Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Dodental noodweer Spanje stijgt naar 140

Dodental noodweer Spanje stijgt naar 140

MADRID (ANP/RTR/DPA) - Het dodental na zwaar noodweer in het oosten van Spanje is gestegen naar 140, meldt het Spaanse persbureau EFE. Tot nu toe was sprake van 95 doden en talrijke vermisten door de overstromingen.

Zware regenval leidde deze week tot watersnood in het Zuid-Europese land. De autoriteiten beklemtonen dat het noodweer nog niet achter de rug is. De weerdienst waarschuwde donderdag bijvoorbeeld voor overstromingsgevaar in de provincie Castellón, die deel uitmaakt van de zwaar getroffen regio Valencia. De premier heeft inwoners van zwaar getroffen gebieden opgeroepen thuis te blijven.

In Valencia waren door het noodweer al bruggen, spoorlijnen en wegen weggevaagd. Landbouwgrond kwam onder water te staan. Sommige wegen zijn geblokkeerd door verlaten voertuigen, waar volgens de autoriteiten soms ook lichamen in worden aangetroffen. De minister van Transport heeft al duidelijk gemaakt dat het nog weken kan duren voordat de hogesnelheidslijn tussen Madrid en Valencia weer in gebruik kan worden genomen.

Meer uit Buitenland

Jongen (11) onder puin vandaan gehaald in Venezuela

CARABALLEDA (ANP) - In Venezuela is opnieuw een kind levend onder het puin vandaan gehaald nadat het land woensdag werd getroffen door twee zware aardbevingen, meldt interim-president Delcy Rodriguez. Ze deelde beelden van de reddingsactie op sociale media.

3 uur geleden
Iran meldt aanvallen op Amerikaanse doelen in Koeweit en Bahrein

TEHERAN (ANP/AFP) - Iran heeft in de nacht van zaterdag op zondag aanvallen uitgevoerd op Amerikaanse militaire doelen in Koeweit en Bahrein. De Iraanse Revolutionaire Garde meldt dat de acties een vergelding waren voor Amerikaanse aanvallen op Iraans grondgebied.

8 uur geleden
VK investeert in nieuwe gezamenlijke vloot met Nederland

LONDEN (ANP) - Het Verenigd Koninkrijk heeft aangekondigd geld vrij te maken voor het opzetten van een nieuwe gezamenlijke vloot met Nederland. Het Nederlandse ministerie van Defensie heeft bevestigd de intentie te hebben om samen te werken met de Britten om nieuwe zogenoemde amfibische transportschepen te verwerven.

12 uur geleden
Netanyahu zegt brede nationale coalitie te willen na verkiezingen

JERUZALEM (ANP/AFP) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft verklaard na de volgende verkiezingen een brede nationale coalitie te willen vormen. Hij geeft nu leiding aan de meest rechtse regering die Israël ooit gehad heeft, maar daar lijkt hij zich van te willen distantiëren.

13 uur geleden
Nieuwe aardbeving Venezuela met kracht van 5.6

CARACAS (ANP/RTR) - In Venezuela heeft een nieuwe aardbeving plaatsgevonden, ongeveer in hetzelfde gebied als waar de twee verwoestende aardbevingen van donderdag waren. De nieuwste beving had een kracht van 5.6, meldt het Europees-Mediterraans Seismologisch Centrum (EMSC).

14 uur geleden
Servische president kondigt vervroegde verkiezingen aan

BELGRADO (ANP/RTR) - De Servische president Aleksandar Vučić heeft vervroegde verkiezingen aangekondigd. Daarmee lijkt hij toe te geven aan de belangrijkste eis van de demonstranten die al ruim anderhalf jaar protesteren tegen zijn regering.

15 uur geleden
Dodental na aardbevingen in Venezuela loopt op tot 1430

LA GUAIRA (ANP/RTR) - Het dodental in Venezuela na de twee verwoestende aardbevingen van donderdag is opgelopen tot 1430, maakte parlementsvoorzitter Jorge Rodriguez bekend. Er zijn volgens hem 3200 mensen gewond geraakt en 3100 mensen dakloos geworden.

16 uur geleden