Dodental noodweer Spanje stijgt naar 140
MADRID (ANP/RTR/DPA) - Het dodental na zwaar noodweer in het oosten van Spanje is gestegen naar 140, meldt het Spaanse persbureau EFE. Tot nu toe was sprake van 95 doden en talrijke vermisten door de overstromingen.
Zware regenval leidde deze week tot watersnood in het Zuid-Europese land. De autoriteiten beklemtonen dat het noodweer nog niet achter de rug is. De weerdienst waarschuwde donderdag bijvoorbeeld voor overstromingsgevaar in de provincie Castellón, die deel uitmaakt van de zwaar getroffen regio Valencia. De premier heeft inwoners van zwaar getroffen gebieden opgeroepen thuis te blijven.
In Valencia waren door het noodweer al bruggen, spoorlijnen en wegen weggevaagd. Landbouwgrond kwam onder water te staan. Sommige wegen zijn geblokkeerd door verlaten voertuigen, waar volgens de autoriteiten soms ook lichamen in worden aangetroffen. De minister van Transport heeft al duidelijk gemaakt dat het nog weken kan duren voordat de hogesnelheidslijn tussen Madrid en Valencia weer in gebruik kan worden genomen.
Meer uit Buitenland
SEOUL (ANP) - Zuid-Korea heeft een onderzoeksteam naar het Midden-Oosten gestuurd om de situatie bij de Straat van Hormuz te beoordelen. Het ministerie van Defensie meldt dat de "veiligheidsomstandigheden" daar worden bekeken, schrijft persbureau Yonhap.
27 minuten geledenKYIV (ANP/RTR) - Bij nieuwe Russische luchtaanvallen zijn twee doden gevallen. Burgemeester Vitali Klytsjko schrijft op X dat een magazijn geraakt is.
33 minuten geledenSARAJEVO (ANP/AFP) - Bosnië zet twee Servische diplomaten het land uit omdat meerdere ministers de uitvaart van Ratko Mladić in Belgrado hadden bijgewoond. Minister van Buitenlandse Zaken Elmedin Konaković heeft de defensiegezant en een adviseur van de Servische inlichtingendienst opgedragen te vertrekken.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - Een groep van twaalf landen heeft aangekondigd de handel in goederen met illegale nederzettingen op de Westelijke Jordaanoever te willen aanpakken. Landen kunnen zelf maatregelen nemen of die op Europees niveau steunen, stellen Canada, Denemarken, Finland, Frankrijk, IJsland, Ierland, Noorwegen, Polen, Portugal, Spanje, Zweden en het Verenigd Koninkrijk in een verklaring.
1 uur geledenKYIV (ANP/RTR/AFP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky hoopt dat een ontmoeting tussen Oekraïense, Russische en Amerikaanse onderhandelaars nog later deze maand kan plaatsvinden. Dat zei hij nadat de Amerikaanse gezanten Steve Witkoff en Jared Kushner afgelopen weekend een bezoek hadden gebracht aan Moskou en Kyiv.
3 uur geledenREYKJAVIK (ANP/RTR) - De IJslandse minister van Buitenlandse Zaken Thorgerdur Katrín Gunnarsdóttir heeft de Amerikaanse ambassadeur in IJsland Billy Long ontboden. Zij deed dit omdat president Donald Trump maandag een kaart plaatste op zijn sociale mediaplatform Truth Social. Op deze kaart waren IJsland, Groenland, Canada, Mexico, de VS en het gebied ten zuiden ervan tot en met Panama en de Caraïben bedekt door de Amerikaanse vlag.
3 uur geledenBERLIJN (ANP) - De Duitse politie heeft de voortvluchtige verdachte van een reeks sabotageaanvallen op de elektriciteitsvoorziening opgepakt. Hij werd aangehouden in de buurt van een energiecentrale niet ver van Zuid-Limburg en had explosieven bij zich, meldt de politie.
4 uur geleden