'Dodental Lombardije fors lager'
ROME (ANP/RTR) - Het dodental door de uitbraak van het coronavirus in de zwaar getroffen Italiaanse regio Lombardije viel woensdag veel lager uit dan een dag eerder. Een ingewijde zegt dat in een etmaal zo'n 296 patiënten met Covid-19 zijn overleden.
De autoriteiten maakten dinsdag nog melding van ruim 400 sterfgevallen in de noordelijke regio. Daar zijn volgens de bron inmiddels 4474 mensen overleden aan de gevolgen van het virus: meer dan in zwaar getroffen landen als Spanje en China.
Het landelijke dodental in Italië stond dinsdag op 6820. De autoriteiten maken rond 18.00 uur de nieuwe landelijke cijfers bekend.
Meer uit Buitenland
NEW YORK (ANP/AFP) - Amerikaanse functionarissen hebben gesproken met een afvaardiging van Iran, heeft president Donald Trump gezegd. "De ontmoeting duurde drie uur", aldus Trump. Het overleg zou "heel goed" zijn verlopen.
57 minuten geledenNEW YORK (ANP/RTR) - De Russische president Vladimir Poetin is bereid tot een nieuwe ontmoeting met de Verenigde Staten om een einde te maken aan de oorlog in Oekraïne, zei Donald Trump dinsdag. De Amerikaanse president sprak de pers toe na een ontmoeting met de Oekraïense president Volodymyr Zelensky in de marge van de Algemene Vergadering van de Verenigde Naties in New York.
58 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt dat hij journalisten van drie nieuwsmedia "waarschijnlijk" weer toelaat tot het Witte Huis als de rechter daartoe besluit. Trump weert de media, omdat hij het niet eens is met de inhoud van hun berichtgeving. De media vechten dat aan en zeggen dat de vrije meningsuiting in gevaar is.
2 uur geledenMADRID (ANP/AFP) - Het Grondwettelijke Hof in Spanje heeft zijn steun uitgesproken voor het opnemen van verduistering onder een amnestie. Hierdoor kan mogelijk de voormalige Catalaanse separatistenleider Carles Puigdemont terugkeren. Hij bevindt zich momenteel in ballingschap.
3 uur geledenRIGA (ANP) - Nu de EU-sancties tegen de Russisch-Oezbeekse miljardairs Alisjer Oesmanov en Michaïl Fridman worden opgeheven, gaat Letland nationale sancties tegen hen instellen. Dat stelt de Letse regering dinsdag in een verklaring op haar website. "Letland zal alle juridische instrumenten waarover het beschikt blijven gebruiken om te voorkomen dat de tegoeden en economische middelen van deze personen in Letland vrijkomen", aldus de verklaring.
3 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR) - De Verenigde Staten, Denemarken en Groenland hebben een overeenkomst ondertekend over de veiligheid van Groenland.
3 uur geledenNEW YORK (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft opgeroepen om de druk op Iran op te voeren. Hij deed dat in zijn toespraak voor de Algemene Vergadering van de Verenigde Naties, ten overstaan van vertegenwoordigers en leiders uit de hele wereld. Andere landen moeten Iran volgens hem economisch onder druk zetten.
4 uur geleden