Dodental in Vietnam loopt op na doortocht tyfoon Yagi
HAI PHONG (ANP/DPA) - In Vietnam zijn al zeker veertien mensen om het leven gekomen en meer dan tweehonderd anderen gewond geraakt door tyfoon Yagi, melden de autoriteiten. De storm ging gisteren aan land in het noorden van Vietnam, nadat die eerder slachtoffers had gemaakt in China en de Filipijnen.
Volgens de Vietnamese reddingsdiensten kwamen vier leden van een familie om toen hun huis instortte. In totaal raakten zeker 3000 huizen beschadigd. Ook overstroomden 120.000 hectare rijstvelden door hevige regenval.
Yagi is de zwaarste tyfoon die Azië dit jaar heeft getroffen. Een tropische storm wordt een tyfoon genoemd als die windsnelheden bereikt boven de 117 kilometer per uur. Als de windsnelheden oplopen tot zo'n 230 kilometer per uur, is er sprake van een supertyfoon. Op het hoogtepunt was Yagi zo'n supertyfoon.
Eerder deze week had de storm in de Filipijnen al zestien levens geëist. In China, waar Yagi het zuidelijke eiland Hainan trof, werden vier doden gemeld.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/RTR) - President Donald Trump heeft een urenlange ontmoeting van zijn gezant Steve Witkoff en schoonzoon Jared Kushner met zijn Russische ambtgenoot Vladimir Poetin "een redelijk goede ontmoeting" genoemd en zei dat "Poetin de oorlog wil beëindigen". Maar Trump zei geen idee te hebben wat er nu gaat gebeuren. Hij zei niet te weten wat hieruit voortkomt: "We gaan het zien".
1 uur geledenGAZA-STAD (ANP/DPA) - Nadat volgens het Israëlische leger meerdere soldaten gewond waren geraakt tijdens een gevecht in de Gazastrook, heeft het Israëlische leger luchtaanvallen uitgevoerd op doelen in het kustgebied. Vijf Palestijnen, onder wie twee minderjarigen, zijn omgekomen, meldt de burgerbescherming in het Palestijnse gebied.
1 uur geledenNAQURA (ANP/AFP) - Afgevaardigden van Israël en Libanon hebben in het VN-hoofdkwartier in Naqura, aan de grens van Libanon met Israël, met elkaar gesproken. Volgens Israël was de sfeer "positief". De Libanese premier Nawaf Salam heeft beklemtoond dat het onderhoud onderdeel was van gesprekken over een afgelopen jaar overeengekomen staakt-het-vuren. "We zijn nog niet aan vredesgesprekken toe", zei Salam. Hij erkent dat economische banden met Israël voor Libanon goed kunnen zijn, maar daar zijn we volgens hem nog ver van.
4 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Ook niet-NAVO-landen Australië en Nieuw-Zeeland springen bij om Oekraïne aan noodzakelijke Amerikaanse wapens te helpen. De twee landen hebben toegezegd bij te dragen aan het zogeheten PURL-inkoopprogramma, zegt NAVO-topman Mark Rutte.
8 uur geledenNEW ORLEANS (ANP) - Het Amerikaanse Homeland Security is begonnen met een grote operatie in New Orleans om migranten op te pakken. Tientallen en mogelijk honderden agenten worden de komende weken naar de stad in de zuidelijke staat Louisiana gestuurd.
9 uur geledenKYIV (ANP/RTR) - Oekraïne heeft de Russische Droezjba-oliepijplijn aangevallen, meldt onder meer The Kyiv Independent op basis van ingewijden. De aanval zou hebben plaatsgevonden in de regio Tambov, enkele honderden kilometers ten zuidoosten van Moskou.
10 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie ziet een gezamenlijke EU-lening als enige alternatief voor een reparatielening aan Oekraïne op basis van de bevroren Russische tegoeden. Dat staat in een concreet voorstel voor het financieren van Oekraïne in 2026 en 2027.
11 uur geleden