Dodental schietpartij Montenegro opgelopen
PODGORICA (ANP/AFP/RTR) - Het dodental na een schietpartij in onder meer een restaurant in Montenegro is opgelopen tot twaalf, meldt een aanklager. Onder de slachtoffers zijn twee kinderen. De schutter vluchtte en pleegde zelfmoord, nadat hij door de politie was omsingeld.
Het geweld vond op nieuwjaarsdag plaats in Cetinje, de voormalige hoofdstad van het Balkanland. De eerste vier slachtoffers vielen omstreeks 17.30 uur in een restaurant, de rest op vier andere locaties. De politie sluit een "confrontatie tussen georganiseerde criminele groepen" uit.
De politie zei ook dat de schutter veel had gedronken voorafgaand aan de schietpartij. Eerder werd bekend dat de 45-jarige man onder anderen familieleden had doodgeschoten en dat vier personen met zware maar niet levensbedreigende verwondingen naar het ziekenhuis waren gebracht.
Rouwperiode
Premier Milojko Spajić zei tegen omroep RTCG dat de "tragedie" plaatsvond na een ruzie in het restaurant. De criteria voor wapenbezit worden volgens hem mogelijk aangescherpt. De vuurwapens die bij de schietpartij werden gebruikt, waren volgens de politie illegaal. De schutter had een geschiedenis van illegaal wapenbezit.
Grote schietpartijen komen zelden voor in Montenegro, een land met ruim 620.000 inwoners. Donderdag zijn drie dagen van nationale rouw ingegaan.
Meer uit Buitenland
BERLIJN (ANP/RTR/AFP) - Buitenlandministers van Frankrijk, Duitsland, Italië en het Verenigd Koninkrijk hebben Israël opgeroepen Palestijnen te beschermen in de bezette gebieden. Dat is volgens hen onderdeel van internationale wetgeving.
44 minuten geledenBISJKEK (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Russische president Vladimir Poetin heeft het opgenomen voor de Amerikaanse onderhandelaar Steve Witkoff. Poetin noemde de Amerikaan intelligent en beleefd en sprak tegen dat hij pro-Russisch zou zijn.
56 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - De Afghaanse verdachte van het neerschieten van twee gardisten in hoofdstad Washington reed voorafgaand aan de schietpartij door het hele land naar de hoofdstad. Hij kwam volgens de autoriteiten uit de staat Washington, aan de westkust.
1 uur geledenMANCHESTER (ANP) - De politie in Manchester meldt dat een 31-jarige man is gearresteerd in verband met de aanslag op een synagoge in die stad op 2 oktober. De man werd aangehouden op de luchthaven van Manchester na aankomst met het vliegtuig.
1 uur geledenROME (ANP/AFP) - Italië heeft een verdachte van de aanslag op de Nord Stream-pijpleidingen overgeleverd aan Duitsland. De Oekraïense man wordt gezien als een sleutelfiguur bij het opblazen van de onderzeese pijpleidingen in 2022.
3 uur geledenSTRAATSBURG (ANP) - Het Europees Parlement wil dat nationale parlementen meer betrokken worden bij de besluitvorming van de EU. 337 Europarlementariërs stemden voor een rapport dat daar aanbevelingen voor doet, 245 stemden tegen.
4 uur geledenSTRAATSBURG (ANP) - De EU en de EU-lidstaten moeten meer en hardere acties ondernemen tegen de oorlog en de humanitaire crisis in Soedan, vindt het Europees Parlement. De EU moet onder andere sancties opleggen aan belangrijke commandanten van de Soedanese paramilitaire Rapid Support Forces (RSF) en het Soedanese leger (SAF).
4 uur geleden