Dodental na stortvloed in Texas loopt op
AUSTIN (ANP/RTR/AFP) - Na de plotselinge overstroming van de Guadalupe-rivier in de Amerikaanse staat Texas zijn al 24 doden geteld. Dat hebben de lokale autoriteiten vrijdag bekendgemaakt.
Meerdere mensen worden nog vermist, onder wie volgens lokale media zeker 23 meisjes die verbleven op een christelijk zomerkamp langs de rivier in Kerr County, in het hart van Texas. Eerder werden dertien doden gemeld. Het is nog onduidelijk of het bijgestelde dodental ook enkele van de vermiste meisjes omvat.
Het waterpeil steeg in de nacht van donderdag op vrijdag in slechts 45 minuten met acht meter door hevige regenval. Volgens de autoriteiten kwam de stortvloed snel en onverwacht, waardoor veel mensen verrast werden en geen tijd hadden om zich in veiligheid te brengen.
Zonder stroom
Het kamp, net buiten Kerrville, raakte zwaar getroffen. Van de ruim zevenhonderd aanwezige kinderen zijn de meesten geëvacueerd naar hoger gelegen terrein. Ze zitten daar zonder stroom en wachten op hulp.
President Donald Trump zei geschokt te zijn. "Het is vreselijk, de overstromingen." Hij zei dat de staat kan rekenen op hulp van de federale overheid. "Oh ja, zeker, dat gaan we regelen. We werken samen met de gouverneur."
Amerikaanse kustwacht
Hulpdiensten zetten onder meer vijfhonderd mensen en veertien helikopters in om overlevenden te vinden. Volgens generaal-majoor Thomas Suelzer van de Texaanse krijgsmacht zijn zeker 237 mensen gered, van wie 167 met een helikopter.
Gouverneur Greg Abbott deelde beelden van zo'n redding vanuit een boom op X. "Dit soort reddingsoperaties vanuit de lucht gaan dag en nacht door. We stoppen niet voor we weten waar iedereen is. Daarvoor worden verschillende diensten ingezet, waaronder de Amerikaanse kustwacht.
Meer uit Buitenland
BRASILIA (ANP/AFP) - De Braziliaanse senator Flávio Bolsonaro zegt dat hij van het hooggerechtshof het land niet mag verlaten. De rechtse politicus verloor zondag de presidentsverkiezingen van de zittende president Luiz Inácio Lula da Silva, een uitslag die hij niet erkent.
2 uur geledenAMMAN (ANP/RTR/AFP) - Jordanië heeft luchtaanvallen uitgevoerd op wat het omschreef als schuilplaatsen van militanten in het zuiden van Syrië. De "terroristische organisaties" die daar actief zijn, zouden banden hebben met de verdachten van de dodelijke aanslag op een kerk in Jordanië.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft gezegd dat 1 miljoen dollar (bijna 895.000 euro) wordt uitgekeerd aan iedereen die kiezersfraude meldt met een arrestatie en veroordeling tot gevolg. In de Verenigde Staten worden volgende week belangrijke verkiezingen gehouden, de midterms.
3 uur geledenPARIJS (ANP/RTR/BELGA) - De Franse regering heeft een pakket onderwijshervormingen voorgesteld aan scholierenorganisaties, maar deze voldoen volgens deze groeperingen niet aan hun eisen. Daarom zullen de protesten voortgezet worden, aldus de organisaties na een gesprek met premier Sébastien Lecornu.
4 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - De verdachte van een dodelijke schietpartij in twee Parijse voorsteden heeft ontkend dat de daad racistisch gemotiveerd was. Bij de schietpartij van vrijdag vielen een dode en vijf gewonden. President Emmanuel Macron sprak eerder van een racistische terreurdaad en zei dat de schutter zijn slachtoffers op basis van geloof en huidskleur koos.
5 uur geledenCHARKIV (ANP/RTR) - Door een Russische aanval op de tweede stad van Oekraïne, Charkiv, zijn twee doden en vier gewonden gevallen. Dit meldde burgemeester Ihor Terechov.
5 uur geledenVATICAANSTAD (ANP/AFP) - De reis van paus Leo volgende maand naar Zuid-Amerika gaat door zoals gepland. Het Vaticaan heeft dat maandag bekendgemaakt, bijna twee weken nadat de religieuze leider werd geopereerd vanwege longkanker.
7 uur geleden