Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Dodental na protesten in Myanmar stijgt tot boven de 800

Dodental na protesten in Myanmar stijgt tot boven de 800

NAYPYIDAW (ANP/RTR) - Het aantal mensen dat is gedood sinds de militaire staatsgreep in Myanmar is gestegen tot meer dan achthonderd. Volgens de mensenrechtenorganisatie Assistance Association for Political Prisoners (AAPP) zijn ten minste 802 mensen gedood bij het gewelddadige optreden van veiligheidstroepen tegen demonstranten.

De afgelopen dagen braken er heftige gevechten uit tussen het leger en lokale militairen in de stad Mindat, in het noordwesten van Myanmar. Duizenden inwoners van de stad zijn maandag gevlucht naar de omliggende dorpen en oerwouden, om te schuilen voor het vuurwapengeweld. Of en hoeveel slachtoffers er zijn gevallen is nog niet duidelijk.

De Algemene Vergadering van de Verenigde Naties (VN) is van plan dinsdag met een conceptversie van een resolutie te komen over Myanmar. In de resolutie wordt opgeroepen tot "de onmiddellijke opschorting van de directe en indirecte levering, verkoop en overdracht van wapens, munitie en andere militaire uitrusting aan Myanmar." Canada, de Verenigde Staten en het Verenigd Koninkrijk besloten maandag al sancties op te leggen aan leden en bondgenoten van de junta.

In Myanmar zijn sinds de staatsgreep in februari grote protesten uitgebroken. Die worden hardhandig neergeslagen door ordetroepen, zoals het leger en de politie. Volgens AAPP zijn er meer dan 4000 mensen gearresteerd, waarvan er 20 ter dood veroordeeld zijn.

Meer uit Buitenland

Israël onderschept Gaza-flotilla voor kust van Kreta

ATHENE (ANP) - Israël heeft de Global Sumud Flotilla, een vloot met humanitaire hulp voor Gaza, voor de kust van het Griekse eiland Kreta tegengehouden. Dat melden diverse bronnen, waaronder een opvarende van de vloot en de Israëlische ambassadeur voor de Verenigde Naties, Danny Danon. Een woordvoerder van de vloot heeft aan Al Jazeera laten weten dat tot nu toe zeven schepen zijn onderschept.

12 minuten geleden
Van Veldhoven na top over fossiel: we kunnen 'huis' gaan bouwen

SANTA MARTA (ANP) - Deelnemers aan de internationale conferentie over fossiele brandstoffen hebben een tweede funderingslaag aangebracht in het proces om olie, gas en steenkool uit te bannen. Dat zei klimaatminister Stientje van Veldhoven aan het einde van de top in de Colombiaanse kustplaats, die Nederland samen met Colombia organiseerde. "Dat betekent dat we nu kunnen beginnen met het bouwen van het huis", aldus de D66-minister.

1 uur geleden
Nederlandse op flotilla: proberen Griekse wateren te bereiken

HERAKLION (ANP) - Het is niet duidelijk of er schepen van de Gaza-flotilla die in de buurt van Griekenland varen zijn geënterd en zo ja, door wie. Dat zei de Nederlandse Jesse van Schaik (21), die op een van de ruim 50 schepen vaart, desgevraagd tegen het ANP. De flotilla probeert nu de Griekse territoriale wateren te bereiken.

1 uur geleden
Trump denkt dat koning Charles zou hebben geholpen met Iran

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump denkt dat als het aan koning Charles had gelegen, Groot-Brittannië "waarschijnlijk zou hebben geholpen" bij het Amerikaanse militaire offensief tegen Iran. Die uitspraak deed Trump woensdag, een dag na de ontvangst van de Britse koning in het Witte Huis.

4 uur geleden
Schepen van Gaza-Flotilla benaderd door 'Israëlische speedboten'

ATHENE (ANP) - Meerdere schepen van de Global Sumud Flotilla zijn benaderd door "militaire speedboten die zich identificeerden als 'Israël'", laat de organisatie aan onder meer het ANP weten. De boten zouden lasers en semi-automatische wapens op de activisten hebben gericht en hen hebben bevolen naar de voorkant van de boten te gaan en op hun handen en knieën te zitten.

5 uur geleden
Washington Post: vliegdekschip VS verlaat Midden-Oosten

WASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse vliegdekschip de USS Gerald R. Ford verlaat het Midden-Oosten en vaart de komende dagen naar Virginia, meldden Amerikaanse functionarissen aan de Washington Post. Het schip bevindt zich al tien maanden op zee en moet dringend gerepareerd worden.

5 uur geleden
Pro-Iraanse beweging eist steekincident Londen op

LONDEN (ANP/RTR) - De pro-Iraanse beweging Harakat Ashab al-Yamin al-Islamiya (HAYI) heeft het steekincident in Londen opgeëist waarbij twee mensen gewond raakten. Dat schrijft de groepering op sociale media. De politie zei eerder dergelijke onlinebeweringen te onderzoeken.

6 uur geleden