Dodental Israëlische luchtaanval op Nabatieh gestegen
BEIROET (ANP/DPA/RTR) - Het dodental door de Israëlische luchtaanval op de zuidelijke stad Nabatieh in Libanon is opgelopen tot zestien. Ook raakten 52 personen gewond, berichten Libanese media. Premier Najib Mikati heeft het bombardement scherp veroordeeld.
Staatspersbureau NNA bericht dat de aanval een gebouw van het gemeentebestuur trof tijdens een bijeenkomst. De burgemeester zou onder de doden zijn. Het is voor zover bekend de zwaarste Israëlische aanval op een Libanees overheidsgebouw sinds het conflict met Hezbollah escaleerde.
Premier Mikati verweet Israël bewust een bijeenkomst te hebben bestookt waar hulpverlening aan ontheemde burgers werd besproken. Israël had begin oktober opgeroepen de stad te evacueren. De burgemeester zei destijds dat hij niet wilde vertrekken.
De Libanese autoriteiten zeggen dat Israëlische luchtaanvallen het afgelopen jaar het leven hebben gekost aan meer dan 2300 mensen. Daarbij wordt geen onderscheid gemaakt tussen burgers en strijders van Hezbollah, maar duidelijk is dat ook veel burgerslachtoffers zijn gevallen.
Meer uit Buitenland
JERUZALEM (ANP/AFP) - Steun aan Israël is voor Duitsland "een onveranderlijk kernprincipe". Dat zei de Duitse bondskanselier Friedrich Merz na een gesprek met de Israëlische president Isaac Herzog zaterdag.
2 uur geledenHERAKLION (ANP/AFP) - In de buurt van het Griekse eiland Kreta zijn zeventien doden gevonden in een migrantenboot. Er waren nog twee levende mensen aan boord, meldt de kustwacht. Volgens hen was de boot in slecht weer terechtgekomen en hadden de opvarenden niets om onder te schuilen en niets om te eten of drinken.
4 uur geledenGAZA-STAD (ANP/AFP) - De Palestijnse beweging Hamas zegt bereid te zijn al zijn wapens in te leveren, als de Israëlische bezetting van de Gazastrook ten einde is gekomen. Hamas zou de wapens overdragen aan een Palestijnse autoriteit, die het gebied zou gaan besturen.
6 uur geledenAMMAN (ANP) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz heeft voor zijn reis naar Israël ook een bezoek gebracht aan Jordanië. Hij prees de rol die dat land heeft gespeeld in de Gaza-oorlog.
6 uur geledenLONDEN (ANP/AFP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky reist maandag naar Londen, voor een gesprek met een aantal Europese leiders. Dat meldt de Franse president Emmanuel Macron op X. Ook de Britse premier Keir Starmer en de Duitse bondskanselier Friedrich Merz schuiven aan bij het overleg over de onderhandelingen die de Oekraïners houden met de Amerikanen.
8 uur geledenKYIV (ANP/DPA) - Oekraïne zegt opnieuw een aanval te hebben uitgevoerd op de Russische olie-industrie. Doelwit was een raffinaderij diep in Rusland, op 200 kilometer ten zuidoosten van Moskou.
8 uur geledenDOHA (ANP/AFP/RTR/DPA) - De onderhandelingen over het lot van de Gazastrook zijn volgens de premier van Qatar, Mohammed bin Abdulrahman al-Thani, in een kritieke fase beland. Hij dringt aan op een volledige terugtrekking van Israëlische troepen uit de Gazastrook. "De wapenstilstand is niet compleet" als Israël de strook niet verlaat.
12 uur geleden