begonnen met zoeken op de plekken waar zij mogelijk zijn verdwenen, zo voegt de autoriteit eraan toe.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP/AFP) - De Eurocommissaris voor EU-uitbreiding Marta Kos vindt dat er in de EU "geen plaats" moet zijn voor de "verheerlijking" vanuit Servië rondom het overlijden van de Bosnisch-Servische ex-generaal Ratko Mladić.
1 uur geledenKATHMANDU (ANP/AFP) - Bij de overstromingen in Nepal zijn meer dan 2500 gebouwen verwoest. Dat komt volgens persbureau AFP naar voren uit satellietbeelden van de EU-satellietdienst Copernicus.
3 uur geledenMADRID (ANP/AFP/DPA/RTR) - De Spaanse premier Pedro Sánchez heeft zich beklaagd over desinformatie over de recente crisis in Ceuta. Hij wees daarbij op de radio ook naar Israël en Rusland.
3 uur geledenKINSHASA (ANP) - Het aantal ebolabesmettingen in de Democratische Republiek Congo (DRC) is opgelopen tot boven de 6000. Dat heeft de regering maandag bekendgemaakt.
3 uur geleden