Dodental in Wuhan door coronavirus fors naar boven bijgesteld
PEKING (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Chinese stad Wuhan, waar eind vorig jaar het coronavirus voor het eerst opdook, heeft het aantal mensen dat is gestorven door het longvirus flink naar boven bijgesteld. In de miljoenenstad zijn 1290 meer doden gevallen dan eerder naar buiten is gebracht. Dat meldt de Chinese staatszender CCTV. Hiermee bedraagt het dodental in het land nu 4632.
Er zouden verschillende redenen zijn voor het niet eerder melden van deze extra doden. Sommige patiënten stierven thuis zonder een arts te hebben gezien of op het virus te zijn getest. Ook werden meldingen pas veel later doorgegeven of waren ze onvolledig, omdat medische hulpverleners en instellingen overweldigd waren door de epidemie.
China heeft de nodige kritiek te verduren, vooral van de Verenigde Staten. Het land zou de omvang van de uitbraak hebben verborgen en het aantal besmettingen en doden hebben onderschat. De Chinezen spreken dat tegen en zeggen dat het alle informatie deelt.
Ook het aantal besmettingen is aangepast, namelijk met 325 extra gevallen. In heel China zijn sinds de uitbraak bijna 85.000 mensen geïnfecteerd. Ruim 79.000 van hen zijn inmiddels hersteld.
Meer uit Buitenland
BRUSSEL (ANP) - EU-buitenlandchef Kaja Kallas verwerpt het idee om de voormalige Duitse bondskanselier Gerhard Schröder namens de EU tussen Rusland en Oekraïne te laten onderhandelen over vrede. Dat opperde de Russische president Vladimir Poetin dit weekend.
1 uur geledenGAZA-STAD (ANP) - Het Rode Kruis waarschuwt dat de gezondheidszorg in Gaza "onder de radar steeds verder afbrokkelt". De Palestijnse Rode Halve Maan kampt met een structureel tekort aan medicatie, medische apparatuur, voedsel en tenten. Volgens cijfers van de organisatie zijn nog 20 van de 240 medische posten en klinieken in de Gazastrook deels operationeel en van de 33 ziekenhuizen zijn er nog vijf die functioneren.
2 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu hoopt op termijn zonder Amerikaanse militaire steun te kunnen. Dat zei hij in de nacht van zondag op maandag in een interview met CBS News. In het tv-programma 60 Minutes zei Netanyahu dat Israël jaarlijks zo'n 3,8 miljard dollar aan Amerikaanse militaire steun krijgt en dat het zijns inziens "absoluut" het juiste moment is om daar verandering in te brengen.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Een Amerikaan die geëvacueerd is van het cruiseschip de m/v Hondius en onderweg is naar de VS test "mild positief" op het hantavirus, meldt het Amerikaanse ministerie van Volksgezondheid in de nacht van zondag op maandag in een verklaring. Het ministerie treedt niet in details over wat deze "milde" positieve test inhoudt.
4 uur geledenBANGKOK (ANP/AFP/RTR) - De Thaise oud-premier Thaksin Shinawatra is maandag vervroegd vrijgelaten uit de gevangenis, melden verslaggevers buiten het gebouw. Shinawatra werd in september 2025 veroordeeld tot een jaar cel voor corruptie en machtsmisbruik tijdens zijn tijd als premier van 2001 tot 2006.
6 uur geledenTAN TAN (ANP/AFP/RTR) - Voor de kust van Marokko is dit weekend het lichaam gevonden van een van de twee Amerikaanse militairen die daar ruim een week geleden vermist raakten tijdens een militaire oefening. Reddingswerkers troffen het lichaam in zee bij Tan Tan in het zuiden van Marokko zaterdagochtend aan, vlak bij de plek waar het 27-jarige slachtoffer vermist raakte, meldden het Marokkaanse en Amerikaanse leger.
7 uur geledenLONDEN (ANP) - Twintig Britse passagiers van de m/v Hondius zijn zondagavond vanuit Tenerife teruggekeerd in Groot-Brittannië. De repatriëringsvlucht landde in Manchester, waarna de passagiers zijn overgebracht naar het ziekenhuis Arrowe Park even buiten Liverpool, meldt Sky News. Die medische faciliteit werd begin 2020 ook gebruikt om besmette coronapassagiers vanuit China te behandelen.
8 uur geleden