Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Dodental onder deelnemers hadj opgelopen

Dodental onder deelnemers hadj opgelopen

MEKKA (ANP/AFP) - Het aantal sterfgevallen tijdens de hadj in Saudi-Arabië is opgelopen tot boven de negenhonderd. Deelnemers van de pelgrimstocht hebben dit jaar te maken met zeer hoge temperaturen en die hitte is honderden mensen fataal geworden.

Persbureau AFP meldt op basis van een eigen telling dat zeker 922 mensen zijn overleden. De doodsoorzaak is niet altijd bekend. Een Arabische diplomaat heeft tegen AFP gezegd dat "minstens zeshonderd" Egyptenaren zijn overleden. Eerder op de dag werd gemeld dat het er driehonderd waren. Onder de honderden slachtoffers is ook een Nederlandse vrouw (45) die onwel was geworden.

De temperatuur in Mekka lag maandag en dinsdag rond de 50 graden. Ongeveer 1,8 miljoen moslims doen dit jaar mee aan de hadj. De rituelen die zij sinds vrijdag uitvoeren vinden voornamelijk plaats in de buitenlucht. Ondanks maatregelen tegen de extreme warmte, hebben duizenden moslims hittegerelateerde klachten gekregen.

Saudi-Arabië heeft geen cijfers gedeeld over overleden pelgrims.

Meer uit Buitenland

Doden en vermisten bij instorting flatgebouw in Gaza

GAZA-STAD (ANP/AFP/RTR) - Ten minste twintig mensen, onder wie vijf kinderen, zijn omgekomen bij het instorten van een flatgebouw in Gaza. Veertien mensen raakten gewond. Dit meldt de Palestijnse burgerbescherming volgens Al Jazeera. Volgens de organisatie zijn nog minstens honderd mensen vermist.

25 minuten geleden
Kritiek van Von der Leyen op uitblijven maatregelen tegen Israël

STRAATSBURG (ANP) - Door de verdeeldheid tussen de EU-lidstaten lukt het niet om als Europese Unie maatregelen tegen Israël te nemen, zei voorzitter Ursula von der Leyen van de Europese Commissie. "Voor veel Europeanen is het pijnlijk dat de lidstaten er niet in zijn geslaagd de nodige meerderheden te vormen voor een eensgezinde reactie", zei de Duitse politica woensdag in haar jaarlijkse State of the Union. Dat vindt Von der Leyen zelf ook, zo werd duidelijk uit haar woorden.

35 minuten geleden
Amnesty: 87 Iraniërs begingen misdaden bij protesten in 2022

LONDEN (ANP) - Amnesty International stelt dat zeker 87 Iraanse functionarissen misdaden tegen de menselijkheid hebben begaan tijdens protesten vier jaar geleden in Iran. Bij de zogenoemde 'vrouw, leven, vrijheid'-betogingen stierven honderden mensen.

38 minuten geleden
Filipijnse ex-president Duterte voor het eerst in persoon bij ICC

DEN HAAG (ANP) - De Filipijnse oud-president Rodrigo Duterte is voor het eerst in persoon verschenen bij het Internationaal Strafhof (ICC) in Den Haag. Dat gebeurde tijdens een voorbereidende zitting in de zaak tegen hem. Hij wordt verdacht van misdaden tegen de menselijkheid bij zijn gewelddadige aanpak tegen drugs.

47 minuten geleden
Von der Leyen blikt terug op 'zomer van waarheid' voor klimaat

STRAATSBURG (ANP) - Het was "de zomer van de waarheid" qua klimaatverandering vanwege de bosbranden, zei voorzitter van de Europese Commissie Ursula von der Leyen in haar jaarlijkse toespraak State of the Union. "Europa kan, moet en zal op koers blijven voor onze klimaatdoelen", zei ze in Straatsburg.

1 uur geleden
Brussel: socialmediaverbod tot 13 jaar, eigen account vanaf 15

STRAATSBURG (ANP) - Brussel wil een socialmediaverbod voor kinderen tot 13 jaar, aldus de voorzitter van de Europese Commissie Ursula von der Leyen in haar jaarlijkse toespraak State of the Union. Kinderen zouden pas een eigen persoonlijk socialmedia-account kunnen creëren vanaf 15 jaar, stelt ze voor.

1 uur geleden
EU krijgt migratienoodwet voor onverwachte stroom asielzoekers

STRAATSBURG (ANP) - De EU krijgt een migratienoodwet, voor als een lidstaat wordt geconfronteerd met een onverwacht grote stroom asielzoekers. Dat heeft voorzitter Ursula von der Leyen van de Europese Commissie woensdag aangekondigd.

1 uur geleden