Dodental noodweer VS stijgt tot 75
NEW YORK (ANP) - Het noodweer dat de oostkust van de Verenigde Staten vorige week teisterde heeft aan zeker 75 mensen het leven gekost. De orkaan Ida kwam vorige week zondag in de zuidelijke staat Louisiana aan land. Daar vielen 13 doden en zitten nog altijd 600.000 huishoudens en bedrijven zonder stroom. De meeste slachtoffers vielen echter in de dagen daarna, toen de uitlopers van Ida over het noordoosten trokken.
New Jersey heeft zondag het dodental bijgesteld naar 27. Een woordvoerder van gouverneur Phil Murphey zei dat ook nog zeker vier mensen vermist worden. In buurstaat New York is het dodental opgelopen naar 17. Bijna alle slachtoffers daar kwamen om door verdrinking, toen kelderappartementen als gevolg van overstromingen onderliepen.
Ook in Connecticut, Pennsylvania, Maryland, Mississippi en Alabama maakte het noodweer slachtoffers. In alle staten worden nog mensen vermist.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/AFP/DPA) - De Verenigde Staten veroordelen de Russische inzet van een hypersonische raket bij een aanval op Oekraïne. Het betreft een "onverklaarbare escalatie", aldus een Amerikaanse vertegenwoordiger tegen de VN-Veiligheidsraad.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump dreigt met sancties tegen landen die met Iran handelen. "Met onmiddellijke ingang zal elk land dat zaken doet met de Islamitische Republiek Iran een heffing van 25 procent betalen op alle handel en alle andere zakelijke activiteiten met de Verenigde Staten", aldus Trump op zijn platform Truth Social.
2 uur geledenCHICAGO (ANP) - De Amerikaanse staat Illinois heeft de regering van president Donald Trump aangeklaagd om de inzet van ICE-agenten in Chicago. Gouverneur JB Pritzker spreekt op X over het "gevaarlijke gebruik van geweld" door agenten van de immigratiedienst en de grenswacht.
3 uur geledenCHISINAU (ANP/AFP) - De Moldavische president Maia Sandu is voorstander van een hereniging van haar land met Roemenië. In de Britse podcast 'The Rest Is Politics' zei ze dat ze bij een eventueel referendum voor de aansluiting zou stemmen.
5 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse leider Ali Khamenei zegt dat in zijn land grote pro-regeringsdemonstraties zijn geweest als tegenreactie op de aanhoudende betogingen tegen het regime. De opkomst geldt volgens hem als een waarschuwing aan de Verenigde Staten.
5 uur geledenAJACCIO (ANP/AFP/BELGA) - De voormalige leider van de Corsicaanse separatistische beweging FLNC Alain Orsoni is doodgeschoten tijdens de begrafenis van zijn moeder, hebben gerechtelijke bronnen bekendgemaakt. Justitie heeft een onderzoek ingesteld naar moord door een georganiseerde bende.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Venezolaanse oppositieleider María Corina Machado heeft donderdag een ontmoeting met de Amerikaanse president Donald Trump, meldt het Witte Huis. Het wordt de eerste keer dat ze elkaar ontmoeten.
6 uur geleden