Dodental loopt op na treinongeluk in Griekenland
ATHENE (ANP/RTR) - Bij de treinramp in Griekenland zijn zeker 36 mensen om het leven gekomen. Reddingswerkers zeiden vijf uur na het ongeluk tegen Griekse televisie nog hard bezig te zijn mensen uit het voertuig te halen, zowel overlevenden als doden.
In centraal Griekenland botste een vrachttrein op hoge snelheid frontaal op een passagierstrein. Het gebeurde bij de stad Larissa, rond 02.00 uur. Er zijn zeker 85 mensen gewond geraakt en volgens Griekse media liggen zes van hen op de intensive care. Getuigen zeggen tegen Sky News dat beide treinen "volledig verwoest" zijn. Van de voorste twee wagons van de passagierstrein is volgens de regionale gouverneur zo weinig over dat die "niet meer zichtbaar" zijn.
Meerdere rijtuigen zijn ontspoord en in brand gevlogen. Reddingswerkers maken gebruik van kranen en ander zwaar materieel om de wagons op te tillen en te zoeken naar overlevenden en slachtoffers. Door de brand hingen dikke rookwolken boven de treinen. De brandweer rukte uit met zeventien wagens en in de ochtend is op beelden geen brand meer te zien.
Nachtmerrie
"We hoorden een grote knal. Het waren tien seconden als in een nachtmerrie", zei een 28-jarige Griek die kon ontsnappen uit de wrakstukken. Zo'n 250 passagiers zijn met bussen geëvacueerd naar Thessaloniki.
Hoe het ongeluk heeft kunnen gebeuren is nog niet duidelijk. De functionaris die verantwoordelijk was voor de route van het ongeval is gearresteerd, meldt de Griekse staatstelevisie. In 1972 was bij Larissa een soortgelijke botsing, waarbij negentien doden vielen.
Meer uit Buitenland
BERLIJN (ANP/AFP) - Duitsland werkt aan een actievere vorm van cyberdefensie en wil gaan terugslaan na een toename van cyberaanvallen. Minister van Binnenlandse Zaken Alexander Dobrindt kondigde nieuwe wetgeving aan om dat mogelijk te maken.
32 minuten geledenLONDEN (ANP) - Steeds meer parlementariërs van de Britse Labourpartij spreken zich uit voor het vertrek van hun politieke leider, premier Keir Starmer. Omroep BBC meldt dat inmiddels 81 van de 403 Labour-parlementsleden duidelijk hebben gemaakt een andere leider te willen. Dat zijn er voldoende om een leiderschapsverkiezing af te dwingen waarmee ze Starmer opzij kunnen schuiven.
1 uur geledenBEIROET (ANP/AFP) - Bij Israëlische aanvallen op Libanon zijn sinds het ingaan van een staakt-het-vuren vorige maand 380 mensen omgekomen, zegt het Libanese ministerie van Gezondheid tegen persbureau AFP. Onder de doden zouden 22 kinderen en 39 vrouwen zijn.
1 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR/AFP) - Rusland bevestigt dat het bestand met Oekraïne ten einde is gekomen en gevechtsoperaties worden hervat. "Het humanitaire staakt-het-vuren is afgelopen", zei een woordvoerder van het Kremlin.
2 uur geledenJERUZALEM (ANP/AFP) - Het Israëlische parlement heeft de oprichting goedgekeurd van een tribunaal voor het berechten van Palestijnen die worden verdacht van deelname aan de aanvallen van 7 oktober 2023. Daar kan ook de doodstraf worden opgelegd.
2 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - De Britse premier Keir Starmer heeft zijn kabinet laten weten dat hij niet opstapt. "De Labourpartij heeft een procedure om een partijleider aan te vechten en die is niet in gang gezet", staat in een verklaring van zijn kantoor. "Het land verwacht van ons dat we aan de slag gaan met regeren. Dat is wat ik doe en wat we als kabinet moeten doen."
3 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De productie van defensiemateriaal in Europa blijft achter en moet fors omhoog, zegt EU-buitenlandchef Kaja Kallas. Ook de gezamenlijke inkoop van defensiemateriaal blijft achter. "We moeten de lidstaten echt aansporen tot meer gezamenlijke aankopen en innovatie", zei Kallas voor het begin van de vergadering met de EU-ministers van Defensie. Daar wordt onder meer gesproken over de defensieparaatheid van de EU.
4 uur geleden