Dodental schietpartij Montenegro opgelopen
PODGORICA (ANP/AFP/RTR) - Het dodental na een schietpartij in onder meer een restaurant in Montenegro is opgelopen tot twaalf, meldt een aanklager. Onder de slachtoffers zijn twee kinderen. De schutter vluchtte en pleegde zelfmoord, nadat hij door de politie was omsingeld.
Het geweld vond op nieuwjaarsdag plaats in Cetinje, de voormalige hoofdstad van het Balkanland. De eerste vier slachtoffers vielen omstreeks 17.30 uur in een restaurant, de rest op vier andere locaties. De politie sluit een "confrontatie tussen georganiseerde criminele groepen" uit.
De politie zei ook dat de schutter veel had gedronken voorafgaand aan de schietpartij. Eerder werd bekend dat de 45-jarige man onder anderen familieleden had doodgeschoten en dat vier personen met zware maar niet levensbedreigende verwondingen naar het ziekenhuis waren gebracht.
Rouwperiode
Premier Milojko Spajić zei tegen omroep RTCG dat de "tragedie" plaatsvond na een ruzie in het restaurant. De criteria voor wapenbezit worden volgens hem mogelijk aangescherpt. De vuurwapens die bij de schietpartij werden gebruikt, waren volgens de politie illegaal. De schutter had een geschiedenis van illegaal wapenbezit.
Grote schietpartijen komen zelden voor in Montenegro, een land met ruim 620.000 inwoners. Donderdag zijn drie dagen van nationale rouw ingegaan.
Meer uit Buitenland
PARIJS (ANP/RTR) - De dood van de 69-jarige modellenscout en mode-ondernemer Daniel Siad in zijn woning aan de noordwestrand van Parijs is volgens justitie niet door geweld veroorzaakt. Er wordt nog gekeken naar de precieze doodsoorzaak. Eerder zei de advocaat van de Frans-Zweedse Siad dat hij 20 juli aan een hartaanval overleed.
26 minuten geledenWASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump treft komende week naar verwachting de Israëlische premier Benjamin Netanyahu en het Oekraïense staatshoofd Volodymyr Zelensky. Zij worden verwacht in hoofdstad Washington, waar afscheid wordt genomen van een overleden senator.
40 minuten geledenDERA ISMAIL KHAN (ANP/AFP/RTR) - Bij een zelfmoordaanslag in het noordwesten van Pakistan zijn zeker vijftien mensen omgekomen. Dat meldt de Pakistaanse strijdmacht. Onder de doden zijn twaalf militairen. De aanval zou direct zijn vergolden door twaalf rebellen te doden.
51 minuten geledenAMMAN (ANP/AFP) - Jordanië bevestigt dat het opnieuw te maken heeft gekregen met een grote aanval uit Iran. De Jordaanse krijgsmacht meldt dat het zeven raketten en zes drones heeft onderschept.
1 uur geledenJERUZALEM/NABLUS (ANP/AFP) - Israël gaat nieuwe nederzettingen van Joodse kolonisten op de bezette Westelijke Jordaanoever vestigen. Dat zegt de Israëlische premier Benjamin Netanyahu na nieuwe gewelddadigheden.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Er komen vijf Iraanse rechters en een hacker op de EU-sanctielijst. Daartoe hebben de EU-lidstaten vrijdag ingestemd.
2 uur geledenWARSCHAU (ANP/DPA) - Na een richtingenstrijd binnen de Poolse rechts-populistische PiS-partij is het nu definitief tot een breuk gekomen. Veertig parlementariërs hebben zich afgesplitst van de oppositiepartij, onder wie oud-premier Mateusz Morawiecki.
2 uur geleden