Dodental orkaan Iota gestegen tot boven de 30
MANAGUA (ANP/AFP) - Het dodental van de orkaan Iota, die vanaf maandag flink heeft huisgehouden in Midden-Amerika, is woensdag gestegen tot boven de dertig. De orkaan, die na het aan land gaan in Nicaragua afzwakte naar een tropische storm, veroorzaakte aardverschuivingen, verwoestte infrastructuur en heeft duizenden dakloos gemaakt, onder meer in gebieden die twee weken geleden nog te lijden hadden onder orkaan Eta.
Iota was maandag aan land gekomen als een orkaan van de vijfde categorie (catastrofaal), maar het restant ervan blijft donderdag naar verwachting net zo dodelijk, zelfs nadat de storm is uitgeraasd boven El Salvador. Het Amerikaanse National Hurricane Center (NHC) heeft gewaarschuwd voor "levensbedreigende overstromingen" in delen van Midden-Amerika als gevolg van de zware regenval.
"Overstromingen en aardverschuivingen in delen van Honduras, Nicaragua en Guatemala kunnen verergerd worden doordat de bodem geen extra water meer kan opnemen, met mogelijk rampzalige gevolgen", aldus het NHC.
Meeste doden in Nicaragua
Nicaragua heeft tot dusver de meeste doden te betreuren van orkaan Iota. Er zijn vooralsnog 18 personen omgekomen, onder wie twee kinderen die een rivier probeerden over te steken, aldus de autoriteiten. Onder de 14 doden in Honduras zijn vijf leden van dezelfde familie, die om het leven kwamen toen hun huis door de modder werd verzwolgen in een aardverschuiving.
Nog eens twee doden vielen in Colombia. In Panama kwam een vrouw om het leven. De autoriteiten in El Salvador melden dat een motorrijder om het leven is gekomen toen een boom omwaaide en op hem viel.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse minister van Marine, John Phelan, vertrekt per direct. Dat meldt het Pentagon. Het geeft geen uitleg voor het plotselinge vertrek.
22 minuten geledenTAYRI (ANP/RTR) - Israëlische aanvallen in Zuid-Libanon hebben aan zeker twee mensen het leven gekost. Volgens bronnen zijn ook journalisten en hulpverleners getroffen.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Het referendum over de kiesdistricten in de Amerikaanse staat Virginia was volgens president Donald Trump doorgestoken kaart. De kiezers stemden dinsdag in met een kieskaart die bij de volgende verkiezingen in november waarschijnlijk in het voordeel werkt van de Democraten. Trump stelde een dag later op Truth Social dat het briefstemmen verdacht verliep, zonder bewijs te leveren.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt dat acht vrouwen die in Iran geëxecuteerd dreigden te worden snel vrijkomen. Hij had gevraagd om ze te laten gaan als teken van goede wil in aanloop naar onderhandelingen. De Iraanse justitie ontkende dat er plannen lagen voor doodstraffen.
5 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - De Iraanse toponderhandelaar en parlementsvoorzitter Mohammed Qalibaf heeft opnieuw geëist dat de VS hun blokkade van de scheepvaart van of naar Iraanse havens stopzetten. Hij noemde het bestand dat twee landen hebben en door president Donald Trump is verlengd "zinloos" door de blokkade. "De zeeblokkade, de gijzeling van de wereldeconomie en de zionistische oorlogszucht moeten overal stoppen" om een echte wapenstilstand mogelijk te maken, aldus Qalibaf.
5 uur geledenATHENE (ANP/RTR/AFP) - Het Griekse parlement heeft ingestemd met het opheffen van de onschendbaarheid van dertien politici die worden beschuldigd van betrokkenheid bij een fraudeschandaal. Tientallen mensen zouden hebben gedaan alsof ze stukken land bezaten om zo subsidies te kunnen krijgen van de EU. Leden van regeringspartij Néa Dimokratía zouden daarbij hebben geholpen.
6 uur geledenNEW YORK (ANP) - President Donald Trump acht het mogelijk dat er vrijdag een tweede ronde van de gesprekken met Iran in de Pakistaanse hoofdstad komt. Hij zei dit tegen de New York Post. Hij meent dat in Iran aan een voorstel wordt gewerkt om de onderhandelingen mee te voeren, maar de leiding van het land zou nog verdeeld zijn.
8 uur geleden