
Dodental na aardbeving Marokko loopt verder op
RABAT (ANP/DPA) - Het dodental als gevolg van de zware aardbeving in Marokko is met ruim 100 verder gestegen. Er zijn volgens het ministerie van Binnenlandse Zaken zeker 2122 mensen om het leven gekomen. 2421 mensen raakten gewond, van wie velen in kritieke toestand.
In de provincie Al Haouz, waar het epicentrum van de aardbeving zich bevond, vielen de meeste doden. Daar zijn volgens de laatste cijfers 1351 doden geregistreerd.
Reddingswerkers zijn zondag nog op zoek naar overlevenden. Veel van de getroffen dorpen liggen in afgelegen bergachtig gebied, wat reddingswerkzaamheden bemoeilijkt.
De beving trof het land vrijdagavond laat lokale tijd. Volgens de Amerikaanse USGS had de beving een kracht van 6.8.
Meer uit Buitenland
BRUSSEL (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Na een Houthi-aanval op vrachtschip Eternity C zijn nog eens vier opvarenden uit zee gehaald. Dat betekent dat nu in totaal tien personen zijn gered, meldt EU-missie Aspides.
38 minuten geledenRAFAH (ANP/AFP) - Zeker 23 mensen zijn om het leven gekomen bij nachtelijke Israëlische bombardementen op de Gazastrook, meldt de burgerbescherming in het gebied. Onder de slachtoffers zouden acht kinderen zijn.
1 uur geledenNAIROBI (ANP) - Nu wereldwijd gletsjers wegsmelten en permafrost begint te ontdooien, komen ook tal van bacteriën, virussen en schimmels uit hun 'winterslaap' van duizenden jaren. Wetenschappers tonen zich bezorgd over de risico's die het openen van deze "bevroren doos van Pandora" met zich meebrengt. Ze doen dat in een woensdag verschenen rapport van het VN-milieuprogramma (UNEP) over kwesties die dringend "meer aandacht van beleidsmakers nodig hebben".
4 uur geledenSEOUL (ANP/AFP) - De afgezette president van Zuid-Korea is opnieuw in hechtenis genomen. Yoon Suk-yeol werd donderdagochtend in een isoleercel geplaatst in een gevangenis. Tegen de oud-president loopt een rechtszaak om onder meer machtsmisbruik en het leiden van een opstand.
4 uur geledenSAN ANTONIO (ANP) - Bij de overstromingen in de Amerikaanse staat Texas zijn zeker 120 mensen omgekomen. Dat melden NBC News en andere Amerikaanse media. In de staat worden nog 173 personen vermist.
4 uur geledenKYIV (ANP/DPA) - Rusland heeft in de nacht van woensdag op donderdag opnieuw een reeks drone- en raketaanvallen uitgevoerd op Kyiv. Daarbij zijn twee doden gevallen, melden autoriteiten in de Oekraïense hoofdstad. Dertien mensen raakten gewond.
4 uur geledenKUALA LUMPUR (ANP/AFP) - De Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio spreekt donderdag zijn Russische ambtgenoot Sergej Lavrov. De ontmoeting vindt plaats tijdens een top van de Zuidoost-Aziatische landenorganisatie ASEAN in Maleisië. Dat bevestigt een ambtenaar van het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken tegenover persbureau AFP.
4 uur geleden