Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Dodental Russische raketaanval op Dnipro blijft stijgen

Dodental Russische raketaanval op Dnipro blijft stijgen

DNIPRO (ANP/RTR/DPA) - Het dodental in de Oekraïense stad Dnipro door een Russische raketaanval is gestegen naar twintig. Reddingswerkers blijven dode mensen vinden in een flatgebouw dat zaterdag werd getroffen door een Russische raket.

Bij de aanval raakten ook zeker 73 mensen gewond. Veertien van hen zijn kinderen. Ruim veertig mensen moesten naar het ziekenhuis en vier liggen op de intensive care. Uren na de raketinslag werden nog noodkreten gehoord van mensen die vast zaten onder het puin van het gebouw.

De Oekraïense president Volodimir Zelenski reageerde zaterdag op Twitter op de Russische raketaanval. "De wereld moet het kwaad stoppen. Het opruimen van puin in Dnipro gaat door", schreef hij. "We zullen iedereen vinden die betrokken is bij terreur. Iedereen wordt verantwoordelijk gehouden."

De aanval op Dnipro zaterdag had de meeste slachtoffers. Onder meer Kiev en Charkiv werden ook beschoten met raketten. Het was de eerste grote Russische luchtaanval van 2023.

Meer uit Buitenland

Ook halvering salaris president stopt protesten in Bolivia niet

LA PAZ (ANP/AFP) - Het aanbod van de Boliviaanse president Rodrigo Paz om zijn salaris te halveren heeft demonstranten tegen zijn regering er niet van overtuigd dat ze moeten ophouden met protesteren.

1 uur geleden
HRW: Colombianen betrokken bij wreedheden Soedan opgeleid in VAE

BEIROET (ANP) - Colombiaanse huurlingen zijn door een bedrijf uit de Verenigde Arabische Emiraten ingehuurd en reisden via militaire bases van de VAE voordat ze naar Soedan werden gestuurd om daar de gewelddadige Rapid Support Forces (RSF) te ondersteunen. Dat meldt Human Rights Watch in een rapport.

2 uur geleden
Rubio: ondanks aanvallen VS is akkoord met Iran nog mogelijk

JAIPUR (ANP) - Ondanks de Amerikaanse aanvallen op doelen in Iran is een akkoord om de oorlog te beëindigen nog steeds mogelijk. Dat zei de Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio tijdens een bezoek aan India tegen verslaggevers.

2 uur geleden
VS vallen doelen aan in zuiden Iran

WASHINGTON/TEHERAN/DOHA (ANP) - De Amerikaanse strijdkrachten hebben maandag doelen aangevallen in het zuiden van Iran. Het betrof onder andere boten die mijnen wilden leggen en raketlanceerinstallaties. Het Amerikaanse Centrale Commando (CENTCOM) omschrijft de aanvallen als defensieve handelingen, bedoeld om "onze troepen te beschermen tegen bedreigingen van de Iraanse strijdkrachten".

4 uur geleden
Canada: behandeling flotilla-activisten door Israël onacceptabel

OTTAWA (ANP) - De Canadese premier Mark Carney heeft de Israëlische president Isaac Herzog gezegd dat de behandeling van activisten van de Global Sumud Flotilla onacceptabel is. Carney wil een onafhankelijk onderzoek naar de gebeurtenissen.

6 uur geleden
Spaanse Hondius-opvarende test positief op hantavirus

MADRID (ANP/RTR) - Een Spaanse opvarende van het Nederlandse cruiseschip m/v Hondius is positief getest op het hantavirus. Dat meldt het Spaanse ministerie van Volksgezondheid maandag.

11 uur geleden
Braziliaanse president ondergaat bestralingstherapie

SÃO PAULO (ANP/AFP) - De Braziliaanse president Luiz Inácio Lula da Silva is maandag begonnen met een preventieve bestralingstherapie, nadat vorige maand een kwaadaardig plekje op zijn hoofdhuid werd verwijderd. Dat meldt het ziekenhuis in een verklaring.

11 uur geleden