Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Dodental na tyfoon op Filipijnen loopt op tot ruim 400

Dodental na tyfoon op Filipijnen loopt op tot ruim 400

MANILLA (ANP/AFP) - De tyfoon Rai op de Filipijnen heeft inmiddels aan meer dan vierhonderd mensen het leven gekost, blijkt uit een laatste telling van de autoriteiten. Het is inmiddels ruim twee weken geleden dat de regio werd getroffen door het noodweer en enkele provincies hebben spoedig meer water, voedsel en noodtenten nodig.

De zware storm kwam eerder deze maand aan land en liet een spoor van vernieling achter in zuidelijke en centrale regio's van het land. Er zijn 405 mensen om het leven gekomen, voornamelijk door verdrinking of aardverschuivingen. 82 mensen worden nog vermist en 1147 anderen zijn gewond geraakt door de tyfoon.

Veel gebieden zitten zonder stroom, meer dan 530.000 huizen zijn vernield en dorpen zijn overstroomd. De schade loopt in de honderden miljoenen dollars, omdat ook veel wegen en landbouwgebieden zijn vernield.

Rai bereikte de Filipijnen als supertyfoon met windsnelheden tot 195 kilometer per uur en ging gepaard met een grote hoeveelheid regen. De tyfoon trof bijna 4,5 miljoen mensen, ruim 500.000 van hen moesten vanwege het noodweer hun huis verlaten en schuilen in een opvangcentrum.

Meer uit Buitenland

President: geen aanvallen op landen die Iran niet beschieten

TEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse president Masoud Pezeshkian heeft gezegd dat het leiderschap van het land het erover eens is geen aanvallen uit te voeren op landen van waaruit Iran niet wordt bestookt. Iran zal alleen reageren op aanvallen vanuit die landen. Hij bood de betrokken 'buurlanden' in de regio die Iran heeft aangevallen zijn excuses aan, maar Iran zal zich volgens hem niet overgeven aan Israël en de VS.

36 minuten geleden
Israëlisch leger meldt meer Iraanse raketaanvallen

TEL AVIV (ANP/DPA) - Iran heeft zaterdagochtend raketten afgevuurd op Israël, zo meldde het Israëlische leger. Eerder in de nacht waren er ook al herhaaldelijk meldingen van Iraanse raketaanvallen.

1 uur geleden
Spoedoverleg Arabische Liga over aanvallen op lidstaten

CAÏRO (ANP/AFP) - De ministers van Buitenlandse Zaken van de Arabische Liga houden zondag spoedoverleg over de luchtaanvallen op lidstaten aan de Perzische Golf. Hossam Zaki van de liga zei dat de spoedbijeenkomst een videoconferentie is en werd aangevraagd door Egypte, Jordanië, Koeweit, Oman en Qatar.

1 uur geleden
Qatarese luchtvaartautoriteit staat beperkt luchtverkeer toe

DOHA (ANP/AFP) - De Qatarese luchtvaartautoriteit meldt dat de Golfstaat het luchtruim gedeeltelijk gaat heropenen voor beperkt luchtverkeer. Qatar sloot het luchtruim nadat Iran was begonnen met vergeldingsaanvallen na Amerikaans-Israëlische aanvallen vorige week.

2 uur geleden
Explosies gehoord in Dubai en Manama

DUBAI (ANP/AFP) - Journalisten van het Franse persbureau AFP melden dat er explosies te horen zijn in Dubai en in de hoofdstad van Bahrein, Manama.

2 uur geleden
Luchtalarm in heel Oekraïne, meerdere doden in regio Charkiv

CHARKIV (ANP/AFP) - Oekraïne heeft zaterdagochtend vroeg een landelijk luchtalarm afgekondigd, nadat bij Russische aanvallen zeker drie doden vielen in de regio Charkiv.

2 uur geleden
Poetin betuigt solidariteit met Iraanse president Pezeshkian

MOSKOU (ANP/DPA) - De Russische president Vladimir Poetin heeft zijn ambtgenoot in Teheran, Masoud Pezeshkian, tijdens een telefoongesprek verzekerd van de solidariteit van Rusland.

5 uur geleden