Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Dodental na brand in Turks hotel loopt op

Dodental na brand in Turks hotel loopt op

BOLU (ANP/RTR/AFP) - Het dodental na de grote brand in een hotel in het Turkse skioord Kartalkaya is verder opgelopen. Zeker 77 mensen zijn om het leven gekomen, verklaarde de minister van Binnenlandse Zaken Ali Yerlikaya nadat eerder 66 doden waren gemeld. 52 van de slachtoffers zijn inmiddels geïdentificeerd.

De brand brak midden in de nacht uit toen veel gasten lagen te slapen. Volgens getuigen brak er paniek uit. Mensen sprongen uit ramen om te ontkomen aan de vlammen en probeerden met lakens als touwen af te dalen uit het gebouw met meer dan tien verdiepingen. Een medewerker van het hotel vertelde dat meerdere mensen die waren gesprongen het niet hebben overleefd.

Het hotel zat bijna vol met mensen die op wintersport waren. De brand is volgens Turkse media waarschijnlijk ontstaan in het restaurant, maar de oorzaak is nog niet bekend. De politie heeft vier mensen opgepakt, inclusief de eigenaar van het hotel. Het gebouw heeft in 2024 nog een inspectie gehad over de brandveiligheid, maar gasten die het hotel op tijd konden ontvluchten zeiden dat er geen brandalarm was afgegaan en dat er geen rookmelders waren.

President Recep Tayyip Erdogan kondigde een dag van nationale rouw af na de ramp.

Meer uit Buitenland

Voormalig FBI-directeur Comey voor derde keer aangeklaagd

WASHINGTON (ANP/RTR) - Voormalig directeur van de FBI James Comey is voor de derde keer aangeklaagd door het Amerikaanse ministerie van Justitie. Volgens de aanklacht deelde hij in oktober 2016 geheime informatie over de nationale veiligheid met een verslaggever van The New York Times.

2 uur geleden
Flávio Bolsonaro zegt dat hij het land niet mag verlaten

BRASILIA (ANP/AFP) - De Braziliaanse senator Flávio Bolsonaro zegt dat hij van het hooggerechtshof het land niet mag verlaten. De rechtse politicus verloor zondag de presidentsverkiezingen van de zittende president Luiz Inácio Lula da Silva, een uitslag die hij niet erkent.

6 uur geleden
Jordanië voert luchtaanvallen uit op Syrië na aanslag op kerk

AMMAN (ANP/RTR/AFP) - Jordanië heeft luchtaanvallen uitgevoerd op wat het omschreef als schuilplaatsen van militanten in het zuiden van Syrië. De "terroristische organisaties" die daar actief zijn, zouden banden hebben met de verdachten van de dodelijke aanslag op een kerk in Jordanië.

6 uur geleden
Trump looft 1 miljoen dollar uit aan melders van kiezersfraude

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft gezegd dat 1 miljoen dollar (bijna 895.000 euro) wordt uitgekeerd aan iedereen die kiezersfraude meldt met een arrestatie en veroordeling tot gevolg. In de Verenigde Staten worden volgende week belangrijke verkiezingen gehouden, de midterms.

7 uur geleden
Scholieren kondigen nieuwe protesten aan na gesprek met Lecornu

PARIJS (ANP/RTR/BELGA) - De Franse regering heeft een pakket onderwijshervormingen voorgesteld aan scholierenorganisaties, maar deze voldoen volgens deze groeperingen niet aan hun eisen. Daarom zullen de protesten voortgezet worden, aldus de organisaties na een gesprek met premier Sébastien Lecornu.

8 uur geleden
Verdachte van Franse schietpartij ontkent racistisch motief

PARIJS (ANP/AFP) - De verdachte van een dodelijke schietpartij in twee Parijse voorsteden heeft ontkend dat de daad racistisch gemotiveerd was. Bij de schietpartij van vrijdag vielen een dode en vijf gewonden. President Emmanuel Macron sprak eerder van een racistische terreurdaad en zei dat de schutter zijn slachtoffers op basis van geloof en huidskleur koos.

9 uur geleden
Doden en gewonden door Russische aanval op Oekraïens Charkiv

CHARKIV (ANP/RTR) - Door een Russische aanval op de tweede stad van Oekraïne, Charkiv, zijn twee doden en vier gewonden gevallen. Dit meldde burgemeester Ihor Terechov.

9 uur geleden