Dodental metroramp Mexico stijgt naar 25
MEXICO-STAD (ANP/DPA) - Het dodental als gevolg van een metro-ongeluk in Mexico-Stad is woensdag opgelopen tot 25. Het hoofd van het agentschap voor civiele bescherming in de hoofdstad van Mexico, zei op een persconferentie dat er nog 38 mensen in het ziekenhuis liggen en dat ongeveer driekwart binnenkort zal worden ontslagen.
Het Noorse onderzoeksbureau DNV, dat dinsdag in Mexico aankwam onderzoekt het ongeval. Het treinstel viel maandag enkele meters naar beneden toen een brug instortte bij het passeren.
Metrolijn 12 heeft een geschiedenis met zorgen over de bouwkundige staat. Volgens de leider van het stadsbestuur Claudia Sheinbaum was de lijn om die reden de enige lijn van het netwerk die dagelijks werd geïnspecteerd.
De lokale bevolking zou zich volgens Mexicaanse media al langer zorgen maken over de veiligheid van het bouwwerk. Er zijn ook beschuldigingen van corruptie bij de bouw van de metrolijn. Buitenlandminister Marcelo Ebrard, die Mexico-Stad leidde toen het viaduct werd gebouwd, heeft zijn medewerking aan het onderzoek beloofd.
Meer uit Buitenland
ROME (ANP) - Een Italiaanse scholier heeft op een school in Rome een lerares aangevallen en geprobeerd dat te livestreamen. De 13-jarige jongen spoot pepperspray in het gezicht van het slachtoffer en stak vervolgens met een mes, schrijft persbureau ANSA.
38 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - Op een top van de EU en Canada eind oktober worden de eerste inhoudelijke politieke besprekingen gevoerd over het geassocieerde EU-lidmaatschap voor Canada. Dat zei een woordvoerder van de Europese Commissie vrijdag. Dan gaan de EU en Canada "de kaders verkennen om onze relatie te versterken en concreet invulling te geven aan dit grote, gedurfde en mooie idee", voegde de woordvoerder daaraan toe.
41 minuten geledenMOSKOU (ANP/RTR/AFP) - Het Russische ministerie van Buitenlandse Zaken heeft de Britse zaakgelastigde in Moskou ontboden. Rusland is boos over nieuwe Britse wapenleveringen aan Oekraïne.
52 minuten geledenSANAA (ANP/RTR) - In de afgelopen twee weken zijn door de aanhoudende gevechten langs de westkust zeker 112.000 mensen ontheemd geraakt binnen Jemen, meldt de VN-organisatie voor migratie (IOM) vrijdag. Bijna 3000 mensen zijn over zee naar het Oost-Afrikaanse Djibouti gevlucht.
1 uur geledenSTRAATSBURG (ANP) - De parlementsverkiezingen in Rusland zijn "neppe verkiezingen die tot een nepparlement leiden", zegt de Raad van Europa in een verklaring op de eerste dag waarop de Russen kunnen stemmen voor de Doema, het Russische lagerhuis.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De EU keert 3,3 miljard euro uit aan Oekraïne, meldt de Europese Commissie vrijdag. Het geld is bedoeld voor drones en raketten en de bescherming van het luchtruim tegen Russische luchtaanvallen.
3 uur geledenPERTH (ANP/AFP) - Voor de westkust van Australië is vrijdag een man om het leven gekomen door een haaienbeet, meldt de politie. De man werd aangevallen terwijl hij bij een populair strand in de buurt van de stad Perth zwom.
3 uur geleden