Dodental na tyfoon op Filipijnen loopt op tot ruim 400
MANILLA (ANP/AFP) - De tyfoon Rai op de Filipijnen heeft inmiddels aan meer dan vierhonderd mensen het leven gekost, blijkt uit een laatste telling van de autoriteiten. Het is inmiddels ruim twee weken geleden dat de regio werd getroffen door het noodweer en enkele provincies hebben spoedig meer water, voedsel en noodtenten nodig.
De zware storm kwam eerder deze maand aan land en liet een spoor van vernieling achter in zuidelijke en centrale regio's van het land. Er zijn 405 mensen om het leven gekomen, voornamelijk door verdrinking of aardverschuivingen. 82 mensen worden nog vermist en 1147 anderen zijn gewond geraakt door de tyfoon.
Veel gebieden zitten zonder stroom, meer dan 530.000 huizen zijn vernield en dorpen zijn overstroomd. De schade loopt in de honderden miljoenen dollars, omdat ook veel wegen en landbouwgebieden zijn vernield.
Rai bereikte de Filipijnen als supertyfoon met windsnelheden tot 195 kilometer per uur en ging gepaard met een grote hoeveelheid regen. De tyfoon trof bijna 4,5 miljoen mensen, ruim 500.000 van hen moesten vanwege het noodweer hun huis verlaten en schuilen in een opvangcentrum.
Meer uit Buitenland
BOEDAPEST (ANP/RTR) - De burgemeester van Boedapest is aangeklaagd voor het mede-organiseren van een pridemars afgelopen juni. Het evenement in de Hongaarse hoofdstad trok ondanks een politieverbod veel deelnemers, onder wie buitenlandse politici zoals de Amsterdamse burgemeester Femke Halsema.
1 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - De Russische president Vladimir Poetin heeft bij de ontvangst van de Syrische president Ahmed al-Sharaa in Moskou diens werk geprezen om Syrië weer te herenigen. Al-Sharaa's troepen zijn bezig met het innemen van stukken van het noorden en noordoosten die jarenlang in handen waren van Koerdische milities.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump waarschuwt de burgemeester van Minneapolis dat hij een "zeer ernstige schending van de wet" pleegt. Hij verwijst naar een bericht van burgemeester Jacob Frey op X waarin die schrijft dat zijn stad geen federale immigratiewetten gaat handhaven. Daar neemt Trump aanstoot aan.
1 uur geledenMEITAR (ANP/AFP/RTR) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft gewaarschuwd dat de vijanden van zijn land een hoge prijs zullen betalen voor een aanval. Dat deed hij op de begrafenis van de laatste naar Israël teruggekeerde gijzelaar, agent Ran Gvili (24).
2 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De defensieman van de Europese Commissie gaat langs bij Europese raketfabrieken om de productie van het schaarse wapentuig op te voeren. Eurocommissaris Andrius Kubilius hoopt het succes van een eerdere 'munitietoer' te herhalen.
3 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - De Franse president Emmanuel Macron heeft de situatie in Groenland "een strategische wake-upcall voor heel Europa" genoemd. Hij sprak bij het Parijsbezoek van de Deense en Groenlandse premiers, Mette Frederiksen en Jens-Frederik Nielsen.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De militaire vloot die de VS richting Iran hebben gestuurd, is groter dan die nabij Venezuela lag. Dat schrijft Donald Trump op zijn socialemediaplatform Truth Social. Volgens de Amerikaanse president is de "enorme armada" die afstevent op Iran, net als bij Venezuela, "desnoods klaar om, snel en met geweld, zijn missie te vervullen". "Hopelijk komt Iran snel om de tafel om een eerlijke en rechtvaardige deal te sluiten", aldus Trump.
3 uur geleden