Dodental loopt op na treinongeluk in Griekenland
ATHENE (ANP/RTR) - Bij de treinramp in Griekenland zijn zeker 36 mensen om het leven gekomen. Reddingswerkers zeiden vijf uur na het ongeluk tegen Griekse televisie nog hard bezig te zijn mensen uit het voertuig te halen, zowel overlevenden als doden.
In centraal Griekenland botste een vrachttrein op hoge snelheid frontaal op een passagierstrein. Het gebeurde bij de stad Larissa, rond 02.00 uur. Er zijn zeker 85 mensen gewond geraakt en volgens Griekse media liggen zes van hen op de intensive care. Getuigen zeggen tegen Sky News dat beide treinen "volledig verwoest" zijn. Van de voorste twee wagons van de passagierstrein is volgens de regionale gouverneur zo weinig over dat die "niet meer zichtbaar" zijn.
Meerdere rijtuigen zijn ontspoord en in brand gevlogen. Reddingswerkers maken gebruik van kranen en ander zwaar materieel om de wagons op te tillen en te zoeken naar overlevenden en slachtoffers. Door de brand hingen dikke rookwolken boven de treinen. De brandweer rukte uit met zeventien wagens en in de ochtend is op beelden geen brand meer te zien.
Nachtmerrie
"We hoorden een grote knal. Het waren tien seconden als in een nachtmerrie", zei een 28-jarige Griek die kon ontsnappen uit de wrakstukken. Zo'n 250 passagiers zijn met bussen geëvacueerd naar Thessaloniki.
Hoe het ongeluk heeft kunnen gebeuren is nog niet duidelijk. De functionaris die verantwoordelijk was voor de route van het ongeval is gearresteerd, meldt de Griekse staatstelevisie. In 1972 was bij Larissa een soortgelijke botsing, waarbij negentien doden vielen.
Meer uit Buitenland
TEHERAN (ANP/AFP) - Meldingen van hevige aanvallen kwamen vrijdag uit de Iraanse hoofdstad Teheran. Israël had aangekondigd "infrastructuur van het regime" aan te vallen in "een nieuwe fase" van de oorlog.
32 minuten geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Iran heeft contact gezocht met de Verenigde Staten om een akkoord te sluiten. Dat zei de Amerikaanse president Donald Trump donderdag op een bijeenkomst met het voetbalteam Inter Miami in het Witte Huis. Trump zei dat zijn reactie was: "Jullie zijn een beetje laat."
6 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - Ook het Amerikaanse Huis van Afgevaardigden heeft een resolutie verworpen om de macht van president Donald Trump te beperken om oorlog te voeren tegen Iran. De Senaat deed dat woensdag al.
6 uur geledenMADRID (ANP/RTR) - De spanningen in het Midden-Oosten hebben directe gevolgen voor de veiligheid in de Europese Unie, waarschuwde politiedienst Europol tegen het Spaanse persbureau EFE. Zo is er een verhoogd risico op terrorisme, georganiseerde misdaad, extremisme en cyberaanvallen.
8 uur geledenBRUSSEL (ANP/AFP) - De NAVO heeft de ballistische raketverdediging versterkt nu Iran zijn aanvallen in het Midden-Oosten opvoert, meldt woordvoerder kolonel Martin O'Donnell. Een raket was woensdag op weg naar Turkije, een NAVO-lidstaat, voordat deze werd neergehaald.
8 uur geledenPARIJS (ANP) - Een door de Franse regering gecharterd Air France-vliegtuig dat onderweg was naar de Verenigde Arabische Emiraten moest donderdagavond omkeren vanwege raketvuur in het gebied. Dat schrijft transportminister Philippe Tabarot op X. "Deze situatie weerspiegelt de instabiliteit in de regio en de complexiteit van repatriëringsoperaties."
10 uur geledenJERUZALEM (ANP/AFP) - De Israëlische legerleider generaal Eyal Zamir claimt dat sinds de Amerikaanse en Israëlische aanvallen van zaterdag zijn begonnen het grootste deel van de Iraanse luchtafweer is uitgeschakeld. Het gaat volgens hem om 80 procent van de luchtafweerinstallaties en daarnaast ook om 60 procent van de lanceerinrichtingen voor de Iraanse ballistische raketten.
10 uur geleden