Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Dodental schietpartij Montenegro opgelopen

Dodental schietpartij Montenegro opgelopen

PODGORICA (ANP/AFP/RTR) - Het dodental na een schietpartij in onder meer een restaurant in Montenegro is opgelopen tot twaalf, meldt een aanklager. Onder de slachtoffers zijn twee kinderen. De schutter vluchtte en pleegde zelfmoord, nadat hij door de politie was omsingeld.

Het geweld vond op nieuwjaarsdag plaats in Cetinje, de voormalige hoofdstad van het Balkanland. De eerste vier slachtoffers vielen omstreeks 17.30 uur in een restaurant, de rest op vier andere locaties. De politie sluit een "confrontatie tussen georganiseerde criminele groepen" uit.

De politie zei ook dat de schutter veel had gedronken voorafgaand aan de schietpartij. Eerder werd bekend dat de 45-jarige man onder anderen familieleden had doodgeschoten en dat vier personen met zware maar niet levensbedreigende verwondingen naar het ziekenhuis waren gebracht.

Rouwperiode

Premier Milojko Spajić zei tegen omroep RTCG dat de "tragedie" plaatsvond na een ruzie in het restaurant. De criteria voor wapenbezit worden volgens hem mogelijk aangescherpt. De vuurwapens die bij de schietpartij werden gebruikt, waren volgens de politie illegaal. De schutter had een geschiedenis van illegaal wapenbezit.

Grote schietpartijen komen zelden voor in Montenegro, een land met ruim 620.000 inwoners. Donderdag zijn drie dagen van nationale rouw ingegaan.

Meer uit Buitenland

Bestrijding van brand Hoge Venen bemoeilijkt door storm

LUIK (ANP/BELGA) - Het bestrijden van de brand in het Belgische gebied de Hoge Venen werd in de nacht van woensdag op donderdag bemoeilijkt door het slechte weer. Het zicht was slecht, er waren bomen omgevallen door de storm en de paden waren moeilijk begaanbaar, meldt het bestuur van de provincie Luik.

30 minuten geleden
Dodental aanvallen in Oekraïne stijgt, Zelensky vraagt Patriots

KYIV (ANP/AFP) - Het dodental door aanvallen op Oekraïne is opgelopen tot dertien, meldt de Oekraïense president Volodymyr Zelensky op X. Rusland "investeert in ballistische raketten en escalatie", zegt de president. Daar helpen volgens hem alleen Patriot-raketten tegen. Hij vraagt al langer om die luchtverdedigingsraketten omdat Oekraïne er niet genoeg heeft om Russische aanvallen met de zware, snelle wapens af te slaan.

50 minuten geleden
Colombia kondigt economische noodtoestand af

BOGOTÁ (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Colombia heeft een economische noodtoestand van dertig dagen uitgeroepen om de gevolgen van de aardbeving aan te pakken. Het decreet, dat woensdagavond lokale tijd door de hele ministerraad werd ondertekend, geeft president Abelardo de la Espriella tijdelijk de bevoegdheid om economische en fiscale regels in te voeren zonder goedkeuring van het parlement.

1 uur geleden
Oprichter omgevallen vastgoedconcern Evergrande krijgt levenslang

HONGKONG (ANP/RTR) - Een Chinese rechtbank heeft de oprichter van het omgevallen vastgoedconcern China Evergrande Group veroordeeld tot een levenslange gevangenisstraf. Ook moeten al zijn persoonlijke bezittingen in beslag worden genomen, zo oordeelde de rechtbank.

1 uur geleden
Doden door aanval Russische ballistische raketten op Kyiv

KYIV (ANP/RTR/AFP) - De Oekraïense hoofdstad Kyiv is in de nacht van woensdag op donderdag bestookt met Russische ballistische raketten, zo liet burgemeester Vitali Klitsjko weten. Daarbij zouden zeker acht doden zijn gevallen en raakten 33 anderen gewond. Aan de oostkant van Kyiv, in het district Brovary, kwam ook een man om het leven.

1 uur geleden
Trump: enorme economische gevolgen voor elk land dat Iran steunt

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft woensdag gewaarschuwd voor economische consequenties voor elk land dat Teheran steunt of Iran "op enigerlei wijze een reddingsboei toewerpt".

7 uur geleden
Doden door aanval Russische ballistische raketten op Kyiv

KYIV (ANP) - De Oekraïense hoofdstad Kyiv is in de nacht van woensdag op donderdag bestookt met Russische ballistische raketten, zo liet burgemeester Vitali Klitsjko weten. Daarbij zouden zeker twee doden zijn gevallen. Zes anderen raakten gewond.

7 uur geleden