Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Dodental in Vietnam loopt op na doortocht tyfoon Yagi

Dodental in Vietnam loopt op na doortocht tyfoon Yagi

HAI PHONG (ANP/DPA) - In Vietnam zijn al zeker veertien mensen om het leven gekomen en meer dan tweehonderd anderen gewond geraakt door tyfoon Yagi, melden de autoriteiten. De storm ging gisteren aan land in het noorden van Vietnam, nadat die eerder slachtoffers had gemaakt in China en de Filipijnen.

Volgens de Vietnamese reddingsdiensten kwamen vier leden van een familie om toen hun huis instortte. In totaal raakten zeker 3000 huizen beschadigd. Ook overstroomden 120.000 hectare rijstvelden door hevige regenval.

Yagi is de zwaarste tyfoon die Azië dit jaar heeft getroffen. Een tropische storm wordt een tyfoon genoemd als die windsnelheden bereikt boven de 117 kilometer per uur. Als de windsnelheden oplopen tot zo'n 230 kilometer per uur, is er sprake van een supertyfoon. Op het hoogtepunt was Yagi zo'n supertyfoon.

Eerder deze week had de storm in de Filipijnen al zestien levens geëist. In China, waar Yagi het zuidelijke eiland Hainan trof, werden vier doden gemeld.

Meer uit Buitenland

VS veroordelen Russisch gebruik van hypersonische raket

WASHINGTON (ANP/AFP/DPA) - De Verenigde Staten veroordelen de Russische inzet van een hypersonische raket bij een aanval op Oekraïne. Het betreft een "onverklaarbare escalatie", aldus een Amerikaanse vertegenwoordiger tegen de VN-Veiligheidsraad.

4 uur geleden
Trump dreigt met sancties tegen landen die met Iran handelen

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump dreigt met sancties tegen landen die met Iran handelen. "Met onmiddellijke ingang zal elk land dat zaken doet met de Islamitische Republiek Iran een heffing van 25 procent betalen op alle handel en alle andere zakelijke activiteiten met de Verenigde Staten", aldus Trump op zijn platform Truth Social.

4 uur geleden
Staat Illinois klaagt regering-Trump aan om inzet ICE

CHICAGO (ANP) - De Amerikaanse staat Illinois heeft de regering van president Donald Trump aangeklaagd om de inzet van ICE-agenten in Chicago. Gouverneur JB Pritzker spreekt op X over het "gevaarlijke gebruik van geweld" door agenten van de immigratiedienst en de grenswacht.

5 uur geleden
Moldavische president voorstander van hereniging met Roemenië

CHISINAU (ANP/AFP) - De Moldavische president Maia Sandu is voorstander van een hereniging van haar land met Roemenië. In de Britse podcast 'The Rest Is Politics' zei ze dat ze bij een eventueel referendum voor de aansluiting zou stemmen.

7 uur geleden
Khamenei: grote betogingen vóór regering zijn waarschuwing aan VS

TEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse leider Ali Khamenei zegt dat in zijn land grote pro-regeringsdemonstraties zijn geweest als tegenreactie op de aanhoudende betogingen tegen het regime. De opkomst geldt volgens hem als een waarschuwing aan de Verenigde Staten.

7 uur geleden
Ex-leider separatisten Corsica doodgeschoten op begrafenis moeder

AJACCIO (ANP/AFP/BELGA) - De voormalige leider van de Corsicaanse separatistische beweging FLNC Alain Orsoni is doodgeschoten tijdens de begrafenis van zijn moeder, hebben gerechtelijke bronnen bekendgemaakt. Justitie heeft een onderzoek ingesteld naar moord door een georganiseerde bende.

7 uur geleden
Venezolaanse oppositieleider Machado ontmoet Trump donderdag

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Venezolaanse oppositieleider María Corina Machado heeft donderdag een ontmoeting met de Amerikaanse president Donald Trump, meldt het Witte Huis. Het wordt de eerste keer dat ze elkaar ontmoeten.

8 uur geleden