Dodental orkaan Melissa op zeven, Jamaica zet zich schrap
KINGSTON (ANP/DPA) - Orkaan Melissa blijft in kracht toenemen op weg naar Jamaica. Maandagavond waren de windsnelheden opgelopen tot 280 kilometer per uur. Melissa komt naar verwachting dinsdagochtend vroeg (lokale tijd) aan land in het zuidwesten van het Caribische eiland.
Het oog van de orkaan beweegt zich met een snelheid van 4 kilometer per uur voort. Langzaam voortbewegende orkanen zijn verwoestender, omdat ze langer boven een gebied blijven hangen. De Jamaicaanse premier Andrew Holness heeft evacuatiebevelen uitgegeven voor verschillende plaatsen in het zuidwesten en heeft alle inwoners van het land op het hart gedrukt binnen te blijven.
Zelfs voordat Melissa aan land komt, krijgt Jamaica waarschijnlijk te maken met "verwoestende winden" en "catastrofale overstromingen", waarschuwt het Amerikaanse Nationaal Orkaancentrum (NHC). De autoriteiten hebben 900 noodopvangcentra ingericht. Het vliegveld van hoofdstad Kingston is gesloten.
Melissa heeft al zeven mensen in het Caribisch gebied het leven gekost. Op Haïti kwamen drie mensen om door overstromingen en aardverschuivingen en ook op de Dominicaanse Republiek viel een dode. Op Jamaica zijn drie mensen omgekomen in het noodweer.
Meer uit Buitenland
BONN (ANP) - VN-klimaatorganisatie UNFCCC ziet "groeiende vooruitgang" bij de voorhoede van landen die op tijd waren met het indienen van nieuwe klimaatambities. De meeste landen ter wereld hebben de deadline daarvoor echter gemist. Tien jaar na het Klimaatakkoord van Parijs hebben 64 landen hun plannen voor 2035 binnen de deadline ingeleverd. De Europese Unie, inclusief Nederland, hoort daar vooralsnog niet bij.
30 minuten geledenTOKIO (ANP/AFP) - De man die terechtstaat voor de moord op de voormalige Japanse premier Shinzo Abe, heeft dinsdag schuld bekend. De 45-jarige was aangeklaagd voor moord en het overtreden van de wapenwetgeving. "Alles is waar", zei hij in de rechtbank.
1 uur geledenTOKIO (ANP/RTR) - De Japanse premier Sanae Takaichi gaat de Amerikaanse president Donald Trump nomineren voor de Nobelprijs voor de Vrede. Dat heeft Witte Huis-persvoorlichter Karoline Leavitt laten weten aan verslaggevers.
3 uur geledenCARACAS (ANP) - De Venezolaanse president Nicolas Maduro heeft maandag aangekondigd dat hij energieafspraken met Trinidad en Tobago heeft opgeschort. De eilandstaat voor de kust van Venezuela verwelkomde dit weekend een Amerikaans oorlogsschip.
6 uur geledenMOROCHATA (ANP) - Bij een busongeluk in Bolivia zijn zeker 16 mensen omgekomen en 32 personen gewond geraakt. De bus raakte van de weg en stortte 300 meter naar beneden.
6 uur geledenBRASILIA (ANP) - Advocaten van Jair Bolsonaro hebben maandag beroep aangetekend tegen de veroordeling van de voormalige Braziliaanse president tot 27 jaar gevangenisstraf. Bolsonaro kreeg die straf voor het beramen van een staatsgreep om aan de macht te blijven ondanks zijn verkiezingsnederlaag in 2022.
8 uur geledenKYIV (ANP/AFP) - Oekraïne heeft versterkingen gestuurd naar de belangrijke stad Pokrovsk, aldus de Oekraïense krijgsmacht. Rusland probeert de stad al maanden in te nemen en volgens Oekraïne is een aantal Russische militairen erin geslaagd de stad binnen te dringen.
17 uur geleden