Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Dodental loopt op na Israëlische aanval op Syrië

Dodental loopt op na Israëlische aanval op Syrië

PALMYRA (ANP/AFP/DPA) - Het dodental na de Israëlische aanval van woensdag op de Syrische stad Palmyra is verder opgelopen. Er zijn zeker 71 pro-Iraanse strijders gedood, bericht het Syrisch Observatorium voor de Mensenrechten. Er zouden ook tientallen gewonden zijn gevallen, onder wie burgers.

De in Londen gevestigde waarnemingsorganisatie meldt dat onder de omgekomen personen 45 strijders waren van Syrische groeperingen. De 26 anderen waren buitenlandse strijders, voornamelijk van een Iraakse beweging. Vier personen hoorden bij de Libanese groep Hezbollah.

Israël heeft sinds het uitbreken van de burgeroorlog in Syrië in 2011 honderden luchtaanvallen uitgevoerd op het buurland. Daarbij waren vooral pro-Iraanse groeperingen het doelwit. De aanval van woensdag was de dodelijkste sinds de strijd tussen Hezbollah en Israël afgelopen september escaleerde.

Palmyra ligt in het midden van Syrië en staat bekend om zijn archeologische monumenten, die eerder werden getroffen toen de stad in handen was van Islamitische Staat (IS). Volgens de Syrische organisatie voor Oudheden en Musea hebben de monumenten bij de laatste aanvallen "geen directe schade opgelopen". Het hoofd voegde eraan toe dat ter plaatse onderzoek moet worden uitgevoerd om dit te bevestigen.

Meer uit Buitenland

Iran maakt melding van meer dan 1300 omgekomen burgers

NEW YORK (ANP/RTR) - Door de Amerikaanse en Israëlische luchtaanvallen sinds 28 februari zijn volgens de Iraanse ambassadeur bij de VN, Amir-Saeid Iravani, meer dan 1300 burgers gedood. Bijna 8000 woningen van burgers zijn verwoest volgens de gezant.

1 uur geleden
EU dreigt met sancties als Biënnale van Venetië Rusland toelaat

BRUSSEL (ANP) - De Europese Unie wil dat de Biënnale van Venetië het besluit terugdraait om Rusland weer toe te laten tot de internationale kunsttentoonstelling. Doet de organisatie dit niet, dan zal de EU sancties opleggen, zeggen Henna Virkkunen, vicevoorzitter van de Europese Commissie, en Eurocommissaris Glenn Micallef.

1 uur geleden
Trump waarschuwt Iran tegen mijnen in Straat van Hormuz

WASHINGTON (ANP/RTR) - President Donald Trump heeft Iran gewaarschuwd voor ongekende militaire represailles als het land mijnen legt in de Straat van Hormuz. Hij zei dat indien er mijnen zijn gelegd, die onmiddellijk verwijderd moeten worden. Hij herhaalde evenwel dat de Amerikaanse inlichtingendiensten geen aanwijzingen hebben dat Iran mijnen zou hebben gelegd.

2 uur geleden
Axios: VS willen dat Israël oliesector Iran niet aanvalt

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse regering heeft Israël gevraagd geen verdere aanvallen uit te voeren op Iraanse energie-infrastructuur, daarbij vooral doelend op de oliesector. Dat zeggen drie bronnen tegen de Amerikaanse nieuwssite Axios.

3 uur geleden
Pentagon meldt 140 gewonde militairen door oorlog

WASHINGTON (ANP/RTR) - Zo'n 140 Amerikaanse militairen zijn gewond geraakt tijdens de oorlog met Iran. Het gaat vooral om lichte verwondingen, meldt een woordvoerder van het Pentagon aan Reuters.

4 uur geleden
Zelensky meldt inzet Oekraïense drone-experts in Midden-Oosten

KYIV (ANP/RTR/AFP) - Oekraïense militaire experts worden deze week verwacht in meerdere Golfstaten, waar ze gaan helpen bij het afslaan van Iraanse drone-aanvallen. "De eerste drie landen waarnaar we ze volgens onze afspraken hebben gestuurd, zijn Qatar, de Emiraten en Saudi-Arabië", meldt de Oekraïense president Volodymyr Zelensky in een audiobericht aan journalisten. Later liet Oekraïne weten dat ook specialisten zijn gestuurd naar een Amerikaanse basis in Jordanië.

4 uur geleden
Brits marineschip na aanval Cyprus onderweg naar Middellandse Zee

LONDEN (ANP/AFP) - Het Britse marineschip HMS Dragon heeft Portsmouth verlaten en is onderweg naar de Middellandse Zee om de "Britse verdediging in de regio te versterken". Daar vond begin deze maand een droneaanval plaats op een Britse basis op Cyprus. Naderhand verweet de oppositie in het Verenigd Koninkrijk de regering daar te traag op te reageren en daarmee de internationale reputatie van het land te grabbel te gooien.

4 uur geleden