Dodental na Russische raketaanval Dnipro stijgt naar 30
DNIPRO (ANP/RTR/DPA) - Het dodental in de Oekraïense stad Dnipro door een Russische raketaanval zaterdag is gestegen naar dertig, melden Oekraïense autoriteiten. De raket raakte een flatgebouw, waarbij ook 73 gewonden vielen. 39 mensen konden worden gered uit het puin van het gedeeltelijk ingestorte gebouw, onder wie dertien kinderen. De burgemeester van Dnipro zei zondag dat er weinig hoop meer is dat er nog overlevenden onder het puin worden gevonden.
De Oekraïense president Volodimir Zelenski sprak zondag de Russische bevolking toe in zijn dagelijkse videoboodschap. "Ik zou iedereen in Rusland willen aanspreken die zelfs nu nog niet een paar veroordelende woorden over heeft voor deze terreur", zei de president, in het Russisch. "Jullie laffe stilzwijgen zal pas eindigen als deze terroristen op een dag ook achter jullie aan komen."
Rusland heeft zondag de verantwoordelijkheid opgeëist voor de raketaanvallen van zaterdag, die behalve op Dnipro ook op onder meer Kiev en Charkov waren gericht. De Russische president Vladimir Poetin zegt positief te zijn over de voortgang van wat hij de speciale militaire operatie in Oekraïne noemt.
Meer uit Buitenland
GUAYAQUIL (ANP/AFP) - De politie in de provincie Guayas in het zuidwesten van Ecuador heeft acht hoofden gevonden met daarbij het bericht 'Verboden te stelen'. Dat maakte de politie zaterdag bekend.
1 uur geledenCAPE CANAVERAL (ANP/AFP/DPA) - Een nieuw team astronauten is aangekomen op het ruimtestation ISS. Dat blijkt uit beelden die de Amerikaanse ruimtevaartorganisatie NASA zaterdag vrijgaf.
3 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Het parket van Parijs richt een team op voor onderzoek naar zedendelinquent Jeffrey Epstein. De focus ligt daarbij op mogelijke misdrijven waarbij Fransen betrokken zijn.
7 uur geledenBERN (ANP/AFP) - Oman faciliteert volgende week het overleg tussen de Verenigde Staten en Iran in het Zwitserse Genève. "Zwitserland verwelkomt en ondersteunt deze gesprekken", aldus het Zwitserse ministerie van Buitenlandse Zaken.
8 uur geledenABUJA (ANP/AFP) - Gewapende mannen hebben meer dan veertig mensen gedood bij drie nieuwe aanvallen op dorpen in Nigeria, zo vertelde een humanitaire bron zaterdag aan AFP.
8 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Amerikaanse rechters hebben sinds oktober in minstens 4421 zaken bepaald dat de immigratiedienst (ICE) migranten onrechtmatig heeft vastgezet. Persbureau Reuters meldt dit op basis van rechtbankdocumenten.
9 uur geledenMÜNCHEN (ANP/AFP) - Naar schatting 200.000 mensen zijn volgens de politie in München op de been om te demonstreren tegen het regime in Iran. De betoging is op de Theresienwiese, een groot evenemententerrein waar in de herfst ook het Oktoberfest plaatsvindt.
13 uur geleden