Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Dodental noodweer Spanje stijgt naar 140

Dodental noodweer Spanje stijgt naar 140

MADRID (ANP/RTR/DPA) - Het dodental na zwaar noodweer in het oosten van Spanje is gestegen naar 140, meldt het Spaanse persbureau EFE. Tot nu toe was sprake van 95 doden en talrijke vermisten door de overstromingen.

Zware regenval leidde deze week tot watersnood in het Zuid-Europese land. De autoriteiten beklemtonen dat het noodweer nog niet achter de rug is. De weerdienst waarschuwde donderdag bijvoorbeeld voor overstromingsgevaar in de provincie Castellón, die deel uitmaakt van de zwaar getroffen regio Valencia. De premier heeft inwoners van zwaar getroffen gebieden opgeroepen thuis te blijven.

In Valencia waren door het noodweer al bruggen, spoorlijnen en wegen weggevaagd. Landbouwgrond kwam onder water te staan. Sommige wegen zijn geblokkeerd door verlaten voertuigen, waar volgens de autoriteiten soms ook lichamen in worden aangetroffen. De minister van Transport heeft al duidelijk gemaakt dat het nog weken kan duren voordat de hogesnelheidslijn tussen Madrid en Valencia weer in gebruik kan worden genomen.

Meer uit Buitenland

Axios: Iran en VS bijna akkoord over verlenging bestand

WASHINGTON (ANP) - Onderhandelaars van Iran en de Verenigde Staten zijn het eens over een verlenging van het bestand en het starten van onderhandelingen over het nucleaire programma van Iran, meldt Axios op basis van Amerikaanse bronnen. Volgens de nieuwssite moet het akkoord nog wel worden ondertekend door zowel de Amerikaanse president Donald Trump als de Iraanse leiders.

2 uur geleden
VS blokkeren toegang Iraanse luchtvaartmaatschappijen

WASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten gaan de toegang van Iraanse luchtvaartmaatschappijen tot landingsplaatsen, tankstations en ticketverkopen blokkeren. Dat meldt de Amerikaanse financiënminister Scott Bessent op X, zonder verder in detail te treden. Volgens Bessent storten de Iraanse economie en munt in door de economische campagne tegen het land.

4 uur geleden
Kallas: EU zal nooit neutrale bemiddelaar Rusland-Oekraïne zijn

LIMASSOL (ANP) - Volgens EU-buitenlandchef Kaja Kallas zal Europa nooit een neutrale bemiddelaar zijn tussen Rusland en Oekraïne, "omdat we aan de kant van Oekraïne staan ​​en onze eigen fundamentele veiligheidsbelangen verdedigen". Dat zei Kallas donderdag op een persconferentie na een informele vergadering met de EU-ministers van Buitenlandse Zaken in Cyprus.

5 uur geleden
Amerikaan claimt recordsnelle beklimming van Mount Everest

KATHMANDU (ANP/AFP) - De Amerikaan Tyler Andrews claimt in recordtijd de top van de Mount Everest te hebben bereikt. De beklimming van de bijna 8849 meter hoge berg duurde slechts 9 uur en 55 minuten, aldus zijn team.

5 uur geleden
Krant: medewerkers drongen aan op 250 dollarbiljet met Trump erop

WASHINGTON (ANP) - Achter de schermen is binnen de Amerikaanse overheid druk uitgeoefend om een bankbiljet van 250 dollar te laten ontwerpen waarop president Trump staat. Dat schrijft de krant The Washington Post, die ook meldt dat een topmedewerker die daar niets in zag, is overgeplaatst.

5 uur geleden
Bultrug Timmy krijgt autopsie op Deens strand

ANHOLT (ANP/DPA) - Het lichaam van bultrug Timmy wordt naar verwachting dit weekend aan land gebracht. Op het strand van het Deense eiland Anholt wordt dan ter plekke een autopsie uitgevoerd, meldden de lokale autoriteiten.

5 uur geleden
VS: aanval van Iran op Koeweit is schending staakt-het-vuren

BANDAR ABBAS (ANP/RTR) - De Verenigde Staten zeggen dat Iran in de nacht van woensdag op donderdag een raket heeft afgevuurd richting Koeweit, die werd onderschept door de krijgsmacht van dat land. Iran lanceerde ook vijf drones die "een dreiging vormden" in en rond de Straat van Hormuz, wat volgens de VS neerkomt op een schending van een eerder afgesproken staakt-het-vuren.

6 uur geleden