Dodental na Russische raketaanval Dnipro stijgt naar 30
DNIPRO (ANP/RTR/DPA) - Het dodental in de Oekraïense stad Dnipro door een Russische raketaanval zaterdag is gestegen naar dertig, melden Oekraïense autoriteiten. De raket raakte een flatgebouw, waarbij ook 73 gewonden vielen. 39 mensen konden worden gered uit het puin van het gedeeltelijk ingestorte gebouw, onder wie dertien kinderen. De burgemeester van Dnipro zei zondag dat er weinig hoop meer is dat er nog overlevenden onder het puin worden gevonden.
De Oekraïense president Volodimir Zelenski sprak zondag de Russische bevolking toe in zijn dagelijkse videoboodschap. "Ik zou iedereen in Rusland willen aanspreken die zelfs nu nog niet een paar veroordelende woorden over heeft voor deze terreur", zei de president, in het Russisch. "Jullie laffe stilzwijgen zal pas eindigen als deze terroristen op een dag ook achter jullie aan komen."
Rusland heeft zondag de verantwoordelijkheid opgeëist voor de raketaanvallen van zaterdag, die behalve op Dnipro ook op onder meer Kiev en Charkov waren gericht. De Russische president Vladimir Poetin zegt positief te zijn over de voortgang van wat hij de speciale militaire operatie in Oekraïne noemt.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse overheid is per direct gedeeltelijk gesloten nu het Congres er niet in is geslaagd om vóór de om middernacht (lokale tijd) verstreken deadline een akkoord te bereiken over de financiering van de federale overheid. Dat meldt onder meer persbureau AFP.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten hebben de Iraanse Revolutionaire Garde gewaarschuwd dat ze "geen onveilige acties" in de Straat van Hormuz tolereren. De Iraanse elitetroepen beginnen zondag een tweedaagse oefening met scherpe munitie in het gebied.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken heeft de verkoop goedgekeurd van wapens ter waarde van ongeveer 6,7 miljard dollar (5,65 miljard euro) aan Israël, waaronder AH-64E Apache-aanvalshelikopters. Ook gaat het akkoord met de verkoop van Patriot-raketten aan Saudi-Arabië ter waarde van 9 miljard dollar (7,6 miljard euro).
5 uur geledenKINSHASA (ANP) - Meer dan tweehonderd mensen zijn deze week om het leven gekomen nadat een mijn was ingestort in het oosten van de Democratische Republiek Congo. Dat meldt de Congolese rebellengroep M23.
5 uur geledenNEW YORK (ANP) - Amerikaanse federale agenten hebben deze week te horen gekregen dat ze ruimere bevoegdheden hebben om mensen zonder arrestatiebevel te arresteren. Dat meldt The New York Times op basis van een intern memo van immigratiedienst ICE.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse Senaat heeft twee begrotingspakketten aangenomen, maar de kans op een gedeeltelijke shutdown van de overheid in de Verenigde Staten wordt toch steeds groter.
6 uur geledenLOS ANGELES (ANP) - De Amerikaanse journalist Don Lemon, die donderdagavond werd opgepakt vanwege betrokkenheid bij een anti-ICE-protest in Minnesota, is vrijgelaten op last van een federale rechter in Los Angeles. Dat melden Amerikaanse media waaronder NBC News.
7 uur geleden