Dodental overstromingen in Ecuador stijgt naar 28
QUITO (ANP) - Het dodental van de recente overstromingen in Quito, de hoofdstad van Ecuador, is voorlopig vastgesteld op 28. De burgemeester van de stad liet weten dat er bovendien 52 mensen gewond zijn geraakt. De Zuid-Amerikaanse stad maakte in de eerste week van februari door hevige regenval de zwaarste overstromingen in bijna twintig jaar mee. Er wordt nog gezocht naar een 38-jarige vrouw, die sinds de overstromingen vermist is.
De burgemeester van de stad legde eerder al uit dat een waterbekken op een heuvel als gevolg van de vele regen overvol was geraakt. Dat veroorzaakte een kilometerslange modderstroom, die dwars door een sportveld liep waar volleyballers aan het trainen waren en publiek aan het kijken was. De modderstroom sleurde ook auto's mee en beschadigde huizen, wegen, klinieken, scholen en een politiebureau.
Hevige regenval heeft sinds oktober al in 22 van de 24 provincies van Ecuador voor problemen gezorgd. In het hele land zijn sindsdien al 44 mensen omgekomen door overstromingen.
Meer uit Buitenland
LONDEN (ANP) - De Britse regering heeft extra maatregelen aangekondigd tegen Rusland voor de vergiftigingen in Salisbury in 2018. De Russische militaire inlichtingendienst GROe, die handelde in opdracht van president Vladimir Poetin, was daarvoor verantwoordelijk, zegt de regering naar aanleiding van een onafhankelijk onderzoek. Er zijn extra sancties ingesteld en de Russische ambassadeur is ontboden.
29 minuten geledenBRUSSEL (ANP/RTR) - Ex-buitenlandchef van de EU Federica Mogherini treedt af als rector van het Europacollege in Brugge vanwege een onderzoek naar fraude bij een opleiding van jonge diplomaten. Zij en twee anderen werden eerder deze week aangehouden voor een fraudeonderzoek over de aanbesteding van de opleiding aan het Europacollege.
43 minuten geledenBAGDAD (ANP/RTR/AFP) - Irak zegt een lijst met organisaties die het land ziet als terroristisch te herzien. Eerder op donderdag werd bekend dat in de staatscourant stond dat Bagdad onder meer het Libanese Hezbollah en de Jemenitische Houthi's als zodanig had aangemerkt. Banktegoeden van die door Iran gesteunde organisaties zouden zijn bevroren. De publicatie zou een conceptversie zijn, die al afgelopen maand per abuis werd gepubliceerd.
59 minuten geledenBERLIJN/MOSKOU (ANP/RTR) - Bondskanselier Friedrich Merz heeft een bezoek aan Noorwegen afgezegd en gaat vrijdag dineren met voorzitter van de Europese Commissie Ursula von der Leyen en premier van België Bart De Wever.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - The New York Times begint een procedure tegen het Pentagon, dat de Amerikaanse grondwet zou schenden met een reeks beperkingen voor journalisten in het defensiedepartement. Dat heeft recent verslaggevers opgedragen een verklaring van ruim twintig pagina's te ondertekenen waarin hun werkzaamheden worden beperkt.
2 uur geledenLONDEN (ANP) - De Britse en Noorse marine gaan samen een vloot vormen om de toegang tot de Noordzee te bewaken tegen Russische onderzeeboten. De wateren tussen Groenland, IJsland en Schotland zijn cruciaal voor de aanvoer van Amerikaanse versterkingen en er liggen belangrijke verbindingskabels en pijpleidingen.
2 uur geledenKHERSON (ANP/RTR) - Een warmte- en elektriciteitscentrale in de Oekraïense stad Kherson kan geen energie leveren door Russische aanvallen. Daardoor zitten circa 40.500 mensen zonder verwarming, meldt de lokale overheid.
2 uur geleden