Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Dodental in Maleisië loopt op na ergste overstromingen in jaren

Dodental in Maleisië loopt op na ergste overstromingen in jaren

KUALA LUMPUR (ANP/AFP/DPA) - Het dodental in Maleisië na de ergste overstromingen in jaren, veroorzaakt door de stortregens van afgelopen weekend, is opgelopen. Er zijn zeker veertien doden gevallen en ruim 70.000 Maleisiërs hebben vanwege het natuurgeweld hun huis noodgedwongen verlaten.

Maleisië had in ongeveer 24 uur te maken met een hoeveelheid regen die normaal in een gemiddelde maand valt. Inmiddels is het gestopt met regenen en trekt het water in overstroomde gebieden weg. De rijkste en dichtstbevolkte staat Selangor, die om de hoofdstad Kuala Lumpur ligt, is een van de zwaarst getroffen gebieden.

Duizenden hulpverleners en defensiemedewerkers zijn gemobiliseerd, maar volgens critici is de hulp van de overheid te langzaam. Vrijwilligers helpen om getroffenen van voedsel te voorzien en dragen ook bij aan het reddingswerk. Meerdere mensen worden nog vermist. Er wordt gevreesd voor een verdere stijging van het dodental.

Premier Ismail Sabri Yaakob heeft toegegeven dat er tekortkomingen zijn in de hulpverlening en heeft verbetering beloofd. Hij heeft gezegd dat er aandacht zal zijn voor het welzijn van de getroffenen en dat herstel van de beschadigde infrastructuur een prioriteit is, zodat de mensen in opvangcentra snel weer terug naar huis kunnen.

Meer uit Buitenland

Recordtemperatuur van 50,5 graden gemeten in Turkije

ISTANBUL (ANP/AFP) - In Turkije is vrijdag een recordtemperatuur van 50,5 graden gemeten in het zuidoosten van het land. Dat meldt het ministerie van Milieu zaterdag. Het vorige nationale warmterecord van 49,5 graden dateerde van augustus 2023.

27 minuten geleden
Israëlische troepen gaan aan boord activistenboot richting Gaza

GAZA-STAD (ANP/AFP) - Israëlische troepen zijn aan boord gegaan van de Handala, een boot die wordt beheerd door de pro-Palestijnse actiegroep Freedom Flotilla en onderweg is naar Gaza. Dat was te zien op een livestream van de groep.

1 uur geleden
Soedanese RSF benoemt premier in parallelle regering

KHARTOEM (ANP/AFP) - De paramilitaire Rapid Support Forces (RSF) van Soedan hebben zaterdag een voormalig lid van de opgeheven Soevereine Raad van het land benoemd tot premier. Vijf maanden terug kondigde de RSF al aan een parallelregering te vormen in de gebieden die onder hun controle staan.

1 uur geleden
Israël hervat zaterdag hulp aan Gaza met voedseldroppings

TEL AVIV (RTR) - Israël hervat zaterdagavond droppings van voedselhulp aan Gaza, meldt het Israëlische leger. "De droppings omvatten zeven pallets met hulpgoederen, waaronder meel, suiker en ingeblikt voedsel, die door internationale organisaties worden geleverd", aldus het leger.

3 uur geleden
Honderden bosbranden op Sicilië

PALERMO (ANP) - Het Zuid-Italiaanse eiland Sicilië wordt geteisterd door honderden bosbranden. Uit voorzorg zijn in de stad Trapani ongeveer vijftig huizen geëvacueerd.

6 uur geleden
Brits evacuatieplan voor kinderen in Gaza

LONDON (ANP/AFP) - Het Verenigd Koninkrijk wil samen met Frankrijk en Duitsland zieke en gewonde kinderen uit Gaza evacueren. Bovendien wil het VK gecoördineerde voedseldroppings boven het getroffen Palestijnse gebied gaan uitvoeren.

9 uur geleden
Elf doden bij Israëlische aanvallen in Gaza

GAZA-STAD (ANP/AFP) - Israëlische aanvallen in Gaza hebben zaterdagmorgen tot elf nieuwe doden geleid. Dat melden de Palestijnse autoriteiten.

10 uur geleden