Dodental Israëlische luchtaanval op Nabatieh gestegen
BEIROET (ANP/DPA/RTR) - Het dodental door de Israëlische luchtaanval op de zuidelijke stad Nabatieh in Libanon is opgelopen tot zestien. Ook raakten 52 personen gewond, berichten Libanese media. Premier Najib Mikati heeft het bombardement scherp veroordeeld.
Staatspersbureau NNA bericht dat de aanval een gebouw van het gemeentebestuur trof tijdens een bijeenkomst. De burgemeester zou onder de doden zijn. Het is voor zover bekend de zwaarste Israëlische aanval op een Libanees overheidsgebouw sinds het conflict met Hezbollah escaleerde.
Premier Mikati verweet Israël bewust een bijeenkomst te hebben bestookt waar hulpverlening aan ontheemde burgers werd besproken. Israël had begin oktober opgeroepen de stad te evacueren. De burgemeester zei destijds dat hij niet wilde vertrekken.
De Libanese autoriteiten zeggen dat Israëlische luchtaanvallen het afgelopen jaar het leven hebben gekost aan meer dan 2300 mensen. Daarbij wordt geen onderscheid gemaakt tussen burgers en strijders van Hezbollah, maar duidelijk is dat ook veel burgerslachtoffers zijn gevallen.
Meer uit Buitenland
BOGOTÁ (ANP/AFP) - De stembussen voor de verkiezingen in Colombia zijn geopend. De kandidaten voor het presidentschap verschillen vooral in hun voorgestelde aanpak van het drugsgeweld in het land.
1 uur geledenBEIROET (ANP) - Door Israëlische aanvallen op het zuiden van Libanon zijn minstens elf doden gevallen, meldt het Libanese persbureau NNA. Bij een aanval in de buurt van een ziekenhuis zouden daarnaast zeker twaalf medewerkers gewond zijn geraakt.
4 uur geledenPARIJS (ANP) - De Franse minister van Binnenlandse Zaken Laurent Nuñez zegt dat bij rellen rond de door de Parijse voetbalclub PSG gewonnen Champions League-finale 780 mensen zijn aangehouden, melden Franse media. Eerder werden nog rond de vierhonderd arrestaties gemeld. Ook zouden 57 agenten gewond zijn geraakt.
5 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Frankrijk heeft een spoedvergadering van de VN-Veiligheidsraad aangevraagd vanwege de situatie in Libanon. Dat meldt minister van Buitenlandse Zaken Jean-Noël Barrot. Israël kondigde aan daar verder op te trekken en meldde zondag het historische Beaufort-kasteel nabij Arnoun te hebben ingenomen.
5 uur geledenVALLETTA (ANP) - De regerende Arbeidspartij heeft de Maltese verkiezingen gewonnen, zo blijkt uit voorlopige stemuitslagen. Het is daarmee de vierde keer dat de partij van afzwaaiend premier Robert Abela de verkiezingen wint. Naar schatting gaat het om een voorsprong van circa 18.000 stemmen, grofweg de helft van de voorsprong die de partij bij de vorige verkiezingen, in 2022, haalde.
6 uur geledenPARIJS (ANP) - De burgemeester van het achtste arrondissement in Parijs roept op tot een verbod op bijeenkomsten op de Champs-Élysées rond de viering van de bekerwinst van Paris Saint-Germain. Dat melden Franse media als Le Monde.
8 uur geledenTEL AVIV (ANP/AFP/RTR) - Het Israëlische leger heeft zondag bekendgemaakt dat het bezig is zijn grondoperaties in het zuiden van Libanon uit te breiden. De operatie in Beaufort Ridge en het gebied van Wadi al-Saluki is enkele dagen geleden al begonnen, aldus de verklaring.
11 uur geleden