Dodental loopt op na vulkaanuitbarsting Indonesië
JAKARTA (ANP/AFP/DPA/RTR) - Het dodental na een vulkaanuitbarsting in Indonesië is opgelopen naar 22. De reddingsdiensten zeggen bij de vulkaan Marapi op Sumatra de lichamen van negen vermisten te hebben gevonden. Er wordt nu nog gezocht naar één persoon.
De Marapi kwam zondag tot uitbarsting en spuwde een aswolk van 3 kilometer de lucht in. Op dat moment waren zo'n 75 bergbeklimmers op de vulkaan. Een aantal van hen liep brandwonden of andere verwondingen op.
De 2981 meter hoge vulkaan is volgens waarnemers nog steeds zeer actief. Bij de zoek- en reddingsactie zijn zo'n tweehonderd reddingswerkers betrokken. Zij zullen tot in ieder geval eind deze week blijven zoeken naar de vermiste persoon.
Identificatie
Er moeten ook nog lichamen naar beneden worden gebracht. De overledenen zijn zodanig verbrand, dat ze moeten worden geïdentificeerd aan de hand van onder meer gebitsgegevens en vingerafdrukken.
Het hoofd van het Indonesisch vulkanologisch agentschap zegt dat er vier waarschuwingsniveaus bestaan en dat sinds 2011 het tweede niveau geldt voor de Marapi. Het agentschap zou sinds dat jaar pleiten voor het afsluiten van het gebied binnen een straal van 3 kilometer van de krater. Andere autoriteiten zouden verantwoordelijk zijn voor de handhaving.
Indonesië ligt op de zogenoemde Ring van Vuur, een gebied met veel seismische activiteit waar regelmatig aardbevingen en vulkaanuitbarstingen plaatsvinden. Van de bijna 130 actieve vulkanen in het land is de Marapi een van de actiefste.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - De omstreden inzet van troepen van de Nationale Garde en mariniers in Amerikaanse steden heeft vorig jaar bijna een half miljard dollar (418 miljoen euro) gekost. Dat becijferde de rekenkamer van het Amerikaanse parlement, de Congressional Budget Office.
27 minuten geledenATLANTA (ANP/RTR) - De FBI heeft een huiszoeking gedaan bij een verkiezingskantoor in Fulton County, Georgia. Deze zou verband houden met herhaalde beweringen van de Amerikaanse president Donald Trump over verkiezingsfraude bij de door hem verloren presidentsverkiezingen van 2020.
28 minuten geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Venezolaanse oppositieleider heeft na een ontmoeting met de Amerikaanse buitenlandminister Marco Rubio uitgehaald naar de machtshebbers in Venezuela. "We hebben het over criminelen. Ze hebben opzettelijk mensen vermoord. Ze hebben ervoor gezorgd dat een derde van onze bevolking ons land heeft verlaten en is gevlucht", zei Nobelprijswinnares María Corina Machado in Washington tegen de pers.
1 uur geledenBERN (ANP/AFP/DPA) - De Zwitserse autoriteiten hebben het onderzoek uitgebreid naar de dodelijke cafébrand in Crans-Montana rond de jaarwisseling. Omroep RTS bericht dat wordt gekeken naar de rol van een voormalige veiligheidsfunctionaris in het skiresort. Die zou verantwoordelijk zijn geweest voor brandveiligheidscontroles.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De relatie tussen de VS en de EU wordt beter als de handelsovereenkomst tussen beide blokken eindelijk door de EU wordt bekrachtigd, zei de Amerikaanse ambassadeur bij de EU, Andrew Puzder. Ook een overeenkomst over zeldzame aardmetalen "zal aantonen dat er echte eenheid bestaat tussen de VS en de EU", zei hij woensdag in het Europees Parlement.
4 uur geledenMINNEAPOLIS (ANP/RTR) - De Amerikaanse federale agenten die zaterdag betrokken waren bij de schietpartij in Minneapolis, zijn op verlof gestuurd, melden Amerikaanse media, waaronder The New York Times. De Amerikaan Alex Pretti kwam bij dat vuurwapenincident om het leven.
4 uur geledenLISSABON (ANP/AFP) - In Portugal heeft storm Kristin in de nacht van dinsdag op woensdag aan minstens vier mensen het leven gekost, meldden autoriteiten woensdag. De storm zorgde daarnaast voor stroomuitval in meer dan 850.000 huishoudens en veroorzaakte veel schade aan wegen en spoorlijnen.
4 uur geleden