Dodental loopt op na Israëlische aanval op Syrië
PALMYRA (ANP/AFP/DPA) - Het dodental na de Israëlische aanval van woensdag op de Syrische stad Palmyra is verder opgelopen. Er zijn zeker 71 pro-Iraanse strijders gedood, bericht het Syrisch Observatorium voor de Mensenrechten. Er zouden ook tientallen gewonden zijn gevallen, onder wie burgers.
De in Londen gevestigde waarnemingsorganisatie meldt dat onder de omgekomen personen 45 strijders waren van Syrische groeperingen. De 26 anderen waren buitenlandse strijders, voornamelijk van een Iraakse beweging. Vier personen hoorden bij de Libanese groep Hezbollah.
Israël heeft sinds het uitbreken van de burgeroorlog in Syrië in 2011 honderden luchtaanvallen uitgevoerd op het buurland. Daarbij waren vooral pro-Iraanse groeperingen het doelwit. De aanval van woensdag was de dodelijkste sinds de strijd tussen Hezbollah en Israël afgelopen september escaleerde.
Palmyra ligt in het midden van Syrië en staat bekend om zijn archeologische monumenten, die eerder werden getroffen toen de stad in handen was van Islamitische Staat (IS). Volgens de Syrische organisatie voor Oudheden en Musea hebben de monumenten bij de laatste aanvallen "geen directe schade opgelopen". Het hoofd voegde eraan toe dat ter plaatse onderzoek moet worden uitgevoerd om dit te bevestigen.
Meer uit Buitenland
BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie maakt geld beschikbaar voor Europese vrouwen voor wie abortus in hun eigen land illegaal is. Donderdag maakte de Commissie bekend dat hiervoor het Europees Sociaal Fonds (ESF+) kan worden benut. Lidstaten zoals Nederland kunnen uit het fonds putten als vrouwen uit bijvoorbeeld Polen een abortus in Nederland ondergaan. In Polen is abortus illegaal.
14 minuten geledenROME (ANP) - "Met zwaar gemoed" treedt de directeur van het VN-Wereldvoedselprogramma (WFP) Cindy McCain terug. Dat schrijft McCain in een verklaring op X. Volgens de 71-jarige McCain staat haar gezondheid niet toe een dergelijke zware functie naar behoren in te vullen. In oktober kreeg ze een beroerte.
1 uur geledenSANTA CRUZ DE TENERIFE (ANP) - De Noorse koning Harald wordt donderdag ontslagen uit het ziekenhuis. De 89-jarige monarch heeft "goed gereageerd" op de behandeling en is "snel hersteld", meldt het hof. Harald werd dinsdagavond op Tenerife opgenomen met een huidinfectie aan een van zijn benen.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Hongaarse premier Viktor Orbán belooft niet dat hij de blokkade van de EU-lening van 90 miljard euro aan Oekraïne opheft, als de EU een onderzoek gaat doen naar de vernielde Droezjba-pijpleiding. Dat blijkt uit zijn brief, in handen van het ANP, die hij donderdag aan de voorzitter van de EU-leiders António Costa heeft gestuurd.
1 uur geledenGENÈVE (ANP) - De gesprekken tussen de Verenigde Staten en Oekraïne in Genève zijn begonnen, zegt het hoofd van de Oekraïense delegatie. Het overleg is een voorbereiding op een volgende gespreksronde, waarbij ook Rusland aanschuift. Volgens de Oekraïense president Volodymyr Zelensky is met de Amerikaanse president Donald Trump afgesproken dat ze in de loop van maart ook weer om tafel gaan met Rusland.
1 uur geledenKOPENHAGEN (ANP/AFP/RTR) - De Denen kiezen op 24 maart een nieuw parlement. Premier Mette Frederiksen heeft gezegd dat ze de koning heeft gevraagd die dag te kiezen voor de stembusgang.
2 uur geledenWENEN (ANP/DPA) - In Oostenrijk zijn deze winter 26 mensen omgekomen door lawines, meldt de Oostenrijkse raad voor veiligheid in de Alpen (ÖKAS). Dat is "aanzienlijk meer" dan voorgaande jaren.
3 uur geleden