Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Dodental loopt op na aanslag New Orleans

Dodental loopt op na aanslag New Orleans

NEW ORLEANS (ANP) - Bij de aanslag in New Orleans zijn zeker 15 mensen om het leven gekomen. Dit heeft een lijkschouwer uit New Orleans in een officiële verklaring bekendgemaakt, meldt CNN. Het zal meerdere dagen duren voordat alle slachtoffers geïdentificeerd zijn, aldus de verklaring.

In het centrum van New Orleans reed een man in op mensen die het nieuwe jaar vierden. De dader kwam om het leven bij een vuurgevecht met de politie. De aanslag vond plaats in Bourbon Street, in een onder toeristen populair stadsdeel, het French Quarter. Bij de aanslag raakten volgens Amerikaanse media ook 35 mensen gewond.

De door de politie doodgeschoten verdachte is geïdentificeerd als de 42-jarige Shamsud-Din Jabbar. Volgens de FBI was hij een Amerikaanse staatsburger die in Texas woonde en jarenlang in het Amerikaanse leger diende. Daar was hij onder meer werkzaam als IT-specialist. Ook werd hij één keer uitgezonden naar Afghanistan, bericht CNN.

De FBI meldt verder dat een vlag van terreurorganisatie Islamitische Staat is aangetroffen in het voertuig waarmee de man moedwillig op mensen inreed. Daarnaast lagen in het voertuig ook wapens en een mogelijk explosief. Op de plek van de aanval zijn ook andere mogelijke explosieven gevonden.

De politie en de FBI zijn op zoek naar mogelijke handlangers van de doodgeschoten verdachte. "Wij geloven niet dat Jabbar als enige verantwoordelijk was", aldus de FBI.

Meer uit Buitenland

Poetin: grote nucleaire oefening met Belarus afgerond

MOSKOU (ANP/RTR) - De driedaagse militaire oefening van Rusland met Belarus is afgelopen. Dat zei president Vladimir Poetin, die samen met zijn Belarussische ambtgenoot Aleksandr Loekasjenko donderdag toezag op de oefening per videoverbinding. Belangrijk onderdeel van de exercitie was het trainen met het nucleaire arsenaal.

27 minuten geleden
Italië wil praten over EU-sancties tegen Israëlische minister

ROME (ANP) - Italië wil sancties tegen een Israëlische minister voor zijn behandeling van de activisten van de Global Sumud Flotilla. Minister van Buitenlandse Zaken Antonio Tajani heeft EU-buitenlandchef Kaja Kallas gevraagd om dat op de agenda te zetten voor de volgende bijeenkomst van buitenlandministers, schrijft hij op X.

1 uur geleden
Rutte 'niet ongerust' over vermindering Amerikaanse hulptroepen

HELSINGBORG (ANP) - De aanpassing van het aantal beschikbare Amerikaanse hulptroepen voor Europa is geen reden voor ongerustheid, verzekert NAVO-topman Mark Rutte. "Wat de Verenigde Staten zullen aankondigen is absoluut te doen", zei hij een dag voor de VS de NAVO-landen willen inlichten over de volgens bronnen aanzienlijke vermindering.

2 uur geleden
Ebolabesmetting gemeld op honderden kilometers van uitbraakgebied

KINSHASA (ANP/RTR/AFP) - In het oosten van de Democratische Republiek Congo is een geval van ebola vastgesteld. Dat meldt de rebellengroep die dat deel van het land onder controle heeft, M23.

3 uur geleden
Britse regering geeft stukken vrij rond oud-prins Andrew

LONDEN (ANP/RTR) - De Britse regering heeft documenten vrijgegeven over de benoeming van de voormalige prins Andrew Mountbatten-Windsor als internationaal handelsgezant. Daaruit blijkt onder meer dat er geen aanwijzingen zijn dat destijds een achtergrond- of veiligheidsonderzoek naar hem is gedaan. Britse politici hadden de stukken opgevraagd nadat Mountbatten-Windsor korte tijd werd gearresteerd, omdat hij mogelijk zijn positie heeft misbruikt.

4 uur geleden
Recordaantal klimmers bereikt top Mount Everest vanuit Nepal

KATHMANDU (ANP/RTR) - Een recordaantal van 274 bergbeklimmers heeft op dezelfde dag de top van de Mount Everest vanuit de Nepalese zijde bereikt, zegt EOA-Nepal, een organisatie voor bergbeklimming. Het vorige record van 223 is van 22 mei 2019.

5 uur geleden
Nog geen akkoord over EU-terugkeerregeling afgewezen asielzoekers

STRAATSBURG (ANP) - Het Europees Parlement, de EU-lidstaten en de Europese Commissie hebben donderdag tegen alle verwachting in geen compromis bereikt over de terugkeerregeling voor afgewezen asielzoekers. Ze kunnen het niet eens worden over de datum van de inwerkingtreding ervan. De onderhandelingen gaan op 1 juni verder.

5 uur geleden