Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Dodental na storm in Brazilië opgelopen tot 50

Dodental na storm in Brazilië opgelopen tot 50

BRASILIA (ANP/AFP) - Het dodental als gevolg van overstromingen en aardverschuivingen veroorzaakt door stortregens in het zuidoosten van Brazilië is gestegen tot minstens 50, terwijl reddingwerkers door de puinhopen blijven graven, zeiden de Braziliaanse autoriteiten donderdagavond. "Hoe meer tijd verstrijkt, hoe kleiner de kans dat er overlevenden worden gevonden. Maar we werken altijd vanuit die gedachte. Er kunnen altijd luchtzakken onder het puin zijn", vertelde reddingswerker Villas Boas aan de Braziliaanse nieuwssite G1.

Volgens de deelstaatregering van Sao Paulo worden nog altijd tientallen mensen vermist. Recordstormen dumpten vorig weekend in 24 uur tijd meer dan een hele februarimaand aan regen op de pittoreske badplaats Sao Sebastiao en de omliggende regio. De extreme regenval veroorzaakte hevige overstromingen en aardverschuivingen die een enorme ravage aanrichtten in de slecht gebouwde nederzettingen in de heuvels.

Gouverneur van Sao Paulo Tarcisio de Freitas gaf toe dat het officiële weeralarmsysteem er niet in was geslaagd de tragedie te voorkomen. "We stuurden 2,6 miljoen sms-alerts, maar zoals we zagen, was dat niet effectief." Naar schatting 9,5 miljoen van de 215 miljoen inwoners van Brazilië wonen in gebieden met een hoog risico op overstromingen of aardverschuivingen, in voornamelijk arme favela-buurten.

Brazilië is de afgelopen jaren getroffen door een reeks dodelijke weerrampen, die volgens experts waarschijnlijk worden verergerd door klimaatverandering.

Meer uit Buitenland

Nieuwe doden bij bombardementen in Gaza

GAZA-STAD (ANP) - Met het bombarderen van een aantal hoge gebouwen in Gaza-Stad "zijn de poorten van de hel geopend", heeft de Israëlische minister van Defensie, Israel Katz, verklaard.

2 uur geleden
Washington vaardigt sancties uit tegen Palestijnse ngo's

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken, Marco Rubio, heeft tegen drie Palestijnse mensenrechtenorganisaties sancties uitgevaardigd. Ze werken volgens hem mee aan pogingen van het Internationaal Strafhof (ICC) in Den Haag om Israëli's te onderzoeken, gevangen te nemen en te vervolgen. Volgens Rubio gebeurt dat zonder instemming van Israël en is het ICC een politiek instrument dat niet door Israël en de VS wordt erkend.

5 uur geleden
Britse vicepremier Rayner treedt af

LONDON (ANP/RTR) - De Britse vicepremier Angela Rayner, in opspraak geraakt vanwege belastingfraude, stapt op.

5 uur geleden
Britse media: vicepremier treedt af

LONDON (ANP/RTR) - De Britse vicepremier Angela Rayner, in opspraak geraakt vanwege belastingfraude, stapt op. Dat melden verscheidene Britse media.

7 uur geleden
VS zetten financiële hulp aan krijgsmachten Oost-Europa stop

VILNIUS (ANP/RTR) - De Verenigde Staten willen niet langer meebetalen aan de training en uitrusting van de krijgsmachten van onder andere Oost-Europese landen. De VS hebben gemeld dat het hulpprogramma over een jaar stopt, zegt het Litouwse ministerie van Defensie.

7 uur geleden
Doodgewaand slachtoffer kabeltramongeluk Lissabon leeft nog

LISSABON (ANP) - Familie van een Duitser die volgens de autoriteiten was omgekomen bij het ongeluk met de kabeltram in Lissabon, heeft hem in een ziekenhuis gevonden. Hij is de vader van een driejarig kind dat het ongeluk heeft overleefd. Zijn vrouw raakte gewond. Familieleden kwamen naar een mortuarium om hem te identificeren, maar konden daar het lichaam van hun naaste niet vinden, melden Portugese media.

8 uur geleden
NBC: mogelijk leidende rol VS bij monitoring bufferzone Oekraïne

WASHINGTON (ANP) - Als in Oekraïne na de oorlog een bufferzone met Rusland wordt ingesteld, kunnen de Verenigde Staten mogelijk de leiding nemen bij het toezicht op het gedemilitariseerde gebied, bericht NBC News. De Amerikaanse nieuwszender baseert zich op vier bronnen die bekend zijn met het plan.

8 uur geleden