Dodental loopt op na vulkaanuitbarsting Indonesië
JAKARTA (ANP/AFP/DPA/RTR) - Het dodental na een vulkaanuitbarsting in Indonesië is opgelopen naar 22. De reddingsdiensten zeggen bij de vulkaan Marapi op Sumatra de lichamen van negen vermisten te hebben gevonden. Er wordt nu nog gezocht naar één persoon.
De Marapi kwam zondag tot uitbarsting en spuwde een aswolk van 3 kilometer de lucht in. Op dat moment waren zo'n 75 bergbeklimmers op de vulkaan. Een aantal van hen liep brandwonden of andere verwondingen op.
De 2981 meter hoge vulkaan is volgens waarnemers nog steeds zeer actief. Bij de zoek- en reddingsactie zijn zo'n tweehonderd reddingswerkers betrokken. Zij zullen tot in ieder geval eind deze week blijven zoeken naar de vermiste persoon.
Identificatie
Er moeten ook nog lichamen naar beneden worden gebracht. De overledenen zijn zodanig verbrand, dat ze moeten worden geïdentificeerd aan de hand van onder meer gebitsgegevens en vingerafdrukken.
Het hoofd van het Indonesisch vulkanologisch agentschap zegt dat er vier waarschuwingsniveaus bestaan en dat sinds 2011 het tweede niveau geldt voor de Marapi. Het agentschap zou sinds dat jaar pleiten voor het afsluiten van het gebied binnen een straal van 3 kilometer van de krater. Andere autoriteiten zouden verantwoordelijk zijn voor de handhaving.
Indonesië ligt op de zogenoemde Ring van Vuur, een gebied met veel seismische activiteit waar regelmatig aardbevingen en vulkaanuitbarstingen plaatsvinden. Van de bijna 130 actieve vulkanen in het land is de Marapi een van de actiefste.
Meer uit Buitenland
BERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz acht het momenteel onwaarschijnlijk dat de Verenigde Staten Duitsland zullen voorzien van de Tomahawk-kruisraketten die de toenmalige president Joe Biden in 2024 toezegde.
27 minuten geledenPARIJS (ANP) - Jean-Luc Mélenchon, het kopstuk van de uiterst linkse partij La France Insoumise (LFI), zal zich kandidaat stellen voor de presidentsverkiezingen van volgend jaar. "Ja, ik ben kandidaat," vertelde Mélenchon aan televisiezender TF1.
45 minuten geledenBERLIJN (ANP/RTR) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz stelt dat de Verenigde Staten, ondanks meningsverschillen, een centrale rol spelen binnen de NAVO en bagatelliseert de spanningen met president Donald Trump. Merz reageerde op de door Washington aangekondigde terugtrekking van Amerikaanse troepen uit Duitsland.
2 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - Het Iraanse ministerie van Buitenlandse Zaken zegt dat de Verenigde Staten hebben gereageerd op een nieuw vredesvoorstel via bemiddelaar Pakistan. Iran is die reactie aan het bekijken, melden Iraanse media.
2 uur geledenJEANTES (ANP) - In de Noord-Franse plaats Jeantes zijn drie Nederlanders omgekomen door een zwaar verkeersongeval. Ook raakten drie mensen gewond, van wie één ernstig, meldden lokale Franse media, waaronder de krant Le Courrier. Het Nederlandse ministerie van Buitenlandse Zaken bevestigt dat er drie Nederlanders zijn overleden: een 71-jarige vrouw en twee mannen van 58 en 74 jaar oud.
2 uur geledenKYIV (ANP/RTR) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky hoopt de samenwerking met Finland te versterken door een overeenkomst te sluiten over drones. Dat betekent onder meer dat Kyiv zijn technologie en gevechtsexpertise, ontwikkeld tijdens de vier jaar durende oorlog met Rusland, gaat delen met de Finnen.
3 uur geledenNABLUS (ANP/AFP) - Het Israëlische leger heeft een 26-jarige man gedood in Nablus, in de door Israël bezette Westelijke Jordaanoever. Dat meldt het Palestijnse ministerie van Volksgezondheid. Vier anderen zouden gewond zijn geraakt.
4 uur geleden