Dodental schietpartij Montenegro opgelopen
PODGORICA (ANP/AFP/RTR) - Het dodental na een schietpartij in onder meer een restaurant in Montenegro is opgelopen tot twaalf, meldt een aanklager. Onder de slachtoffers zijn twee kinderen. De schutter vluchtte en pleegde zelfmoord, nadat hij door de politie was omsingeld.
Het geweld vond op nieuwjaarsdag plaats in Cetinje, de voormalige hoofdstad van het Balkanland. De eerste vier slachtoffers vielen omstreeks 17.30 uur in een restaurant, de rest op vier andere locaties. De politie sluit een "confrontatie tussen georganiseerde criminele groepen" uit.
De politie zei ook dat de schutter veel had gedronken voorafgaand aan de schietpartij. Eerder werd bekend dat de 45-jarige man onder anderen familieleden had doodgeschoten en dat vier personen met zware maar niet levensbedreigende verwondingen naar het ziekenhuis waren gebracht.
Rouwperiode
Premier Milojko Spajić zei tegen omroep RTCG dat de "tragedie" plaatsvond na een ruzie in het restaurant. De criteria voor wapenbezit worden volgens hem mogelijk aangescherpt. De vuurwapens die bij de schietpartij werden gebruikt, waren volgens de politie illegaal. De schutter had een geschiedenis van illegaal wapenbezit.
Grote schietpartijen komen zelden voor in Montenegro, een land met ruim 620.000 inwoners. Donderdag zijn drie dagen van nationale rouw ingegaan.
Meer uit Buitenland
BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie wil het vetorecht van lidstaten inperken op bepaalde onderwerpen als de EU gaat uitbreiden. Dat staat in een voorstel dat het dagelijks bestuur van de EU dinsdag presenteert. Om sneller en effectiever te kunnen beslissen over sancties, belasting op energie en belastingfraude, zou akkoord van een zogeheten gekwalificeerde meerderheid van de lidstaten genoeg moeten zijn, aldus de Commissie.
11 minuten geledenPARIJS (ANP) - Duizenden mensen, onder wie veel scholieren en studenten, lopen mee in een onderwijsmars in Parijs. Die wordt gehouden uit solidariteit met de scholenprotesten van de afgelopen dagen, waarbij demonstranten hun ontevredenheid uitten over onder meer de te grote klassen en het tekort aan onderwijspersoneel.
23 minuten geledenSOFIA (ANP) - Herhaaldelijke aanvallen op de scheepvaart in de Zwarte Zee zorgen in Bulgarije voor onrust. President Iliana Jotova heeft voor woensdag de Consultatieve Raad voor Nationale Veiligheid (CCNS) bijeengeroepen, melden het nationale persbureau BTA en nieuwssite Novinite.
27 minuten geledenLUIK (ANP/BELGA) - Ook in het Belgische Luik is het dinsdag opnieuw onrustig vanwege onderwijsprotesten. Tientallen actievoerders trokken eerder op de dag langs verschillende middelbare scholen, waarbij een groep jongeren ramen kapotsloeg en een vuilnisbak in brand stak.
49 minuten geledenKYIV (ANP/AFP) - Oekraïne heeft antidronenetten opgehangen bij meerdere bruggen in de hoofdstad Kyiv. Rusland heeft de afgelopen dagen twee van die bruggen aangevallen met drones, in een ogenschijnlijke poging om het openbare leven in Kyiv te verstoren.
51 minuten geledenSANAA (ANP/AFP) - De strijd in Jemen heeft in 24 uur tijd meer dan 270 levens gekost. Bronnen zeggen tegen persbureau AFP dat 115 militairen uit het regeringskamp sneuvelden. Aan de zijde van de Houthi's vielen 160 doden.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - De Britse politie heeft een nieuwe verdachte aangehouden in verband met de verdachte busjes bij de luchtmachtbasis RAF Fairford. Het gaat om een 22-jarige Brit, meldt de antiterreurpolitie. Hij wordt verdacht van het voorbereiden van terreurdaden. Eerder werden zes anderen aangehouden. Zij zijn op borgtocht vrijgelaten.
1 uur geleden