Dodental Israëlische luchtaanval op Nabatieh gestegen
BEIROET (ANP/DPA/RTR) - Het dodental door de Israëlische luchtaanval op de zuidelijke stad Nabatieh in Libanon is opgelopen tot zestien. Ook raakten 52 personen gewond, berichten Libanese media. Premier Najib Mikati heeft het bombardement scherp veroordeeld.
Staatspersbureau NNA bericht dat de aanval een gebouw van het gemeentebestuur trof tijdens een bijeenkomst. De burgemeester zou onder de doden zijn. Het is voor zover bekend de zwaarste Israëlische aanval op een Libanees overheidsgebouw sinds het conflict met Hezbollah escaleerde.
Premier Mikati verweet Israël bewust een bijeenkomst te hebben bestookt waar hulpverlening aan ontheemde burgers werd besproken. Israël had begin oktober opgeroepen de stad te evacueren. De burgemeester zei destijds dat hij niet wilde vertrekken.
De Libanese autoriteiten zeggen dat Israëlische luchtaanvallen het afgelopen jaar het leven hebben gekost aan meer dan 2300 mensen. Daarbij wordt geen onderscheid gemaakt tussen burgers en strijders van Hezbollah, maar duidelijk is dat ook veel burgerslachtoffers zijn gevallen.
Meer uit Buitenland
PARIJS (ANP/AFP) - Céline Dion heeft een concertreeks in Parijs aangekondigd. Het gaat om een serie van tien concerten, meldt zij op Instagram. De eerste is op 12 september, de laatste op 14 oktober. De optredens zijn in de La Défense Arena.
5 uur geledenJERUZALEM (ANP/RTR/AFP/DPA) - Het Israëlische parlement heeft ingestemd met de omstreden uitbreiding van de doodstraf. Mensen die worden veroordeeld voor moord met een terroristisch motief kunnen door de wet de doodstraf krijgen, die moet worden uitgevoerd door ophanging. Critici denken dat de wet in de praktijk alleen voor Palestijnen zal gelden.
6 uur geledenPARAMARIBO (ANP) - De Surinaamse oud-president Chan Santokhi (67) is overleden, bevestigt president Jennifer Simons na berichtgeving door Surinaamse media. Haar voorganger zou volgens diverse mediaberichten maandagmiddag onwel zijn geraakt en met spoed naar het ziekenhuis zijn gebracht.
7 uur geledenADELANTO (ANP/RTR) - Een Mexicaanse immigrant is overleden in een Amerikaans immigratiedetentiecentrum in Los Angeles, meldde immigratiedienst ICE maandag. De man zou bewusteloos zijn aangetroffen in zijn bed. Het is niet bekend waar hij aan overleed. Volgens een lokale nieuwssite was hij 36 jaar.
8 uur geledenANKARA (ANP/AFP) - Opnieuw is een Iraanse raket neergehaald die het Turkse luchtruim was binnengedrongen. De ballistische raket werd onschadelijk gemaakt door de NAVO-luchtverdediging in de oostelijke Middellandse Zee, meldt het Turkse ministerie van Nationale Defensie.
9 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA/RTR) - Duitsland en Syrië gaan samenwerken aan de terugkeer van honderdduizenden Syrische vluchtelingen in de komende jaren. Dat kondigden de Duitse bondskanselier Friedrich Merz en de Syrische president Ahmed al-Sharaa aan op een gezamenlijke persconferentie in Berlijn.
10 uur geledenBREST (ANP/AFP) - De Chinese kapitein van een olietanker die vermoedelijk behoort tot de Russische schaduwvloot, is in Frankrijk veroordeeld tot een jaar cel en een geldboete van 150.000 euro. Ook is een arrestatiebevel uitgevaardigd tegen kapitein Chen Zhangjie, die bij verstek werd veroordeeld voor het weigeren van het stilleggen van zijn schip toen hij hiertoe werd bevolen.
11 uur geleden