Dodental na aardverschuivingen India loopt op
NEW DELHI (ANP/DPA) - Het dodental door aardverschuivingen in het zuiden van India is opgelopen tot minstens 106. Mogelijk zijn meer mensen om het leven gekomen. Reddingswerkers zoeken met speurhonden naar vermisten.
Lokale ziekenhuizen behandelen ten minste 125 gewonden. De aardverschuivingen vonden dinsdag plaats in de staat Kerala, na een periode van slecht weer en aanhoudende regen. De weersomstandigheden bemoeilijken de reddingswerkzaamheden. De weerdienst verwacht dat het nog zeker 24 uur hard blijft regenen.
Indiase militairen helpen in het getroffen gebied. Er wordt een tijdelijk ziekenhuis opgezet voor de gewonden. Het idee is dat de gewonden na eerste behandeling op locatie kunnen worden overgebracht naar andere ziekenhuizen. Premier Narendra Modi heeft zijn medeleven betuigd en compensatie aangekondigd voor de slachtoffers.
Meer uit Buitenland
CARACAS (ANP/AFP) - De Venezolaanse autoriteiten hebben 379 politieke gevangenen amnestie verleend. Dat heeft een parlementariër die toezicht houdt op het proces gezegd, nadat vrijdag een amnestiewet werd aangenomen die al werd verwacht sinds het afzetten van ex-president Nicolás Maduro.
3 uur geledenST. ANTON AM ARLBERG (ANP/DPA) - Het aantal skiërs dat vrijdag in Oostenrijk door lawines is omgekomen, is volgens lokale autoriteiten opgelopen tot vijf. Een lawine bij St. Anton am Arlberg in het westen van Oostenrijk leek aanvankelijk twee mensen het leven te hebben gekost. Maar een van de drie gewonden die werden gered, overleed later op de avond alsnog in het ziekenhuis.
5 uur geledenST. ANTON AM ARLBERG (ANP) - Een lawine bij St. Anton am Arlberg in het westen van Oostenrijk heeft vrijdag aan zeker twee mensen het leven gekost. Dat meldt Blick.
14 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - De Britse regering overweegt een wet om Andrew Mountbatten-Windsor uit de lijn van koninklijke troonopvolging te verwijderen. Dit zou volgens een Britse functionaris gebeuren zodra het politieonderzoek naar de banden van Andrew met de Amerikaanse zedendelinquent Jeffrey Epstein is afgerond. Hij staat momenteel achtste in lijn.
15 uur geledenSTUTTGART (ANP) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz is op het partijcongres van de CDU met 91 procent van de stemmen herkozen als partijvoorzitter. Dat meldt de Frankfurter Allgemeine Zeitung. Zijn herverkiezing kon rekenen op luid applaus uit de zaal. In 2024 en 2022 haalde hij respectievelijk 90 en 94,6 procent van de stemmen.
15 uur geledenKYIV (ANP) - Zowel de Amerikanen als de Russen zetten Oekraïne nog steeds onder druk om de Donbas op te geven, zegt de Oekraïense president Volodymyr Zelensky in een interview met persbureau AFP. Volgens Zelensky houden de twee Kyiv voor dat dit nodig is als Oekraïne wil "dat de oorlog morgen eindigt". Oekraïne heeft nog altijd een deel van de Donbas in handen en heeft meermaals benadrukt niet eenzijdig land te kunnen opgeven.
16 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten willen volgende maand alsnog astronauten rond de maan laten vliegen. Een generale repetitie van de lancering in de afgelopen dagen is goed verlopen, daarom mikt ruimtevaartorganisatie NASA vooralsnog op een vertrek op 6 maart. Dat was al de eerste mogelijkheid om te lanceren. De Artemis II-missie moet de laatste voorbereiding zijn op een nieuwe maanlanding.
17 uur geleden