Dodental noodweer VS stijgt tot 75
NEW YORK (ANP) - Het noodweer dat de oostkust van de Verenigde Staten vorige week teisterde heeft aan zeker 75 mensen het leven gekost. De orkaan Ida kwam vorige week zondag in de zuidelijke staat Louisiana aan land. Daar vielen 13 doden en zitten nog altijd 600.000 huishoudens en bedrijven zonder stroom. De meeste slachtoffers vielen echter in de dagen daarna, toen de uitlopers van Ida over het noordoosten trokken.
New Jersey heeft zondag het dodental bijgesteld naar 27. Een woordvoerder van gouverneur Phil Murphey zei dat ook nog zeker vier mensen vermist worden. In buurstaat New York is het dodental opgelopen naar 17. Bijna alle slachtoffers daar kwamen om door verdrinking, toen kelderappartementen als gevolg van overstromingen onderliepen.
Ook in Connecticut, Pennsylvania, Maryland, Mississippi en Alabama maakte het noodweer slachtoffers. In alle staten worden nog mensen vermist.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/AFP) - Amerikaanse troepen en de strijdkrachten van Nigeria hebben Abu-Bilal al-Minuki, de nummer twee van Islamitische Staat (IS) wereldwijd, uitgeschakeld. Dat meldt de Amerikaanse president Donald Trump op Truth Social.
5 minuten geledenPERTH (ANP/RTR/AFP) - Voor de kust van West-Australië is een man overleden nadat hij door een haai werd aangevallen, meldt de politie. Het gaat om de tweede fatale haaienaanval in Australië dit jaar.
35 minuten geledenBEIJING (ANP/RTR/AFP) - De Russische president Vladimir Poetin brengt komende week een bezoek aan China, meldt het Kremlin. Het bezoek staat gepland voor dinsdag en woensdag.
1 uur geledenTAIPEI (ANP/RTR/AFP) - De Amerikaanse wapenleveringen aan Taiwan zijn altijd een hoeksteen van regionale vrede en stabiliteit geweest en wettelijk vastgelegd. Dat zei de Taiwanese viceminister van Buitenlandse Zaken Chen Ming-chi zaterdag. Taiwan zal blijven communiceren met de Verenigde Staten en de situatie rond verdere wapenleveringen vanuit Amerikaans perspectief begrijpen, vertelde hij verslaggevers in Taipei.
2 uur geledenJERUZALEM (ANP/AFP) - Israël zegt een aanval te hebben uitgevoerd op Hamas-kopstuk Ezzedine al-Haddad, de leider van de gewapende tak van de Palestijnse beweging. Hij zou een van de leiders zijn geweest die de aanslagen op 7 oktober voorbereidden. Het is niet bekend of Al-Haddad gedood is bij de aanval.
11 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - Amerikaanse aanklagers hebben de doodstraf geëist tegen de man die vorig jaar twee medewerkers van de Israëlische ambassade in Washington doodschoot. Volgens justitie was de verdachte gemotiveerd door "politieke, ideologische, nationale en religieuze vooroordelen, minachting en haat".
12 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR/BLOOMBERG) - SpaceX, het commerciële ruimtevaartbedrijf van Elon Musk, gaat naar verwachting op 12 juni een beursgang maken op de technologiebeurs Nasdaq. Dat meldden bronnen met kennis van de zaak aan persbureau Reuters.
12 uur geleden