Dodental in Syrië door Israëlische aanval loopt op tot zeker 49
PALMYRA (ANP) - Het dodental in de Syrische stad Palmyra door een Israëlische luchtaanval is opgelopen tot zeker 49 mensen. Dat meldt het Syrisch Observatorium voor de Mensenrechten.
Aanvankelijk had deze organisatie elf doden gemeld en spraken Syrische staatsmedia van 36 doden. Het observatorium verwacht dat het dodental verder zal oplopen omdat ook mensen ernstig gewond zijn geraakt. 24 slachtoffers zouden pro-Iraanse Syrische strijders zijn geweest, 22 hadden niet de Syrische nationaliteit en waren voor het merendeel van de Iraakse beweging al-Nujaba en van drie mensen kon de identiteit niet worden vastgesteld.
Israël heeft sinds het uitbreken van de burgeroorlog in Syrië in 2011 honderden luchtaanvallen uitgevoerd op het buurland, gericht op pro-Iraanse groeperingen. Ook leden van de Iraanse Revolutionaire Garde en de Libanese militante beweging Hezbollah zijn daarbij gedood.
Volgens het Syrische Observatorium voor de Mensenrechten heeft Israël dit jaar al 152 aanvallen in Syrië uitgevoerd.
Meer uit Buitenland
POKROVSK (ANP/DPA/RTR) - Rusland zegt de Oost-Oekraïense stad Pokrovsk te hebben veroverd. Die strategisch belangrijke stad werd al meer dan een jaar belegerd. Oekraïne heeft de inname niet bevestigd.
2 uur geledenANKARA (ANP/AFP) - De Turkse president Recep Tayyip Erdogan heeft de aanvallen met zeedrones op twee olieschepen op de Zwarte Zee een "zorgwekkende escalatie" genoemd. Die aanvallen van afgelopen vrijdag werden opgeëist door een anonieme Oekraïense veiligheidsbron, die zei dat de schepen ondanks Europese sancties Russische olie vervoerden.
4 uur geledenKINGSTON (ANP/RTR/AFP) - Jamaica krijgt 6,7 miljard dollar aan steun nadat orkaan Melissa in oktober over het eiland was geraasd. Het geld van internationale instanties is bedoeld om de wederopbouw de komende drie jaar te financieren.
4 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse filmmaker Jafar Panahi is bij verstek veroordeeld tot een gevangenisstraf van een jaar wegens "propaganda-activiteiten" tegen de staat, meldt zijn advocaat. De advocaat laat weten dat Panahi in beroep gaat tegen de veroordeling. In mei won Panahi een prestigieuze Gouden Palm tijdens het Filmfestival van Cannes voor de film It Was Just an Accident.
4 uur geledenBRUSSEL (ANP/BELGA) - Brussel heeft extra veiligheidsmaatregelen genomen om de kerststal op de Grote Markt beter te beschermen. Directe aanleiding is de diefstal van het hoofd van het kindje Jezus uit de kerststal het afgelopen weekend.
6 uur geledenABUJA (ANP/AFP) - Afgelopen weekend zijn in Nigeria meer dan dertig mensen ontvoerd door gewapende groepen. De ontvoeringen vonden onder andere plaats in de noordelijke regio Kano, waar deze tot nu toe nauwelijks voorkwamen.
6 uur geledenPARIJS (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft tijdens zijn bezoek aan zijn Franse ambtgenoot Emmanuel Macron ook gesproken met andere Europese leiders en de Amerikaanse gezant Steve Witkoff. De gesprekken volgen op nieuw topoverleg tussen Kyiv en Washington over vrede in Oekraïne.
7 uur geleden