Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Dodental noodweer Spanje stijgt naar 140

Dodental noodweer Spanje stijgt naar 140

MADRID (ANP/RTR/DPA) - Het dodental na zwaar noodweer in het oosten van Spanje is gestegen naar 140, meldt het Spaanse persbureau EFE. Tot nu toe was sprake van 95 doden en talrijke vermisten door de overstromingen.

Zware regenval leidde deze week tot watersnood in het Zuid-Europese land. De autoriteiten beklemtonen dat het noodweer nog niet achter de rug is. De weerdienst waarschuwde donderdag bijvoorbeeld voor overstromingsgevaar in de provincie Castellón, die deel uitmaakt van de zwaar getroffen regio Valencia. De premier heeft inwoners van zwaar getroffen gebieden opgeroepen thuis te blijven.

In Valencia waren door het noodweer al bruggen, spoorlijnen en wegen weggevaagd. Landbouwgrond kwam onder water te staan. Sommige wegen zijn geblokkeerd door verlaten voertuigen, waar volgens de autoriteiten soms ook lichamen in worden aangetroffen. De minister van Transport heeft al duidelijk gemaakt dat het nog weken kan duren voordat de hogesnelheidslijn tussen Madrid en Valencia weer in gebruik kan worden genomen.

Meer uit Buitenland

Minder treinen op Spaans spoor waar dodelijke botsing plaatsvond

MADRID (ANP/RTR) - Op het spoor tussen Madrid en Sevilla rijden minder treinen na de dodelijke treinramp op het traject. Dat blijft zo totdat het veiligheidssysteem op de spoorlijn is doorgelicht en de regering de vertraagde uitrol van het Europese treinbeveiligingssysteem heeft afgerond, aldus transportminister Óscar Puente.

3 minuten geleden
Merz koppelt deelname Poetin aan G20-top aan uitnodigen Zelensky

BERLIJN (ANP) - Als de Russische president naar de komende G20-top in de Verenigde Staten komt, moet ook de Oekraïense president een uitnodiging krijgen, suggereert Duitsland. Over Oekraïne praten kan volgens bondskanselier Friedrich Merz immers niet zonder dat land zelf.

58 minuten geleden
Poolse premier: mogelijke Russische provocatie aan grens afgewend

WARSCHAU (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Volgens de Poolse premier Donald Tusk is in de nacht van maandag op dinsdag mogelijk een Russische "provocatie" aan de oostgrens met de Russische exclave Kaliningrad afgeslagen. Hij zou kort na middernacht zijn ingelicht dat personen met zaklampen in het grensgebied waren gezien.

1 uur geleden
Zweeds parlement wijst leider van Centrumpartij af als premier

STOCKHOLM (ANP/RTR) - Het Zweedse parlement heeft de leider van de Centrumpartij, Elisabeth Thand Ringqvist, afgewezen als premierskandidaat. De regeringsformatie zit sinds de verkiezingen van afgelopen september in een patstelling. De leider van de Gematigde Uniepartij, Ulf Kristersson, en sinds 2022 premier van het land, mag als volgende proberen een kabinet te vormen volgens de parlementsvoorzitter.

1 uur geleden
Trump: VS stoppen met militaire miljardensteun aan Israël

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten stoppen met structureel geld geven aan Israël, heeft de Amerikaanse president Donald Trump gezegd in een televisie-interview. Hij heeft daar naar eigen zeggen afspraken over gemaakt met de Israëlische premier Benjamin Netanjahu. Het geld was voor defensie.

1 uur geleden
Partijvoorzitters bespreken begrotingscrisis bij Belgische koning

BRUSSEL (ANP/BELGA) - De eerste twee van de vijf partijvoorzitters van de Belgische coalitie zijn dinsdag bij koning Filip langs geweest. Partijvoorzitter Yvan Verougstraete van Les Engagés heeft daar aangedrongen op het belang van eerlijke verdeling van de lasten en bijdragen naar vermogen, aldus de partijvoorzitter op X. CD&V-voorzitter Sammy Mahdi vindt vooral dat er snel een oplossing moet komen, zei hij na afloop van het gesprek tegen de pers.

1 uur geleden
Oppositieblok Israël wil zo snel mogelijk een regering vormen

TEL AVIV (ANP/AFP) - De Israëlische oppositiepartijen onder leiding van Gadi Eisenkot hebben afgesproken zo snel mogelijk een regering te vormen. De partijleiders spraken hierover tijdens hun eerste overleg sinds de parlementsverkiezingen.

1 uur geleden