Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

'Dodental in Myanmar ligt boven de vijfhonderd'

'Dodental in Myanmar ligt boven de vijfhonderd'

YANGON (ANP/AFP) - Meer dan vijfhonderd mensen zijn omgekomen door het optreden van veiligheidstroepen tijdens protesten tegen de militaire machthebbers in Myanmar, meldt de vereniging voor hulp aan politieke gevangenen (AAPP) dinsdag. Volgens AAPP is de dood van 510 burgers bevestigd, maar ligt het daadwerkelijke dodental waarschijnlijk een stuk hoger.

De Verenigde Staten hebben maandag laten weten het handelsakkoord met het land op te schortten vanwege het gewelddadige optreden van de veiligheidstroepen. Handelsvertegenwoordiger Katherine Tai stelde in een verklaring dat de handels- en investeringsovereenkomst uit 2013 pas weer van kracht wordt als het land een democratisch gekozen regering heeft.

De VS en andere westerse landen hebben al een reeks sancties ingevoerd tegen leden van de militaire junta en hun entourage. Zaterdag was de dodelijkste dag sinds de staatsgreep op 1 februari. Zeker 114 mensen kwamen om, onder wie kinderen.

Het leger pleegde bijna twee maanden geleden een coup en zette de democratisch gekozen regeringsleider Aung San Suu Kyi vast. Sindsdien protesteren inwoners in het land tegen de machtsovername en treden ordetroepen hard op.

Meer uit Buitenland

Tomorrowland wil na brand alle grote namen laten optreden

BOOM (ANP) - De inzet van het festival Tomorrowland is om de optredens van alle grote namen die op het hoofdpodium gepland stonden ondanks de brand te laten doorgaan. Dat heeft de woordvoerder van Tomorrowland woensdagavond aan het ANP gemeld. Tot deze groep behoort zeker de Nederlandse dj Martin Garrix, die vrijdagavond op het hoofdpodium zou staan.

3 uur geleden
Tomorrowland gaat door ondanks afgebrand hoofdpodium

BOOM (ANP) - Het bekende Belgische dancefestival Tomorrowland in Boom bij Antwerpen gaat ondanks de grote brand op het hoofdpodium door. Dat maakte de organisatie woensdagavond bekend tijdens een persconferentie. Eerder op de avond brandde het hoofdpodium volledig af. Het was eerder nog onduidelijk of het festival, dat vrijdag moet beginnen, na de brand zou doorgaan

4 uur geleden
Hoofdpodium Tomorrowland volledig afgebrand

ANTWERPEN (ANP) - Het hoofdpodium van het internationaal bekende dancefestival Tomorrowland in Boom bij Antwerpen is volledig afgebrand. Op beelden op sociale media is te zien dat alleen nog het zwartgeblakerde geraamte over is van het gigantische podium, dat elk jaar het paradepaardje is van het evenement, meldt de Vlaamse nieuwszender VRT.

5 uur geleden
Hoofdpodium Belgisch festival Tomorrowland in brand

BOOM (ANP/BELGA) - Het hoofdpodium van het Belgische festival Tomorrowland staat in brand, is te zien op beelden bij Belgische media zoals de VRT, de Gazet van Antwerpen en Het Laatste Nieuws. Het dancefestival in de buurt van Antwerpen moet vrijdag beginnen.

6 uur geleden
Netanyahu verliest coalitiepartner en meerderheid in parlement

JERUZALEM (ANP/RTR) - De ultraorthodoxe partij Shas stapt uit de Israëlische coalitie uit onvrede over de geplande militaire dienstplicht voor orthodoxe joden, melden Israëlische media. Dat betekent dat premier Benjamin Netanyahu zijn meerderheid in het parlement verliest. Shas zou echter hebben besloten Netanyahu niet te laten vallen en geen motie van wantrouwen tegen hem en zijn regering te steunen.

7 uur geleden
EU-meerjarenbegroting groeit van 1200 naar 2000 miljard euro

BRUSSEL (ANP) - De nieuwe meerjarenbegroting (MFK) van de EU groeit van 1200 miljard naar 2000 miljard euro, zo blijkt uit het woensdag gepresenteerde voorstel van de Europese Commissie. De nieuwe MFK loopt van 2028 tot 2034. De afgelopen jaren droegen EU-lidstaten 1,1 procent van hun bruto nationaal inkomen af aan de EU, dat wordt vanaf 2028 1,26 procent.

8 uur geleden
Jennifer Simons beëdigd als president van Suriname

PARAMARIBO (ANP) - Jennifer Geerlings-Simons is woensdagochtend lokale tijd beëdigd als president van Suriname. De presidentiële sjerp is haar omgehangen door haar voorganger Chan Santokhi, die het land sinds 2020 heeft geleid. Hij gaf haar daarna een omhelzing.

8 uur geleden