Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Dodental loopt op na aanval op Oekraïense stad Tsjernihiv

Dodental loopt op na aanval op Oekraïense stad Tsjernihiv

TSJERNIHIV (ANP/AFP) - Het dodental na een Russische aanval op de noordelijke Oekraïense stad Tsjernihiv is opgelopen. Er zijn inmiddels zeventien doden en ruim zestig gewonden, aldus de autoriteiten.

Drie Russische raketten zouden een druk deel van de stad hebben getroffen. De burgemeester meldt dat zestien gebouwen zijn beschadigd. In het puin wordt gezocht naar meer slachtoffers. President Volodymyr Zelensky beweert dat de "Russische terreur" niet had plaatsgevonden als bondgenoten Oekraïne met meer luchtverdedigingsmiddelen zouden helpen.

Tsjernihiv ligt in de gelijknamige regio in het noorden van Oekraïne, aan de grens met Belarus, en op ongeveer 145 kilometer ten noorden van Kyiv. De regio werd aan het begin van de oorlog deels bezet door Rusland.

Meer uit Buitenland

Internationale voedselwaakhond spreekt van hongersnood in Gaza

GAZA-STAD (ANP) - De voedselsituatie in de Gazastrook is zodanig verslechterd dat "het worstcasescenario van hongersnood zich nu ontvouwt", stelt de internationale waakhond voor voedselzekerheid (IPC). De organisatie waarschuwde afgelopen mei dat hongersnood dreigt door de aanhoudende voedseltekorten.

28 minuten geleden
CNN: schutter New York was boos op NFL om omgang hoofdblessures

NEW YORK (ANP) - De man die in New York vier mensen doodschoot, deed dat vermoedelijk uit woede op de National Football League (NFL), de landelijke Americanfootballbond. Bronnen melden aan CNN dat de schutter een briefje bij zich had waarop stond dat hij een hersenaandoening had die voorkomt bij footballspelers die vaak hoofdblessures hebben gehad. De NFL heeft een kantoor in het gebouw waar de schietpartij plaatsvond.

58 minuten geleden
Israëlische minister Ben-Gvir hekelt Nederland om inreisverbod

JERUZALEM (ANP) - De extremistische Israëlische minister Itamar Ben-Gvir heeft verontwaardigd gereageerd op het inreisverbod dat Nederland tegen hem heeft ingesteld. "Op een plek waar terrorisme wordt getolereerd en terroristen welkom zijn, is een Joodse minister uit Israël niet welkom", schreef hij volgens The Times of Israel op X.

58 minuten geleden
Dode en schade aan spoorwegen in Rusland door droneaanval

ROSTOV (ANP/AFP/RTR) - In de Russische regio Rostov is een dode gevallen en is schade ontstaan aan de spoorwegen door een droneaanval, meldt de gouverneur van de regio op Telegram. Het slachtoffer zou in de plaats Salsk in een auto hebben gezeten die getroffen werd.

3 uur geleden
Tientallen slachtoffers bij aanval op Oekraïense gevangenis

ZAPORIZJA (ANP/RTR) - Bij een aanval op een gevangenis in Oekraïne zijn zeker zestien mensen om het leven gekomen en 35 mensen gewond geraakt, meldt de gouverneur van de regio Zaporizja. Zowel de gevangenis als nabijgelegen huizen zijn verwoest door een Russische aanval, aldus gouverneur Ivan Fedorov.

3 uur geleden
Thailand: Cambodja schendt bestand, opnieuw gevechten aan grens

BANGKOK (ANP/AFP/RTR) - Het leger van Thailand meldt dat buurland Cambodja het staakt-het-vuren heeft geschonden dat maandagavond inging. In de nacht van maandag op dinsdag is opnieuw gevochten aan de grens, aldus Thailand. Een woordvoerder van het Cambodjaanse leger ontkent dat aan de grens is gevochten.

3 uur geleden
Bosbranden in Spanje en Portugal

MADRID/LISSABON (ANP) - Op verschillende plekken in Spanje en Portugal woeden dinsdagochtend vroeg bosbranden. Bij de Spaanse plaats Mombeltrán in de autonome regio Castilië en León brak maandagavond na 23.00 uur een grote brand uit. Een deel van de ongeveer duizend inwoners van Mombeltrán, zo'n twee uur ten westen van hoofdstad Madrid, is in lockdown geplaatst gezien "het ernstige risico", aldus de Spaanse krant 20minutos.

3 uur geleden

Oh Oh...
Zo te zien gebruik je een adblocker.

We begrijpen je voorkeur om ZeelandNet bannervrij te bekijken. Maar ja, we zijn wel afhankelijk van advertenties om onze website rendabel te houden. Zo kun je o.a. nieuwsartikelen gratis blijven lezen.

Zou je willen overwegen ons te whitelisten, zodat we de content kunnen blijven bieden waarvoor je vandaag naar ZeelandNet kwam?

Dank je wel!