Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Dodental na Russische raketaanval Dnipro stijgt naar 30

Dodental na Russische raketaanval Dnipro stijgt naar 30

DNIPRO (ANP/RTR/DPA) - Het dodental in de Oekraïense stad Dnipro door een Russische raketaanval zaterdag is gestegen naar dertig, melden Oekraïense autoriteiten. De raket raakte een flatgebouw, waarbij ook 73 gewonden vielen. 39 mensen konden worden gered uit het puin van het gedeeltelijk ingestorte gebouw, onder wie dertien kinderen. De burgemeester van Dnipro zei zondag dat er weinig hoop meer is dat er nog overlevenden onder het puin worden gevonden.

De Oekraïense president Volodimir Zelenski sprak zondag de Russische bevolking toe in zijn dagelijkse videoboodschap. "Ik zou iedereen in Rusland willen aanspreken die zelfs nu nog niet een paar veroordelende woorden over heeft voor deze terreur", zei de president, in het Russisch. "Jullie laffe stilzwijgen zal pas eindigen als deze terroristen op een dag ook achter jullie aan komen."

Rusland heeft zondag de verantwoordelijkheid opgeëist voor de raketaanvallen van zaterdag, die behalve op Dnipro ook op onder meer Kiev en Charkov waren gericht. De Russische president Vladimir Poetin zegt positief te zijn over de voortgang van wat hij de speciale militaire operatie in Oekraïne noemt.

Meer uit Buitenland

Doden na nieuwe Israëlische aanvallen in Libanon

BEIROET (ANP) - De Israëlische krijgsmacht heeft zaterdag meerdere aanvallen uitgevoerd in Libanon waarbij doden zijn gevallen. Volgens nieuwszender Al Jazeera kwamen minstens achttien mensen om het leven. Bij een luchtaanval in de stad Saksakiyeh vielen zeven doden, onder wie een kind, meldt het Libanese ministerie van Volksgezondheid.

1 uur geleden
Péter Magyar begint als premier van Hongarije

BOEDAPEST (ANP/RTR) - De pro-Europese conservatieveling Péter Magyar is geïnstalleerd als de nieuwe premier van Hongarije. Zijn partij Tisza bemachtigde bij de verkiezingen in april een ruime tweederdemeerderheid in het parlement.

5 uur geleden
Advocaten Global Sumud Flotilla: Israël laat activisten vrij

TEL AVIV (ANP/AFP/DPA) - De twee activisten van de Global Sumud Flotilla die Israël ruim een week geleden had opgepakt, komen weer vrij. Het advocatenteam van de vloot meldt dat gehoord te hebben van de Israëlische autoriteiten.

6 uur geleden
Poetin belooft bezoekende Fico voldoende energie voor Slowakije

MOSKOU (ANP/RTR) - De Russische president Vladimir Poetin heeft de Slowaakse premier Robert Fico beloofd dat Rusland er alles aan zal doen om te voldoen aan de energievraag van Slowakije. Dat deed hij zaterdag tijdens een bezoek van Fico aan Moskou.

6 uur geleden
Israël krijgt waarschuwing songfestival voor oproep tot stemmen

WENEN (ANP) - De organisatie van het Eurovisie Songfestival heeft een formele waarschuwing gegeven aan de Israëlische omroep KAN voor het overtreden van de regels. De Israëlische deelnemer Noam Bettan had in verschillende talen opgeroepen op Israël te stemmen.

6 uur geleden
Kremlin: lange weg naar vredesdeal met Oekraïne

MOSKOU (ANP/RTR) - Het Kremlin stelt dat er een lange weg is te gaan naar een vredesdeal met Oekraïne. Er geldt sinds zaterdag een driedaags staakt-het-vuren tussen Rusland en Oekraïne, die al ruim vier jaar in oorlog zijn.

8 uur geleden
Starmer wijst oud-premier Brown aan als speciaal gezant

LONDEN (ANP/RTR) - De Britse premier Keir Starmer heeft voormalig premier Gordon Brown aangewezen als zijn speciale gezant op het gebied van mondiale financiën. De stap volgt na zware nederlagen van zijn partij bij de lokale verkiezingen van donderdag.

8 uur geleden