Dodental loopt op na aardbeving Java, geen levenden meer gevonden
CIANJUR (ANP/DPA/AFP) - Reddingswerkers in Indonesië hebben vrijdag opnieuw lichamen onder het puin vandaan gehaald na de aardbeving van maandag, waardoor het dodental is opgelopen naar ten minste 310. De hulpdiensten zoeken nog naar 24 vermisten, maar vinden steeds minder overlevenden.
De aardbeving met een kracht van 5.6 heeft vooral veel kinderen die op dat moment op school zaten het leven gekost. Onder de gevonden lichamen van vrijdag was ook dat van een 7-jarig meisje. Tientallen reddingswerkers zoeken nog in het rampgebied en graven met scheppen, maar soms ook met hun blote handen.
Woensdagavond werd nog een jongetje van zes jaar onder het puin vandaan gehaald, waardoor mensen de hoop kregen dat er meer overlevenden kunnen zijn. Hij had ruim twee dagen vastgezeten zonder eten en drinken. Sindsdien is niemand meer levend gevonden.
Meer uit Buitenland
NEW YORK (ANP) - In New York is de pride-vlag verwijderd van het Stonewall National Monument, dat belangrijk is voor lhbti'ers. Dit gebeurde na een instructie van de Amerikaanse regering over het vlaggenbeleid, melden Amerikaanse media zoals The New York Times en NBC News.
4 uur geledenBOGOTÁ (ANP/AFP) - De Colombiaanse president Gustavo Petro zegt deze week ontsnapt te zijn aan een moordaanslag. Drugsbendes zouden al maanden achter hem aanzitten en volgens Petro neemt het politieke geweld toe in aanloop naar de presidentsverkiezingen in mei.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Een onlangs opgedoken FBI-document roept vragen op over wat de Amerikaanse president Donald Trump wist over het seksueel misbruik door Jeffrey Epstein. Nadat de eerste aanklachten tegen Epstein in 2006 openbaar werden, zou hij tegen een politiechef hebben gezegd dat "iedereen" op de hoogte was.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Democraten in het Amerikaanse Congres hebben een wetsvoorstel ingediend waarmee een einde moet worden gemaakt aan de verjaringstermijn bij zedenmisdrijven. Het voorstel heet Virginia's Law, naar een van de bekendste slachtoffers van Jeffrey Epstein: Virginia Giuffre.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse veiligheidsdienst FBI heeft dinsdag beelden vrijgegeven van een gemaskerde en vermoedelijk gewapende persoon bij de voordeur van Nancy Guthrie in Arizona. De 84-jarige moeder van presentatrice Savannah Guthrie werd op 31 januari voor het laatst gezien.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft in een interview met nieuwssite Axios gedreigd om een tweede vloot oorlogsschepen naar Iran te sturen. De Verenigde Staten en Iran onderhandelen over het Iraanse atoomprogramma en Trump wil dat er snel een deal wordt gesloten.
7 uur geledenMOSKOU (ANP/AFP) - De Russische internetwaakhond heeft aangekondigd beperkingen op te leggen aan de populaire berichtendienst Telegram. Volgens Moskou voldoet het platform niet aan de wet, omdat niet alle data in Rusland worden bewaard.
7 uur geleden