Dodental noodweer Spanje stijgt naar 140
MADRID (ANP/RTR/DPA) - Het dodental na zwaar noodweer in het oosten van Spanje is gestegen naar 140, meldt het Spaanse persbureau EFE. Tot nu toe was sprake van 95 doden en talrijke vermisten door de overstromingen.
Zware regenval leidde deze week tot watersnood in het Zuid-Europese land. De autoriteiten beklemtonen dat het noodweer nog niet achter de rug is. De weerdienst waarschuwde donderdag bijvoorbeeld voor overstromingsgevaar in de provincie Castellón, die deel uitmaakt van de zwaar getroffen regio Valencia. De premier heeft inwoners van zwaar getroffen gebieden opgeroepen thuis te blijven.
In Valencia waren door het noodweer al bruggen, spoorlijnen en wegen weggevaagd. Landbouwgrond kwam onder water te staan. Sommige wegen zijn geblokkeerd door verlaten voertuigen, waar volgens de autoriteiten soms ook lichamen in worden aangetroffen. De minister van Transport heeft al duidelijk gemaakt dat het nog weken kan duren voordat de hogesnelheidslijn tussen Madrid en Valencia weer in gebruik kan worden genomen.
Meer uit Buitenland
ANTWERPEN (ANP) - De Nederlander Rob Smeets is de nieuwe ceo van de haven Antwerpen-Brugge. Het havenbedrijf maakte zijn benoeming vrijdag bekend in een verklaring. Smeets volgt Jacques Vandermeiren op, die in april vervroegd opstapte.
25 minuten geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten hebben sancties ingesteld tegen de Cubaanse president Miguel Díaz-Canel. Dat valt te lezen op de website van het ministerie van Financiën. Ook zijn sancties ingesteld tegen leden van de familie Castro, onder anderen tegen de zoon en kleinzoon van oud-president Raúl Castro.
2 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - De burgemeester van Greater Manchester, Andy Burnham, zegt het te willen opnemen tegen de Britse premier Keir Starmer (Labour) als hij de lokale verkiezingen wint. Dat deed de bewindsman tijdens een BBC-debat met andere kandidaten die willen meedingen naar die parlementszetel. In het Verenigd Koninkrijk kunnen alleen parlementariërs meedingen in een zogeheten leiderschapsverkiezing. Regionale winst in Makerfield kan hem die plek in het parlement opleveren.
2 uur geledenMOSKOU (ANP/AFP/RTR) - Het Kremlin zegt dat de Oekraïense president Volodymyr Zelensky "elk moment" welkom is in Moskou als hij wil praten over een vredesakkoord. Kremlinwoordvoerder Dmitri Peskov reageert daarmee op de open brief die Zelensky eerder op donderdagavond publiceerde en die hij richtte aan Poetin.
3 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - Het huidige conceptvoorstel voor een vredesovereenkomst met de Verenigde Staten bevat dubbelzinnigheden die moeten worden opgehelderd. Dat zegt Mohsen Rezaei, een hoge adviseur van opperste leider Mojtaba Khamenei, op de Iraanse staatstelevisie.
3 uur geledenKYIV (ANP) - Oekraïne wil direct met de Russische president Vladimir Poetin om tafel voor vredesonderhandelingen. Dat schrijft de Oekraïense president Volodymyr Zelensky in een publieke brief aan zijn Russische ambtgenoot. Tijdens die onderhandelingen is Zelensky bereid een volledig staakt-het-vuren in acht te nemen, "zoals gebruikelijk is".
4 uur geledenTRIPOLI (ANP/RTR) - Bij het kantoor van de VN-vluchtelingenorganisatie UNHCR in de Libische hoofdstad Tripoli hebben honderden mensen betoogd tegen de stroom migranten in het land. Het was een van de grotere recente betogingen tegen de migratie. Het kantoor werd enige tijd geblokkeerd.
5 uur geleden