Dodental loopt op na Israëlische aanval op Syrië
PALMYRA (ANP/AFP/DPA) - Het dodental na de Israëlische aanval van woensdag op de Syrische stad Palmyra is verder opgelopen. Er zijn zeker 71 pro-Iraanse strijders gedood, bericht het Syrisch Observatorium voor de Mensenrechten. Er zouden ook tientallen gewonden zijn gevallen, onder wie burgers.
De in Londen gevestigde waarnemingsorganisatie meldt dat onder de omgekomen personen 45 strijders waren van Syrische groeperingen. De 26 anderen waren buitenlandse strijders, voornamelijk van een Iraakse beweging. Vier personen hoorden bij de Libanese groep Hezbollah.
Israël heeft sinds het uitbreken van de burgeroorlog in Syrië in 2011 honderden luchtaanvallen uitgevoerd op het buurland. Daarbij waren vooral pro-Iraanse groeperingen het doelwit. De aanval van woensdag was de dodelijkste sinds de strijd tussen Hezbollah en Israël afgelopen september escaleerde.
Palmyra ligt in het midden van Syrië en staat bekend om zijn archeologische monumenten, die eerder werden getroffen toen de stad in handen was van Islamitische Staat (IS). Volgens de Syrische organisatie voor Oudheden en Musea hebben de monumenten bij de laatste aanvallen "geen directe schade opgelopen". Het hoofd voegde eraan toe dat ter plaatse onderzoek moet worden uitgevoerd om dit te bevestigen.
Meer uit Buitenland
HASHIKAMI (ANP/AFP) - In het noorden van Japan is een tsunamiwaarschuwing uitgegeven na een zware aardbeving. Die had volgens de eerste berichten een kracht van 7.4. Er worden golven verwacht tot drie meter hoog, meldt de Japanse omroep NHK.
54 minuten geledenWISMAR (ANP/DPA) - Bultrug Timmy is op eigen kracht losgekomen voor de Duitse kust. Het dier was de afgelopen weken meermaals gestrand en autoriteiten hadden hun reddingspogingen gestaakt. Zondag werd er nog een particuliere reddingsactie opgestart, maar door het stijgende water wist Timmy maandag toch op eigen kracht los te komen. Volgens het Duitse Bild blijven reddingsdiensten paraat om hem via de Noordzee naar de Atlantische Oceaan te begeleiden.
3 uur geledenBEIJING (ANP/BLOOMBERG) - China heeft oorlogsschepen voor oefeningen naar het westen van de Stille Oceaan gestuurd als reactie op Japanse deelname aan grootschalige oefeningen van de Verenigde Staten, Canada, Nieuw-Zeeland, Australië, Frankrijk en de Filippijnen bij de Filippijnen.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Drie mannen zijn om het leven gekomen bij een beschieting door het Amerikaanse leger op een drugsboot in het Caribisch gebied. Dat meldt het Amerikaanse Southern Command (SOUTHCOM) op X.
6 uur geledenTEHERAN (ANP) - Iran heeft in de nacht van zondag op maandag gedreigd met vergelding vanwege de Amerikaanse aanval op het onder Iraanse vlag varende vrachtschip Touska.
10 uur geledenTEHERAN (ANP) - De Iraanse leiders keren zich tegen een tweede onderhandelingsronde met de Verenigde Staten, meldden staatsmedia zondagavond. Dat gebeurde enkele uren nadat de Amerikaanse president Donald Trump had aangekondigd dat er nieuwe onderhandelingen zouden plaatsvinden in Pakistan om een eind te maken aan de oorlog.
10 uur geledenSOFIA (ANP/BLOOMBERG) - Voormalig president Rumen Radev, die zich verzet tegen sancties tegen Rusland en militaire steun aan Oekraïne, heeft de overwinning geclaimd in de Bulgaarse parlementsverkiezingen. Hij beloofde vernieuwing na jaren van politieke impasse en corruptie.
11 uur geleden