Dodental overstromingen Griekenland loopt verder op
ATHENE (ANP/AFP/DPA) - Het dodental als gevolg van de overstromingen in het midden van Griekenland is verder gestegen tot veertien, zegt de brandweer. In de buurt van de stad Karditsa werden de lichamen gevonden van een 65-jarige man en zijn 88-jarige moeder. Eerder waren al twaalf doden gemeld.
Er wordt gevreesd voor meer slachtoffers. Nog steeds worden mensen vermist. Reddingsteams zijn er nog niet in geslaagd alle dorpen te bereiken die zonder drinkwater zijn komen te zitten. Bovendien wordt door het stilstaande water het risico op epidemieën met de dag groter. Mensen wordt aangeraden onder geen beding overstromingswater te drinken.
In het weekend werden nog steeds mensen gered met hulp van helikopters, opblaasbare boten en tractoren. De autoriteiten schatten dat er ruim 73.000 hectare onder water staat. Vanwege alle schade die is ontstaan door de overstromingen, onder meer aan wegen, is de start van het schooljaar van aanstaande maandag in de getroffen regio uitgesteld.
Snelweg afgesloten
Van de snelweg tussen Athene en de noordelijke havenstad Thessaloniki is 70 kilometer afgesloten. Automobilisten tussen het noorden en het zuiden van het land moeten grote omwegen maken.
Het noodweer met de overstromingen als gevolg, volgen op de verwoestende bosbranden in Griekenland deze zomer, waarbij 26 mensen om het leven kwamen.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse voormalige president Barack Obama heeft het optreden van de immigratiedienst ICE in Minnesota vergeleken met de handelwijze in dictaturen. Dat deed hij in een interview met de progressieve youtuber Brian Tyler Cohen.
14 minuten geledenGUAYAQUIL (ANP/AFP) - De politie in de provincie Guayas in het zuidwesten van Ecuador heeft acht hoofden gevonden met daarbij het bericht 'Verboden te stelen'. Dat maakte de politie zaterdag bekend.
2 uur geledenCAPE CANAVERAL (ANP/AFP/DPA) - Een nieuw team astronauten is aangekomen op het ruimtestation ISS. Dat blijkt uit beelden die de Amerikaanse ruimtevaartorganisatie NASA zaterdag vrijgaf.
4 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Het parket van Parijs richt een team op voor onderzoek naar zedendelinquent Jeffrey Epstein. De focus ligt daarbij op mogelijke misdrijven waarbij Fransen betrokken zijn.
8 uur geledenBERN (ANP/AFP) - Oman faciliteert volgende week het overleg tussen de Verenigde Staten en Iran in het Zwitserse Genève. "Zwitserland verwelkomt en ondersteunt deze gesprekken", aldus het Zwitserse ministerie van Buitenlandse Zaken.
9 uur geledenABUJA (ANP/AFP) - Gewapende mannen hebben meer dan veertig mensen gedood bij drie nieuwe aanvallen op dorpen in Nigeria, zo vertelde een humanitaire bron zaterdag aan AFP.
9 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Amerikaanse rechters hebben sinds oktober in minstens 4421 zaken bepaald dat de immigratiedienst (ICE) migranten onrechtmatig heeft vastgezet. Persbureau Reuters meldt dit op basis van rechtbankdocumenten.
10 uur geleden