Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Dodental na breuk gletsjer in India loopt op naar 50

Dodental na breuk gletsjer in India loopt op naar 50

DEHRADUN (ANP/RTR) - Reddingswerkers in de Indiase Himalaya, waar een week geleden een stuk van een gletsjer afbrak met een verwoestende overstroming tot gevolg, hebben zondag negen lichamen geborgen. Het dodental van de ramp in de deelstaat Uttarakhand is daarmee opgelopen naar vijftig. Nog altijd worden 150 mensen vermist.

Een muur van water rolde zondag een week geleden door een vallei in het noorden van de Himalaya van India, waardoor bruggen, wegen en twee waterkrachtcentrales werden verwoest. Reddingswerkers gebruiken zwaar materiaal in een race tegen de klok om tientallen bouwvakkers te bevrijden. Die zitten vast in een ondergrondse tunnel die verbonden is met een waterkrachtcentrale die wordt gebouwd in opdracht van de Indiase overheid.

"We hebben nog niet alle hoop verloren. We hopen meer overlevenden te vinden", vertelde Swati Bhadoriya, de hoogste regeringsfunctionaris in de regio, aan persbureau Reuters. Volgens de autoriteiten worden nog 154 mensen vermist. Deskundigen waarschuwen dat enorme hoeveelheden steen, puin, ijs en water nog kunnen losraken waardoor reddingsoperaties riskant zijn.

Uttarakhand is gevoelig voor plotselinge overstromingen en aardverschuivingen. De ramp heeft geleid tot oproepen van milieugroeperingen voor een evaluatie van energieprojecten in dit gebied. Er zijn ongeveer 10.000 gletsjers in de Indiase Himalaya. Uttarakhand zelf heeft 1495 gletsjers en velen trekken zich terug vanwege het opwarmende klimaat.

Meer uit Buitenland

Trump ontkent meningsverschil met generaal over aanval op Iran

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump ontkent dat er onenigheid bestaat tussen hem en zijn generaal Daniel Caine over aanvallen op Iran. Amerikaanse media schreven dat Caine had gewaarschuwd dat zo'n aanval risico's met zich meebrengt.

14 minuten geleden
Bijna 20 landen veroordelen stappen richting annexatie Westoever

JERUZALEM (ANP/AFP) - Een groot aantal landen heeft zich uitgesproken tegen recente stappen van Israël om de controle over de Westelijke Jordaanoever te vergroten. In een gezamenlijke verklaring bestempelden de buitenlandministers van bijna twintig landen, waaronder een groot aantal Europese landen, deze stappen als "pogingen om het gebied te annexeren en de Palestijnse staat te ondermijnen".

16 minuten geleden
Opnieuw doden door Amerikaanse aanval op vermeende drugsboot

WASHINGTON (ANP/AFP) - Door een Amerikaanse aanval op een vermeende drugsboot in de Caribische Zee zijn opnieuw drie doden gevallen. Dat meldt het Amerikaanse leger.

1 uur geleden
Amerikanen spreken Russen en Chinezen in Genève over kernwapens

GENÈVE (ANP/AFP) - Amerikaanse functionarissen voeren in Genève gesprekken met Russische en Chinese delegaties over kernwapens. Maandag spraken ze al met de Russen, dinsdag volgen de Chinezen, meldt een hooggeplaatst figuur van het Amerikaanse buitenlandministerie.

1 uur geleden
Ontboden ambassadeur VS komt niet opdagen bij Frans ministerie

PARIJS (ANP/AFP) - De Amerikaanse ambassadeur Charles Kushner is niet komen opdagen bij het Franse ministerie van Buitenlandse Zaken, dat hem zondag had ontboden. Het ministerie legt Kushner daarom beperkingen op voor het contact dat hij kan hebben met de Franse regering.

2 uur geleden
Zoon van Rob Reiner pleit onschuldig in moordzaak ouders

LOS ANGELES (ANP) - Nick Reiner zegt dat hij de moord op zijn vader en moeder, regisseur Rob Reiner en Michele Singer, niet heeft gepleegd. Tijdens een hoorzitting in Los Angeles pleitte hij onschuldig, melden Amerikaanse media.

4 uur geleden
Rechter blokkeert publicatie rapport geheime documenten Trump

WASHINGTON (ANP/AFP) - Een Amerikaanse rechter heeft de voormalige speciaal aanklager Jack Smith verboden om zijn rapport over president Donald Trumps achterhouden van geheime documenten te publiceren. Justitie liet die zaak vallen na de verkiezingsoverwinning van Trump in november 2024 en volgens rechter Aileen Cannon, die door Trump is aangesteld, is het niet eerlijk om informatie openbaar te maken uit een zaak die niet is afgerond.

4 uur geleden