Dodental in Vietnam loopt op na doortocht tyfoon Yagi
HAI PHONG (ANP/DPA) - In Vietnam zijn al zeker veertien mensen om het leven gekomen en meer dan tweehonderd anderen gewond geraakt door tyfoon Yagi, melden de autoriteiten. De storm ging gisteren aan land in het noorden van Vietnam, nadat die eerder slachtoffers had gemaakt in China en de Filipijnen.
Volgens de Vietnamese reddingsdiensten kwamen vier leden van een familie om toen hun huis instortte. In totaal raakten zeker 3000 huizen beschadigd. Ook overstroomden 120.000 hectare rijstvelden door hevige regenval.
Yagi is de zwaarste tyfoon die Azië dit jaar heeft getroffen. Een tropische storm wordt een tyfoon genoemd als die windsnelheden bereikt boven de 117 kilometer per uur. Als de windsnelheden oplopen tot zo'n 230 kilometer per uur, is er sprake van een supertyfoon. Op het hoogtepunt was Yagi zo'n supertyfoon.
Eerder deze week had de storm in de Filipijnen al zestien levens geëist. In China, waar Yagi het zuidelijke eiland Hainan trof, werden vier doden gemeld.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft gezegd dat hij "niet wil dat de Koerden betrokken raken bij de oorlog in Iran". Dat zei hij zaterdag aan boord van zijn presidentiële vliegtuig tegen meereizende verslaggevers.
23 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - Niet de Verenigde Staten, maar Iran voerde een dodelijke raketaanval uit op een meisjesschool in het zuiden van Iran. Dat zegt president Donald Trump in antwoord op vragen van journalisten aanwezig in zijn regeringsvliegtuig. "Gebaseerd op wat ik heb gezien, is dat gedaan door Iran", aldus Trump aan boord van de Air Force One. "Zij zijn heel onnauwkeurig met hun munitie."
1 uur geledenJERUZALEM (ANP/AFP) - Israël zal Iran "met volle kracht" blijven aanvallen. Dat zegt premier Benjamin Netanyahu in een televisietoespraak. Volgens de Israëlische leider heeft het land "nog vele doelwitten" om te raken in Iran, om zo het regime te destabiliseren. Ook zei hij dat Israël en de Verenigde Staten inmiddels vrijwel volledig de overmacht hebben in het Iraanse luchtruim.
1 uur geledenKOPENHAGEN (ANP) - Tientallen oud-medewerkers van het wereldberoemde restaurant Noma zijn het slachtoffer geworden van fysiek en verbaal geweld van chef-oprichter René Redzepi. Dat schrijft The New York Times in een groot verhaal over de werkcultuur bij het Michelinrestaurant in Kopenhagen. Volgens de 35 oud-werknemers die de krant sprak, zou personeel onder meer zijn uitgescholden, geslagen en geprikt met keukengerei.
3 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - De expertsraad die een nieuwe opperste leider voor Iran moet kiezen, zal binnen een dag samenkomen om tot dat besluit te komen. Dat meldt ayatollah Hossein Mozafari, die deel uitmaakt van de 88-koppige raad van theologen en geestelijken.
4 uur geledenISTANBUL (ANP/AFP) - Turkije overweegt F-16's naar het noordelijke, door Turkije geclaimde deel van Cyprus te sturen. Dat meldt persbureau AFP op basis van een bron binnen het Turkse ministerie van Defensie.
4 uur geledenBEIROET (ANP/AFP) - Door het geweld in Libanon zijn nu bijna een half miljoen mensen op de vlucht geslagen. Dat heeft de Libanese minister Haneen Sayed van Sociale Zaken gezegd op een persconferentie.
4 uur geleden