
Dodental loopt op door tornado's Verenigde Staten
NEW YORK (ANP/DPA/AFP) - De Amerikaanse autoriteiten melden steeds meer doden door tornado's in de zuidelijke staat Mississippi. Inmiddels zijn zeker elf slachtoffers geteld. Amerikaanse media spreken over catastrofale schade, ook in het aangrenzende Louisiana.
De gouverneur van Mississippi kondigde de noodtoestand af. Mensen die toevlucht zochten in openbare schuilkelders, kregen de waarschuwing voldoende afstand te houden en mond en neus te beschermen om verspreiding van het coronavirus te voorkomen.
Ook staten als Alabama en Georgia werden getroffen door zware stormen met felle rukwinden en hagel. Door het noodweer zaten tijdelijk honderdduizenden huishoudens zonder stroom.
Meer uit Buitenland
BRUSSEL (ANP/DPA) - De Europese Unie ziet op dit moment geen aanwijzingen dat de enorme stroomstoring in Spanje en Portugal door een cyberaanval komt. Voorzitter António Costa van de Europese Raad meldt dat op X.
45 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse regering van president Donald Trump heeft langs de oprijlaan van het Witte Huis zo'n honderd posters opgehangen van gearresteerde migranten. Bovenaan de poster staat "gearresteerd" en onderaan het delict waarvoor ze zijn aangehouden met daarbij een (politie)foto van de migrant en de tekst "illegale vreemdeling".
50 minuten geledenMADRID (ANP/RTR) - Delen van Spanje krijgen weer stroom na de grote storing die kort na het middaguur begon. In gebieden in het noorden, zuiden en westen van het land is de elektriciteitsvoorziening hersteld, meldt netbeheerder Red Eléctrica.
1 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse partij CDU heeft het onlangs overeengekomen coalitieakkoord met de sociaaldemocratische SPD goedgekeurd. Eerder ging ook het bestuur van CDU's zusterpartij uit de zuidelijke deelstaat Beieren al akkoord. Dat betekent dat alleen de SPD nog moet instemmen.
2 uur geledenLISSABON (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Het is onmogelijk te voorspellen wanneer de situatie na de grote stroomstoring weer normaal wordt, meldt de Portugese netbeheerder REN. Het bedrijf sluit niet uit dat de problemen nog een week duren. De storing, ontstaan in Spanje, zou te maken hebben met een zeldzaam atmosferisch probleem.
2 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Het proces rond de overval op de Amerikaanse realityster Kim Kardashian in Parijs in 2016 is begonnen. De behandeling van de zaak duurt tot en met 23 mei. Kardashian (44) was niet aanwezig in de rechtbank. Op 13 mei wil ze getuigen. Tien verdachten worden berecht.
2 uur geledenKYIV (ANP) - Oekraïne wil dat er per direct een staakt-het-vuren met Rusland komt, zegt minister van Buitenlandse Zaken Andri Sybiha in reactie op het bestand dat eenzijdig door de Russische president Vladimir Poetin is uitgeroepen voor 8 tot en met 10 mei. "Waarom wachten tot 8 mei?" schrijft Sybiha op X.
2 uur geleden