Dodental Israëlische luchtaanval op Nabatieh gestegen
BEIROET (ANP/DPA/RTR) - Het dodental door de Israëlische luchtaanval op de zuidelijke stad Nabatieh in Libanon is opgelopen tot zestien. Ook raakten 52 personen gewond, berichten Libanese media. Premier Najib Mikati heeft het bombardement scherp veroordeeld.
Staatspersbureau NNA bericht dat de aanval een gebouw van het gemeentebestuur trof tijdens een bijeenkomst. De burgemeester zou onder de doden zijn. Het is voor zover bekend de zwaarste Israëlische aanval op een Libanees overheidsgebouw sinds het conflict met Hezbollah escaleerde.
Premier Mikati verweet Israël bewust een bijeenkomst te hebben bestookt waar hulpverlening aan ontheemde burgers werd besproken. Israël had begin oktober opgeroepen de stad te evacueren. De burgemeester zei destijds dat hij niet wilde vertrekken.
De Libanese autoriteiten zeggen dat Israëlische luchtaanvallen het afgelopen jaar het leven hebben gekost aan meer dan 2300 mensen. Daarbij wordt geen onderscheid gemaakt tussen burgers en strijders van Hezbollah, maar duidelijk is dat ook veel burgerslachtoffers zijn gevallen.
Meer uit Buitenland
NEW YORK (ANP/AFP) - Met recordprijzen voor werken van onder anderen Jackson Pollock, Constantin Brâncuși en Mark Rothko staan de voorjaarsveilingen in New York in bloei. Volgens cijfers van persbureau AFP zijn er in mei in New York al twaalf werken verkocht voor meer dan 30 miljoen dollar, waaronder twee die de grens van 100 miljoen dollar overschreden.
3 uur geledenCARACAS (ANP/AFP) - De voorzitter van het Venezolaanse parlement, Jorge Rodríguez, heeft beloofd om voor vrijdag driehonderd politieke gevangenen vrij te laten.
3 uur geledenBEIJING (ANP) - De Russische president Vladimir Poetin is met ceremonieel onthaal aangekomen in China voor zijn bezoek aan de Chinese president Xi Jinping. Op beelden van Al Jazeera is te zien hoe Poetin uit zijn vliegtuig stapt en onder meer wordt ontvangen door een groep schoolkinderen die met vlaggetjes zwaaien. De Amerikaanse president Donald Trump kreeg bij zijn bezoek vorige week een vergelijkbaar onthaal.
9 uur geledenMARMARIS (ANP) - Op zo'n 200 kilometer voor de kust van Gaza is de laatste livestream met de boten van de Global Sumud Flotilla uitgevallen. De boot Sirius met zes opvarenden lijkt de laatste boot te zijn die door Israël is onderschept bij een poging de blokkade naar het Palestijnse gebied te breken en daar noodhulp te bieden.
9 uur geledenMARMARIS (ANP) - Er is geen enkele boot van de Global Sumud Flotilla meer onderweg naar Gaza. Dat bevestigt de organisatie nadat ook de laatste livestream van een boot is gestopt toen het Israëlische leger dat schip enterde.
10 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Verenigde Staten verminderen hun troepental in Europa niet met 9000, maar met 5000 militairen. Het grootste deel ervan zou in Polen worden gelegerd, zegt een hoge NAVO-bron. De Amerikaanse president Donald Trump meldde eerder 5000 troepen uit Duitsland terug te trekken uit woede over kritiek uit Berlijn op de oorlog tegen Iran. Meerdere media meldden dat daarnaast 4000 Amerikanen in Polen bij hun aanstaande vertrek niet zouden worden afgelost.
11 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het luchtalarm dat in 2028 verdwijnt, moet worden vervangen door een alternatief systeem. Dat zei justitieminister David van Weel (VVD) dinsdag. Het systeem moet nog worden uitgekozen, maar het kan volgens de minister voor 2028 actief zijn.
11 uur geleden