Dodental na tyfoon op Filipijnen loopt op tot ruim 400
MANILLA (ANP/AFP) - De tyfoon Rai op de Filipijnen heeft inmiddels aan meer dan vierhonderd mensen het leven gekost, blijkt uit een laatste telling van de autoriteiten. Het is inmiddels ruim twee weken geleden dat de regio werd getroffen door het noodweer en enkele provincies hebben spoedig meer water, voedsel en noodtenten nodig.
De zware storm kwam eerder deze maand aan land en liet een spoor van vernieling achter in zuidelijke en centrale regio's van het land. Er zijn 405 mensen om het leven gekomen, voornamelijk door verdrinking of aardverschuivingen. 82 mensen worden nog vermist en 1147 anderen zijn gewond geraakt door de tyfoon.
Veel gebieden zitten zonder stroom, meer dan 530.000 huizen zijn vernield en dorpen zijn overstroomd. De schade loopt in de honderden miljoenen dollars, omdat ook veel wegen en landbouwgebieden zijn vernield.
Rai bereikte de Filipijnen als supertyfoon met windsnelheden tot 195 kilometer per uur en ging gepaard met een grote hoeveelheid regen. De tyfoon trof bijna 4,5 miljoen mensen, ruim 500.000 van hen moesten vanwege het noodweer hun huis verlaten en schuilen in een opvangcentrum.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - Volgens de Amerikaanse president Donald Trump is Iran akkoord om het "nucleaire stof" over te dragen, waarmee hij lijkt te doelen op het verrijkte uranium waarmee Iran volgens de Amerikanen een kernwapen zou kunnen bouwen.
3 uur geledenJERUZALEM (ANP/RTR/AFP) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft ingestemd met een tijdelijk staakt-het-vuren in Libanon. De Amerikaanse president Donald Trump kondigde het tiendaagse bestand eerder op donderdag aan.
3 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR/AFP) - Iran en de Verenigde Staten hebben hun ambities om tot een volledig vredesakkoord te komen "afgeschaald" en proberen in plaats daarvan tot een tijdelijke overeenkomst te komen, zeggen Iraanse bronnen tegen persbureau Reuters. Volgens hen is er vooruitgang geboekt in onderhandelingen over de Straat van Hormuz, maar blijft het kernprogramma van Iran een gevoelig punt.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Israël en Libanon hebben ingestemd met een bestand van tien dagen. Dat maakte de Amerikaanse president Donald Trump bekend via zijn platform Truth Social.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse minister van Defensie Pete Hegseth heeft gewaarschuwd dat zijn land klaar is om gevechtsoperaties te hervatten als Iran geen deal sluit. Als het land een "slechte keus" maakt, kunnen er naast de huidige blokkade van Iraanse havens ook weer bommen vallen, stelde de minister. Die benadrukte dat zijn land nog steeds essentiële infrastructuur, waaronder de energiesector, in het vizier heeft.
9 uur geledenBAMENDA (ANP/RTR) - Paus Leo heeft in een toespraak in het westen van Kameroen gezegd dat "de wereld wordt verwoest door een handvol tirannen" die miljarden aan wapens verspillen. Hij uitte ook kritiek op leiders "die religieuze taal bezigen om oorlogen te rechtvaardigen".
9 uur geledenBOEDAPEST (ANP/AFP) - Medewerkers van het Hongaarse staatspersbureau MTI komen in verzet na de verkiezingsnederlaag van premier Viktor Orbán. Ze eisen in een brief aan hun management hun redactionele vrijheid terug.
9 uur geleden