Dodental orkaan Iota in Midden- en Zuid-Amerika loopt op
MANAGUA (ANP/DPA) - De orkaan Iota heeft minstens 21 levens geëist in delen van Centraal- en Zuid-Amerika. Zeker zestien mensen kwamen om in Nicaragua. Ook in El Salvador, Panama en Colombia vielen slachtoffers als gevolg van de storm met windsnelheden tot 250 kilometer per uur.
Het aantal slachtoffers neemt waarschijnlijk nog verder toe, aangezien veel gebieden ontoegankelijk zijn door overstromingen, stroomuitval en andere stormschade.
De orkaan kwam aan land in Nicaragua en trok door naar Honduras, waar hij afzwakte tot een tropische storm. In Nicaragua werden bruggen en veel huizen beschadigd. Volgens de regering stierven minstens vier mensen, onder wie drie kinderen, bij een aardverschuiving op een berg in het westen van het land. Zeven mensen zijn vermist. Meer dan 60.000 mensen werden geëvacueerd.
Iota is dit jaar de dertigste zware storm in dit deel van de wereld, twee meer dan het oude record. De regio was nog aan het bijkomen van orkaan Eta, die ook veel schade aanrichtte en minstens 174 dodelijke slachtoffers maakte in onder meer Honduras en Guatemala.
Meer uit Buitenland
BEIJING (ANP/RTR/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft een "goed" overleg gehad met de Chinese leider Xi Jinping in Beijing, meldt het Witte Huis in een verklaring. Daarin staat ook dat de leiders manieren bespraken om de economische samenwerking tussen hun landen te versterken.
34 seconden geledenMANILLA (ANP/RTR) - De voorzitter van de Filipijnse senaat stelt dat Ronald Dela Rosa het gebouw heeft verlaten, nadat de senator zich er meerdere dagen had verscholen. Het Internationaal Strafhof (ICC) in Den Haag heeft een arrestatiebevel tegen Dela Rosa uitgevaardigd vanwege de dodelijke oorlog tegen drugs. Hij wordt verdacht van misdaden tegen de menselijkheid.
56 minuten geledenBEIJING (ANP/BLOOMBERG) - De Chinese president Xi Jinping heeft tijdens een overleg met zijn Amerikaanse ambtgenoot Donald Trump gewaarschuwd voor "botsingen en zelfs conflicten" als verkeerd wordt omgegaan met Taiwan, melden Chinese staatsmedia. Beijing ziet Taiwan als een afvallige provincie, terwijl Washington als bondgenoot wapens levert aan de regering in Taipei.
3 uur geledenBEIJING (ANP/AFP) - Het overleg tussen de Amerikaanse president Donald Trump en de Chinese president Xi Jinping is na ruim twee uur afgelopen, meldt een functionaris van het Witte Huis. Zij hadden het donderdag in Beijing over onder meer Taiwan en handel.
4 uur geledenKYIV (ANP) - De Oekraïense hoofdstad Kyiv heeft te maken met een grote Russische aanval, meldt de burgemeester van de stad, Vitali Klitsjko. "De vijand valt Kyiv aan met drones en ballistische raketten", schrijft de burgemeester op Telegram.
6 uur geledenBEIJING (ANP) - De Chinese leider Xi Jinping heeft de Amerikaanse president Donald Trump donderdag met een handdruk in Beijing verwelkomd. De twee leiders zijn bij elkaar gekomen voor een topontmoeting over onder meer Iran, handel en Taiwan.
6 uur geledenHAVANA (ANP) - Cuba heeft helemaal geen diesel en stookolie meer, zei de minister van Energie en Mijnbouw van het land. De hoofdstad Havana heeft te maken met de ergste stroomuitval in tientallen jaren door een Amerikaanse blokkade die het eiland van brandstof heeft afgesneden.
6 uur geleden