Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Dodental loopt op na aanslag New Orleans

Dodental loopt op na aanslag New Orleans

NEW ORLEANS (ANP) - Bij de aanslag in New Orleans zijn zeker 15 mensen om het leven gekomen. Dit heeft een lijkschouwer uit New Orleans in een officiële verklaring bekendgemaakt, meldt CNN. Het zal meerdere dagen duren voordat alle slachtoffers geïdentificeerd zijn, aldus de verklaring.

In het centrum van New Orleans reed een man in op mensen die het nieuwe jaar vierden. De dader kwam om het leven bij een vuurgevecht met de politie. De aanslag vond plaats in Bourbon Street, in een onder toeristen populair stadsdeel, het French Quarter. Bij de aanslag raakten volgens Amerikaanse media ook 35 mensen gewond.

De door de politie doodgeschoten verdachte is geïdentificeerd als de 42-jarige Shamsud-Din Jabbar. Volgens de FBI was hij een Amerikaanse staatsburger die in Texas woonde en jarenlang in het Amerikaanse leger diende. Daar was hij onder meer werkzaam als IT-specialist. Ook werd hij één keer uitgezonden naar Afghanistan, bericht CNN.

De FBI meldt verder dat een vlag van terreurorganisatie Islamitische Staat is aangetroffen in het voertuig waarmee de man moedwillig op mensen inreed. Daarnaast lagen in het voertuig ook wapens en een mogelijk explosief. Op de plek van de aanval zijn ook andere mogelijke explosieven gevonden.

De politie en de FBI zijn op zoek naar mogelijke handlangers van de doodgeschoten verdachte. "Wij geloven niet dat Jabbar als enige verantwoordelijk was", aldus de FBI.

Meer uit Buitenland

VN-chef: humanitaire situatie Cuba verslechtert door olietekorten

NEW YORK (ANP/AFP/RTR) - De humanitaire situatie in Cuba zal verslechteren, of zelfs instorten, als er niet in de oliebehoefte wordt voorzien, waarschuwt de secretaris-generaal van de Verenigde Naties, António Guterres, volgens zijn woordvoerder. De Verenigde Staten dreigen met importheffingen voor landen die olie aan Cuba leveren.

34 minuten geleden
Trump: Minneapolis deed inzien dat het met 'zachtere hand' kan

WASHINGTON (ANP) - De aanpak van (illegale) immigranten in de VS kan mogelijk een wat "zachtere hand" gebruiken. Dat zegt de Amerikaanse president Donald Trump in een interview met NBC News. "Ik heb ingezien dat we misschien wat minder hardhandig kunnen zijn. Maar je moet nog steeds streng zijn", aldus Trump.

35 minuten geleden
Spoortopman: Russen proberen delen van Oekraïne af te snijden

KYIV (ANP/AFP) - De Russische aanvallen op het Oekraïense spoor zijn erop gericht om "hele regio's" van het land onbereikbaar te maken met de trein, zegt de topman van het Oekraïense spoorbedrijf tegen persbureau AFP. De aanvallen op het spoor zijn de afgelopen maanden opgevoerd.

1 uur geleden
VS vallen vijf locaties van IS aan in Syrië

TAMPA (ANP) - De VS hebben vijf aanvallen uitgevoerd in Syrië gericht tegen Islamitische Staat. Dat meldt het operationeel commando in de regio, CENTCOM, in een bericht op X. Het commando voegt eraan toe dat ook andere landen militaire druk blijven uitoefenen op de terroristische beweging.

1 uur geleden
VS zien niets in behoud limiet op kernwapens zonder China

WASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten laten de laatst overgebleven afspraken over kernwapenbeheersing verlopen als China blijft weigeren mee te doen, zegt buitenlandminister Marco Rubio. Het New START-verdrag, waarin de VS en Rusland limieten op hun arsenaal hebben afgesproken, loopt donderdag af.

1 uur geleden
Gesprek Oekraïne, Rusland en VS in Abu Dhabi donderdag verder

ABU DHABI (ANP/AFP/RTR) - De eerste dag van de nieuwe gesprekken tussen Oekraïne en Rusland met de VS als bemiddelaar is woensdag in Abu Dhabi afgerond. De onderhandelingen over een vredesregeling voor Oekraïne gaan volgens plan donderdag verder, aldus betrokkenen.

1 uur geleden
Levenslang voor plan om Trump op golfbaan te doden

FORT PIERCE (ANP/RTR) - De man die zich in september 2024 met een wapen had verschanst op een golfbaan van Donald Trump in Florida is veroordeeld tot een levenslange gevangenisstraf. Ryan Routh was vorig jaar september door een jury al schuldig bevonden aan onder meer poging tot moord.

2 uur geleden