Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Dodental loopt op na aanslag New Orleans

Dodental loopt op na aanslag New Orleans

NEW ORLEANS (ANP) - Bij de aanslag in New Orleans zijn zeker 15 mensen om het leven gekomen. Dit heeft een lijkschouwer uit New Orleans in een officiële verklaring bekendgemaakt, meldt CNN. Het zal meerdere dagen duren voordat alle slachtoffers geïdentificeerd zijn, aldus de verklaring.

In het centrum van New Orleans reed een man in op mensen die het nieuwe jaar vierden. De dader kwam om het leven bij een vuurgevecht met de politie. De aanslag vond plaats in Bourbon Street, in een onder toeristen populair stadsdeel, het French Quarter. Bij de aanslag raakten volgens Amerikaanse media ook 35 mensen gewond.

De door de politie doodgeschoten verdachte is geïdentificeerd als de 42-jarige Shamsud-Din Jabbar. Volgens de FBI was hij een Amerikaanse staatsburger die in Texas woonde en jarenlang in het Amerikaanse leger diende. Daar was hij onder meer werkzaam als IT-specialist. Ook werd hij één keer uitgezonden naar Afghanistan, bericht CNN.

De FBI meldt verder dat een vlag van terreurorganisatie Islamitische Staat is aangetroffen in het voertuig waarmee de man moedwillig op mensen inreed. Daarnaast lagen in het voertuig ook wapens en een mogelijk explosief. Op de plek van de aanval zijn ook andere mogelijke explosieven gevonden.

De politie en de FBI zijn op zoek naar mogelijke handlangers van de doodgeschoten verdachte. "Wij geloven niet dat Jabbar als enige verantwoordelijk was", aldus de FBI.

Meer uit Buitenland

Rusland kondigt staakt-het-vuren aan voor 8 en 9 mei

MOSKOU (ANP/RTR/AFP) - Rusland heeft een eenzijdig staakt-het-vuren in Oekraïne aangekondigd voor 8 en 9 mei, ter ere van de Dag van de Overwinning. Het Kremlin zei vorige week nog dat de Russische president Vladimir Poetin een eendaags bestand had voorgesteld in een telefoongesprek met zijn Amerikaanse ambtgenoot Trump.

1 uur geleden
Gewonden in VAE na nieuwe Iraanse aanvallen

ABU DHABI (ANP/AFP/RTR) - Zeker drie personen zijn gewond geraakt door nieuwe Iraanse aanvallen op de Verenigde Arabische Emiraten. Dat melden de autoriteiten in de Golfstaat, die stellen dat de slachtoffers de Indiase nationaliteit hebben.

2 uur geleden
VS melden vernietiging Iraanse boten en neerhalen van raketten

WASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Amerikaanse krijgsmacht heeft zes kleine Iraanse boten vernietigd. Ook zijn Iraanse raketten en drones neergehaald die waren afgevuurd op scheepvaart in de Straat van Hormuz, meldde admiraal Brad Cooper.

2 uur geleden
Doden doordat auto inreed op menigte Leipzig, verdachte opgepakt

LEIPZIG (ANP/DPA) - Nadat een auto is ingereden op een menigte in Leipzig zijn zeker twee doden gevallen, zegt burgemeester Burkhard Jung tegen media. De vermoedelijke dader is aangehouden. Het gaat om een 33-jarige man met de Duitse nationaliteit, maakte de politie bekend.

3 uur geleden
Auto rijdt in op mensen in Leipzig, meerdere slachtoffers

LEIPZIG (ANP) - Een auto is in het Duitse Leipzig ingereden op een groep mensen. Daarbij raakten meerdere personen gewond, berichten Duitse media, waaronder omroep MDR. Onduidelijk is nog of sprake is van opzet.

3 uur geleden
VAE melden neerhalen raketten uit Iran

ABU DHABI (ANP/RTR/AFP/DPA) - De Verenigde Arabische Emiraten melden drie raketten uit Iran te hebben neergehaald. Een vierde raket belandde in zee, liet het ministerie van Defensie weten.

3 uur geleden
Duitsland maakt haast met eigen langeafstandsraket nu VS afzeggen

BERLIJN/ATHENE (ANP/RTR/DPA) - Duitsland wil haast maken met de ontwikkeling van eigen langeafstandsraketten nu beloofde Amerikaanse Tomahawks waarschijnlijk niet komen. Rusland bedreigt Europa met soortgelijke raketten en Duitsland en zijn bondgenoten mogen daar geen gat laten vallen, zegt de regering in Berlijn. De aankondiging van de VS heeft bezorgdheid gewekt over zo'n gat in de 'afschrikking'.

5 uur geleden