Dodental in Vietnam loopt op na doortocht tyfoon Yagi
HAI PHONG (ANP/DPA) - In Vietnam zijn al zeker veertien mensen om het leven gekomen en meer dan tweehonderd anderen gewond geraakt door tyfoon Yagi, melden de autoriteiten. De storm ging gisteren aan land in het noorden van Vietnam, nadat die eerder slachtoffers had gemaakt in China en de Filipijnen.
Volgens de Vietnamese reddingsdiensten kwamen vier leden van een familie om toen hun huis instortte. In totaal raakten zeker 3000 huizen beschadigd. Ook overstroomden 120.000 hectare rijstvelden door hevige regenval.
Yagi is de zwaarste tyfoon die Azië dit jaar heeft getroffen. Een tropische storm wordt een tyfoon genoemd als die windsnelheden bereikt boven de 117 kilometer per uur. Als de windsnelheden oplopen tot zo'n 230 kilometer per uur, is er sprake van een supertyfoon. Op het hoogtepunt was Yagi zo'n supertyfoon.
Eerder deze week had de storm in de Filipijnen al zestien levens geëist. In China, waar Yagi het zuidelijke eiland Hainan trof, werden vier doden gemeld.
Meer uit Buitenland
MIAMI (ANP) - De Cubaanse regering zou volgens bronnen van de Miami Herald komende week economische hervormingen invoeren waarmee uitgeweken Cubanen of hun nakomelingen kunnen investeren in kleine ondernemingen en daar ook eigenaar van kunnen worden.
14 minuten geledenNEW DELHI (AFP/AFP) - Twee olietankers die onder Indiase vlag varen zijn zaterdagochtend zonder problemen de Straat van Hormuz richting Indische Oceaan doorgevaren. De Indiase autoriteiten op het gebied van havens en scheepvaart hebben dit meegedeeld.
21 minuten geledenTEHERAN (ANP/AFP) - Iran heeft gewaarschuwd dat het alle havens in de Verenigde Arabische Emiraten (VAE) als doelwit ziet voor de verdediging tegen Israël en de VS. De inwoners van de havensteden zouden er volgens het Iraanse leger moeten vertrekken voor hun veiligheid.
1 uur geledenTEHERAN/GAZA (ANP/DPA) - De Palestijnse beweging Hamas heeft Iran gevraagd op te houden met luchtaanvallen op de Arabische buurlanden. Hamas heeft zeer nauwe betrekkingen met de Golfstaat Qatar en is lang door Iran gesteund. Qatar is een van de Golfstaten die Iran aanvalt, waar de VS de grootste luchtmachtbasis in de regio hebben.
4 uur geledenSEOUL (ANP/RTR) - Noord-Korea heeft zaterdag tien ballistische raketten afgevuurd in de richting van de Japanse Zee. Dat meldt het Zuid-Koreaanse leger.
5 uur geledenCARACAS (ANP/RTR) - Venezuela en Colombia hebben op hoog niveau overleg gehouden in Caracas. Ministers en andere functionarissen spraken in de Venezolaanse hoofdstad over samenwerking op gebieden als handel, toerisme, energie en veiligheid, meldt de regering van Venezuela.
13 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft bekendgemaakt dat het hoofd van het beroemde Kennedy Center in Washington wordt vervangen. Op zijn eigen platform Truth Social meldde Trump dat Richard Grenell stopt en dat Matt Floca hem opvolgt.
14 uur geleden