Dodental Oekraïne loopt op na nachtelijke aanvallen
KYIV (ANP/AFP) - De Oekraïense autoriteiten hebben melding gemaakt van zeker twaalf doden door nachtelijke Russische aanvallen. Er kwamen volgens de hulpdiensten vier mensen om het leven in de regio Kyiv, waar ook zestien personen gewond zijn geraakt.
In het noordelijke gebied Zjytomyr kwamen drie minderjarigen om, melden de autoriteiten. Zij waren acht, twaalf en zeventien jaar. Nog eens tien mensen raakten er gewond.
In de westelijke regio Chmelnytsky vielen vier doden en raakten vijf personen gewond, meldt een regionale bestuurder. In het zuidelijke Mykolajiv zou iemand zijn omgekomen toen een drone een woongebouw raakte.
De Oekraïense luchtmacht meldt dat 's nachts 45 Russische raketten en 266 drones zijn uitgeschakeld. "De meeste regio's in Oekraïne werden getroffen door de vijandelijke aanval", staat in een verklaring.
De hulpdiensten zeggen dat het daarmee opnieuw een nacht vol verschrikkingen was. Rusland voerde in de nacht van vrijdag op zaterdag ook al een grootschalige aanval uit met drones en raketten.
In Rusland wordt ondertussen melding gemaakt van Oekraïense aanvallen. Het ministerie van Defensie meldt dat 110 drones uit het buurland zijn neergehaald, onder meer boven de regio Moskou.
De aanvallen vallen samen met een grote ruil van krijgsgevangenen, die in verschillende rondes plaatsvindt. In totaal moeten er ongeveer duizend manschappen uit elk land vrijkomen.
De Oekraïense president Zelensky drong dit weekend aan op meer internationale druk op Rusland om de oorlog te beëindigen. "Elke dag bewijst dat zonder druk op Rusland de oorlog zal doorgaan."
Meer uit Buitenland
BEIROET (ANP/AFP) - Israël heeft een luchtaanval uitgevoerd op de Libanese hoofdstad Beiroet. Het is de eerste keer dat die stad weer wordt bestookt sinds het ingaan van het staakt-het-vuren halverwege april.
4 uur geledenLAS PALMAS (ANP/AFP) - Het evacuatievliegtuig dat bezig is met het vervoer van opvarenden van het cruiseschip Hondius, moest uitwijken omdat het geweigerd werd in Marokko. Het toestel zou eigenlijk bijtanken in Marrakesh, maar kreeg daarvoor geen toestemming, zeggen bronnen bij de autoriteiten van de Canarische Eilanden tegen het Spaanse persbureau EFE en tegen AFP. Volgens AFP moest ook iets gerepareerd worden aan de veiligheidsmaatregelen rond een patiënt.
5 uur geledenASHKELON (ANP) - De Spaanse Flotilla-activist die vastzit in een Israëlische cel heeft volgens zijn actiegroep zijn hongerstaking omgezet in een zogenoemde 'droge hongerstaking'. Dat betekent dat Saif Abukeshek niet alleen niet meer eet, maar ook gestopt is met drinken. Dat houdt een mens normaal gesproken een week uit.
6 uur geledenGRAN CANARIA (ANP) - Een van de twee vliegtuigen die onderweg waren met opvarenden van het cruiseschip Hondius, is uitgeweken naar Gran Canaria, blijkt uit trackinggegevens. De reden is onduidelijk.
7 uur geledenATLANTA (ANP) - Ted Turner, de oprichter van de Amerikaanse nieuwszender CNN, is overleden, meldt CNN. Hij werd 87 jaar.
8 uur geledenKYIV (ANP) - Hongarije heeft geld en andere bezittingen van de Oschadbank teruggegeven aan Oekraïne, meldt president Volodymyr Zelensky op X. Begin maart werden twee geldauto's in beslag genomen met 40 miljoen dollar, 35 miljoen euro en 9 kilo goud aan boord. Zeven bankmedewerkers werden tijdelijk vastgezet. Volgens de Hongaarse autoriteiten was het een onderzoek naar witwassen.
9 uur geledenGENÈVE (ANP/AFP) - De directeur-generaal van de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO), Tedros Adhanom Ghebreyesus, denkt niet dat de dodelijke uitbraak van het hantavirus op cruiseschip Hondius lijkt op het begin van de covidpandemie. Dat zegt hij tegen persbureau AFP.
9 uur geleden