Dodental loopt op na aardbeving Java, geen levenden meer gevonden
CIANJUR (ANP/DPA/AFP) - Reddingswerkers in Indonesië hebben vrijdag opnieuw lichamen onder het puin vandaan gehaald na de aardbeving van maandag, waardoor het dodental is opgelopen naar ten minste 310. De hulpdiensten zoeken nog naar 24 vermisten, maar vinden steeds minder overlevenden.
De aardbeving met een kracht van 5.6 heeft vooral veel kinderen die op dat moment op school zaten het leven gekost. Onder de gevonden lichamen van vrijdag was ook dat van een 7-jarig meisje. Tientallen reddingswerkers zoeken nog in het rampgebied en graven met scheppen, maar soms ook met hun blote handen.
Woensdagavond werd nog een jongetje van zes jaar onder het puin vandaan gehaald, waardoor mensen de hoop kregen dat er meer overlevenden kunnen zijn. Hij had ruim twee dagen vastgezeten zonder eten en drinken. Sindsdien is niemand meer levend gevonden.
Meer uit Buitenland
ORSK (ANP/RTR) - Een grote olieraffinaderij in het zuiden van Rusland moet een halfjaar dicht voor reparaties na een Oekraïense droneaanval deze week. Voor de reparatie zijn onderdelen nodig die moeten worden geïmporteerd, zei regionaal gouverneur Jevgeni Solntsev. Dat is door de economische sancties tegen Rusland lastig en tijdrovend.
1 uur geledenKYIV (ANP) - In Oekraïne zijn in ruim vier jaar oorlog niet zoveel burgerdoden gevallen als vorige maand. Met zeker 437 sterfgevallen gaat het om het hoogste aantal sinds mei 2022, aldus de VN-monitoringsmissie in Oekraïne. Rusland viel Oekraïne in februari van dat jaar binnen.
1 uur geledenLONGYEARBYEN (ANP/AFP) - Een man heeft op Spitsbergen een boete gekregen van 50.000 kronen, omgerekend 4550 euro, wegens het wekken van een ijsbeer. Het is op Spitsbergen verboden een ijsbeer onnodig te storen, te lokken of te achtervolgen.
1 uur geledenGROBBENDONK (ANP/BELGA) - Op een camping ten oosten van Antwerpen heeft donderdag een dodelijke brand gewoed. In een van de getroffen chalets is een lichaam aangetroffen, meldt het Antwerpse parket.
2 uur geledenBURGAS (ANP) - Het Eurovisie Songfestival vindt volgend jaar plaats in de Bulgaarse kuststad Burgas. Dat hebben de Bulgaarse organiserende omroep BNT en de European Broadcasting Union (EBU) bekendgemaakt. De stad krijgt de voorkeur boven hoofdstad Sofia, de enige andere overgebleven kandidaat.
3 uur geledenJERUZALEM (ANP/AFP) - De Amerikaanse ambassadeur in Israël heeft zich uitgesproken tegen een blokkade van Palestijnse woningen, inclusief een van een Amerikaanse staatsburger, door kolonisten op de Westelijke Jordaanoever. Hij spreekt op X van "terreur" en "Israëlische terroristen".
3 uur geledenKOERILSK (ANP/RTR/AFP) - De Russische president Vladimir Poetin heeft het eiland Itoeroep bezocht. Dat meldde het Russische staatspersbureau TASS donderdag. Itoeroep is een eiland in de betwiste eilandengroep de Koerilen. Zowel Rusland als Japan maakt daar aanspraak op. Door Japan wordt het eiland Etorofu genoemd.
6 uur geleden