Dodental loopt op na vulkaanuitbarsting Indonesië
JAKARTA (ANP/AFP/DPA/RTR) - Het dodental na een vulkaanuitbarsting in Indonesië is opgelopen naar 22. De reddingsdiensten zeggen bij de vulkaan Marapi op Sumatra de lichamen van negen vermisten te hebben gevonden. Er wordt nu nog gezocht naar één persoon.
De Marapi kwam zondag tot uitbarsting en spuwde een aswolk van 3 kilometer de lucht in. Op dat moment waren zo'n 75 bergbeklimmers op de vulkaan. Een aantal van hen liep brandwonden of andere verwondingen op.
De 2981 meter hoge vulkaan is volgens waarnemers nog steeds zeer actief. Bij de zoek- en reddingsactie zijn zo'n tweehonderd reddingswerkers betrokken. Zij zullen tot in ieder geval eind deze week blijven zoeken naar de vermiste persoon.
Identificatie
Er moeten ook nog lichamen naar beneden worden gebracht. De overledenen zijn zodanig verbrand, dat ze moeten worden geïdentificeerd aan de hand van onder meer gebitsgegevens en vingerafdrukken.
Het hoofd van het Indonesisch vulkanologisch agentschap zegt dat er vier waarschuwingsniveaus bestaan en dat sinds 2011 het tweede niveau geldt voor de Marapi. Het agentschap zou sinds dat jaar pleiten voor het afsluiten van het gebied binnen een straal van 3 kilometer van de krater. Andere autoriteiten zouden verantwoordelijk zijn voor de handhaving.
Indonesië ligt op de zogenoemde Ring van Vuur, een gebied met veel seismische activiteit waar regelmatig aardbevingen en vulkaanuitbarstingen plaatsvinden. Van de bijna 130 actieve vulkanen in het land is de Marapi een van de actiefste.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft gezegd dat hij mogelijk tarieven kan opleggen aan landen die zijn beleid ten aanzien van Groenland niet steunen. Hij wil dat het eiland bij de Verenigde Staten gaat horen.
1 uur geledenCAÏRO (ANP/AFP) - Een Palestijns comité dat als technocraten de Gazastrook moet gaan besturen en herbouwen is voor het eerst bijeengekomen. De bijeenkomst van de vijftien leden van het comité was in Caïro, meldden Egyptische media.
2 uur geledenMÜNCHEN (ANP/DPA) - Iraanse functionarissen zijn niet langer welkom op de veiligheidsconferentie in München volgende maand. Ze hebben wel een uitnodiging ontvangen, maar die is weer ingetrokken na het harde optreden van het Iraanse regime tegen de protesten in dat land.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Jeff Landry, de door president Donald Trump aangestelde Groenland-gezant, is van plan om dat arctische eiland in maart te bezoeken. Hij zei tegen Fox News dat hij denkt dat er een deal kan worden gesloten over het betwiste gebied.
4 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA/RTR) - De militaire verkenners die in Groenland aan de slag gaan, onderzoeken onder meer of er fregatten en gevechtsvliegtuigen naartoe kunnen worden gestuurd, zegt Duitsland. Dat land maakt, samen met Nederland en een aantal andere Europese bondgenoten, deel uit van de verkenningsmissie onder Deense leiding.
5 uur geledenKOPENHAGEN (ANP) - Een delegatie van Amerikaanse parlementariërs is afgereisd naar Kopenhagen om te praten over de spanningen rond Groenland. Bij aankomst bij het overleg spraken enkelen van hen al hun solidariteit met Denemarken uit.
5 uur geledenCARACAS (ANP) - CIA-directeur John Ratcliffe is afgereisd naar de Venezolaanse hoofdstad Caracas voor een ontmoeting met interim-leider Delcy Rodríguez, meldt The New York Times. Volgens de krant is dat een teken dat de Amerikaanse regering verder wil met haar als machthebber na het gevangennemen van president Nicolás Maduro, en dus niet met de oppositie.
5 uur geleden