Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Dodental loopt op na aanslag New Orleans

Dodental loopt op na aanslag New Orleans

NEW ORLEANS (ANP) - Bij de aanslag in New Orleans zijn zeker 15 mensen om het leven gekomen. Dit heeft een lijkschouwer uit New Orleans in een officiële verklaring bekendgemaakt, meldt CNN. Het zal meerdere dagen duren voordat alle slachtoffers geïdentificeerd zijn, aldus de verklaring.

In het centrum van New Orleans reed een man in op mensen die het nieuwe jaar vierden. De dader kwam om het leven bij een vuurgevecht met de politie. De aanslag vond plaats in Bourbon Street, in een onder toeristen populair stadsdeel, het French Quarter. Bij de aanslag raakten volgens Amerikaanse media ook 35 mensen gewond.

De door de politie doodgeschoten verdachte is geïdentificeerd als de 42-jarige Shamsud-Din Jabbar. Volgens de FBI was hij een Amerikaanse staatsburger die in Texas woonde en jarenlang in het Amerikaanse leger diende. Daar was hij onder meer werkzaam als IT-specialist. Ook werd hij één keer uitgezonden naar Afghanistan, bericht CNN.

De FBI meldt verder dat een vlag van terreurorganisatie Islamitische Staat is aangetroffen in het voertuig waarmee de man moedwillig op mensen inreed. Daarnaast lagen in het voertuig ook wapens en een mogelijk explosief. Op de plek van de aanval zijn ook andere mogelijke explosieven gevonden.

De politie en de FBI zijn op zoek naar mogelijke handlangers van de doodgeschoten verdachte. "Wij geloven niet dat Jabbar als enige verantwoordelijk was", aldus de FBI.

Meer uit Buitenland

VN-chef roept Iran en VS op diplomatieke uitweg te zoeken

NEW YORK (ANP) - De secretaris-generaal van de Verenigde Naties roept de Verenigde Staten en Iran op een diplomatieke oplossing te zoeken. De landen hebben elkaar bedreigd met militair geweld. Volgens António Guterres moeten de landen met hulp van bemiddelaars in gesprek.

13 minuten geleden
Trump: Poetin valt Kyiv week niet aan tijdens koude periode

WASHINGTON (ANP/RTR) - Volgens de Amerikaanse president Donald Trump is de Russische president Vladimir Poetin bereid een week de aanvallen op de Oekraïense hoofdstad Kyiv en andere Oekraïense steden te staken tijdens de bittere kou in het land. Trump zei dat hij aan Poetin had gevraagd een week niet te schieten en die zou daarmee hebben ingestemd.

1 uur geleden
Iraanse minister zegt dat Europa kans op oorlog groter maakt

TEHERAN (ANP) - Europa doet niets om te voorkomen dat er oorlog uitbreekt in Iran en maakt het alleen maar erger, zegt de Iraanse minister van Buitenlandse Zaken Abbas Araghchi op X. Dat de Iraanse Revolutionaire Garde op de terreurlijst is gezet, is volgens de minister "een grote strategische fout".

1 uur geleden
Spaanse regering: oppositie verspreidt onzin over treinongeval

MADRID (ANP/AFP) - Volgens de Spaanse regering verspreiden oppositiepartijen "absurde" informatie over de treinramp van 18 januari, waarbij 45 mensen omkwamen. De minister van Transport zegt dat rechtse partijen "angst zaaien" en "onrust aanwakkeren" na de botsing tussen twee hogesnelheidstreinen in de regio Andalusië.

2 uur geleden
Israël draagt dode Palestijnen over als laatste deel van ruil

GAZA-STAD (ANP/AFP) - De lichamen van vijftien dode Palestijnen zijn vrijgegeven door Israël en overgebracht naar Gaza. Het Rode Kruis heeft geholpen de doden over te brengen, meldt het Internationale Comité van het Rode Kruis (ICRC). "Hiermee is een eind gekomen aan een maanden durende operatie die gezinnen heeft herenigd en de implementatie van de overeenkomst van het staakt-het-vuren heeft ondersteund", aldus de organisatie.

2 uur geleden
Iraanse Revolutionaire Garde komt op EU-terroristenlijst

BRUSSEL (ANP) - De Iraanse Revolutionaire Garde (IRG) komt op de Europese terroristenlijst, zo hebben de EU-ministers van Buitenlandse Zaken donderdag besloten. Het heeft lang geduurd voordat de EU hiertoe is gekomen, maar nadat een aantal grote landen waaronder Frankrijk overstag ging, stemden donderdag ook kleinere landen ermee in. Voor een dergelijk besluit is unanimiteit vereist.

4 uur geleden
ICE-baas Homan koppelt inzet aan mate van lokale samenwerking

MINNEAPOLIS (ANP) - Meer samenwerking met lokale autoriteiten kan leiden tot minder ICE-agenten op straat. Dat heeft Tom Homan, die zich bezighoudt met grenskwesties en nu in Minnesota toeziet op het werk van die federale immigratiedienst en de grenspolitie, donderdag gezegd. Homan pleit voor meer contact met lokale gevangenissen, voordat zij "veiligheidsdreigingen" vrijlaten. "Het zal minder agenten vergen op die manier", aldus Homan.

4 uur geleden