Dodental loopt op na aardbeving Java, geen levenden meer gevonden
CIANJUR (ANP/DPA/AFP) - Reddingswerkers in Indonesië hebben vrijdag opnieuw lichamen onder het puin vandaan gehaald na de aardbeving van maandag, waardoor het dodental is opgelopen naar ten minste 310. De hulpdiensten zoeken nog naar 24 vermisten, maar vinden steeds minder overlevenden.
De aardbeving met een kracht van 5.6 heeft vooral veel kinderen die op dat moment op school zaten het leven gekost. Onder de gevonden lichamen van vrijdag was ook dat van een 7-jarig meisje. Tientallen reddingswerkers zoeken nog in het rampgebied en graven met scheppen, maar soms ook met hun blote handen.
Woensdagavond werd nog een jongetje van zes jaar onder het puin vandaan gehaald, waardoor mensen de hoop kregen dat er meer overlevenden kunnen zijn. Hij had ruim twee dagen vastgezeten zonder eten en drinken. Sindsdien is niemand meer levend gevonden.
Meer uit Buitenland
JERUZALEM (ANP) - Met iets meer dan de helft van de stemmen geteld in Israël blijft het blok van premier Benjamin Netanyahu aan kop met 56 zetels. Dat maakte de kiescommissie rond 07.45 uur Israëlische tijd bekend, aldus The Times of Israel.
32 minuten geledenTEXAS (ANP) - Volgens de Amerikaanse president Donald Trump heeft zijn Israëlische collega Benjamin Netanyahu het erg goed gedaan. Dat zei hij tegen verslaggevers nadat hij een bijeenkomst in Texas had bijgewoond, zo bericht The Times of Israel.
52 minuten geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump staat achter de komst van de Braziliaanse senator Flávio Bolsonaro naar de Verenigde Staten. Hij zei dat woensdag tegen verslaggevers. Bolsonaro vertrok naar de VS nadat hij zondag de presidentsverkiezingen had verloren.
1 uur geledenKYIV (ANP/RTR) - Volgens de Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft zijn land terrein heroverd met een reeks offensieven, waaronder een operatie die niet eerder was aangekondigd. Hij zei dat dinsdag in zijn avondlijke videotoespraak.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Flávio Bolsonaro en leden van zijn familie hebben een visum voor de Verenigde Staten gekregen. Dat heeft een hoge functionaris van het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken gemeld, aldus The Washington Post.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Het Amerikaanse leger heeft tot nu toe meer dan 47 miljard dollar uitgegeven aan de oorlog tegen Iran. Dat is ruim 25 procent meer dan de raming van het ministerie van Defensie in juli. Dat blijkt uit gegevens van het Pentagon die persbureau Reuters heeft ingezien.
3 uur geledenJERUZALEM (ANP) - Met een kwart van de stemmen geteld gaat het blok van zittend premier Benjamin Netanyahu aan kop. Dat maakte de kiescommissie rond 04.00 uur Israëlische tijd bekend, aldus The Times of Israel.
3 uur geleden