Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Dodental overstromingen Griekenland loopt verder op

Dodental overstromingen Griekenland loopt verder op

ATHENE (ANP/AFP/DPA) - Het dodental als gevolg van de overstromingen in het midden van Griekenland is verder gestegen tot veertien, zegt de brandweer. In de buurt van de stad Karditsa werden de lichamen gevonden van een 65-jarige man en zijn 88-jarige moeder. Eerder waren al twaalf doden gemeld.

Er wordt gevreesd voor meer slachtoffers. Nog steeds worden mensen vermist. Reddingsteams zijn er nog niet in geslaagd alle dorpen te bereiken die zonder drinkwater zijn komen te zitten. Bovendien wordt door het stilstaande water het risico op epidemieën met de dag groter. Mensen wordt aangeraden onder geen beding overstromingswater te drinken.

In het weekend werden nog steeds mensen gered met hulp van helikopters, opblaasbare boten en tractoren. De autoriteiten schatten dat er ruim 73.000 hectare onder water staat. Vanwege alle schade die is ontstaan door de overstromingen, onder meer aan wegen, is de start van het schooljaar van aanstaande maandag in de getroffen regio uitgesteld.

Snelweg afgesloten

Van de snelweg tussen Athene en de noordelijke havenstad Thessaloniki is 70 kilometer afgesloten. Automobilisten tussen het noorden en het zuiden van het land moeten grote omwegen maken.

Het noodweer met de overstromingen als gevolg, volgen op de verwoestende bosbranden in Griekenland deze zomer, waarbij 26 mensen om het leven kwamen.

Meer uit Buitenland

Doden en veel gewonden door zelfmoordaanslagen Nigeria

MAIDUGURI (ANP/AFP) - Een reeks explosies heeft in het noordoosten van Nigeria aan zeker 23 mensen het leven gekost. "Uit een voorlopig onderzoek blijkt dat de incidenten vermoedelijk zijn uitgevoerd door zelfmoordterroristen", meldt de politie. Die spreekt over meer dan honderd gewonden.

18 minuten geleden
Doden door schietincident in plaats bij Frankfurt Airport

RAUNHEIM (ANP) - Zeker twee mensen zijn om het leven gekomen door een schietincident in Raunheim, in de buurt van Frankfurt Airport. Duitse media berichten dat 's nachts is geschoten in een horecazaak en dat de dader op de vlucht is.

20 minuten geleden
Rusland: ruim tweehonderd Oekraïense drones neergehaald

MOSKOU (ANP/RTR) - Het Russische ministerie van Defensie zegt in de nacht van maandag op dinsdag 206 Oekraïense drones te hebben neergehaald. 43 drones zouden zijn onderschept boven de regio Moskou, aldus de Russen. Hoeveel drones in totaal zijn afgevuurd, is niet duidelijk. Oekraïne laat vrijwel nooit iets los over eventuele aanvallen.

1 uur geleden
Familie verdachte schutter Bondi vreest voor veiligheid

SYDNEY (ANP/RTR) - Familieleden van Naveed Akram, de schutter die verdacht wordt van de aanslag op Bondi Beach in Sydney eind vorig jaar, zeggen te vrezen voor hun leven na een reeks bedreigingen. Dat werd dinsdagochtend duidelijk tijdens een rechtszaak.

1 uur geleden
Rode Kruis waarschuwt voor aanhoudende regenbuien Libanon

BEIROET (ANP) - Het Rode Kruis waarschuwt voor aanhoudende regenbuien in Libanon. Meer dan 800.000 mensen zijn door Israëlische aanvallen op de vlucht geslagen. Velen daarvan slapen op straat. "De stortbuien van de afgelopen dagen raken hen ongekend hard", schrijft de hulporganisatie in een persbericht.

1 uur geleden
Israël voert nieuwe luchtaanvallen uit op Teheran en Beiroet

TEL AVIV (ANP/RTR) - Het Israëlische leger is een nieuwe aanvalsgolf begonnen op doelen in Iran en Libanon, meldt het in een bericht op het sociale medium Telegram. Het leger spreekt van een "grootschalige aanval" op wat het "infrastructuur van het Iraanse terroristische regime" in Teheran noemt. Volgens journalisten van Al Jazeera klonken explosies in de Iraanse hoofdstad.

4 uur geleden
Meerdere landen in Midden-Oosten melden aanvallen

BAGDAD/TEL AVIV/TEHERAN (ANP/RTR/AFP) - Verschillende landen in het Midden-Oosten melden in de nacht van maandag op dinsdag luchtaanvallen die worden afgeweerd. In de Iraakse hoofdstad Bagdad is de Amerikaanse ambassade aangevallen met drones en raketten, meldt een bron aan persbureau AFP. Een journalist van het persbureau zag zwarte rook opstijgen van het complex.

5 uur geleden