Dodental in Gaza boven de 47.000
GAZA-STAD (ANP/RTR) - Het dodental in de Gazastrook door de oorlog tussen Hamas en Israël is boven de 47.000 uitgekomen. Dat meldt het Palestijnse ministerie van Gezondheid maandag. Het officiële dodental staat nu op 47.035.
De afgelopen 24 uur zijn volgens het ministerie zestig doden gevallen. Ook zijn de lichamen van 62 eerdere dodelijke slachtoffers geborgen.
Het is onduidelijk of het Palestijnse gezondheidsministerie erop duidt dat de zestig nieuwe doden zijn gevallen na ingang van het bestand tussen Hamas en Israël of dat zij nu pas zijn meegeteld. Dat bestand ging zondag om 10.15 uur Nederlandse tijd in. De VN-hulporganisatie voor Palestijnse vluchtelingen (UNRWA) meldde eerder op maandag "een goede eerste dag" van het staakt-het-vuren.
De lokale autoriteiten denken dat het daadwerkelijke aantal doden hoger ligt. Vermoedelijk liggen nog zeker tienduizend lichamen onder het puin.
Meer uit Buitenland
JEREVAN (APN/RTR) - Een bericht op het X-account van de Amerikaanse vicepresident JD Vance over het "eren van de slachtoffers van de Armeense genocide in 1915" is verwijderd. De plaatsing ervan zou een fout zijn geweest. Het gebruik van het woord genocide geldt als controversieel, omdat NAVO-bondgenoot Turkije ontkent dat daar sprake van was.
11 minuten geledenNAIROBI (ANP/AFP) - Kenia wil dat Rusland een einde maakt aan de inzet van Kenianen aan het front in Oekraïne. De Keniaanse minister van Buitenlandse Zaken, Musalia Mudavadi, gaat naar Moskou om hierover te praten, kondigde hij aan.
1 uur geledenOSLO (ANP/RTR/AFP) - Een commissie van het Noorse parlement is unaniem akkoord met een extern onderzoek naar banden tussen prominente Noren en Jeffrey Epstein. Het besluit volgt op een steeds groter wordend schandaal rond banden met de overleden Amerikaanse zedendelinquent.
1 uur geledenCARACAS (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De Venezolaanse oppositiepoliticus Juan Pablo Guanipa is in zijn woning in Maracaibo onder huisarrest geplaatst, meldt zijn zoon op X. Hij werd zondag opgepakt, uren nadat hij uit de gevangenis was vrijgelaten.
2 uur geledenLONDEN (ANP) - De Britse premier Keir Starmer is ondanks de oplopende druk niet van plan om op te stappen. "Ik zal nooit weglopen van het mandaat dat ik heb gekregen om dit land te veranderen", reageerde de premier op een oproep van partijgenoten om af te treden. "Ik zal nooit weglopen van de mensen voor wie ik moet opkomen en ik zal nooit weglopen van het land waar ik van houd."
3 uur geledenOSLO (ANP) - Marius Borg Høiby heeft in de rechtbank van Oslo opnieuw verklaard dat hij niet aan seks doet met slapende vrouwen. De zoon van kroonprinses Mette-Marit reageerde daarmee op de verklaring van zijn tweede vermeende slachtoffer, melden Noorse media.
3 uur geledenSTRAATSBURG (ANP) - Om het Oekraïense energienetwerk echt te beschermen, moet de EU zorgen voor meer luchtafweer en raketten. Dat zei Eurocommissaris Marta Kos (Uitbreiding van de EU) dinsdag in het Europees Parlement. Lidstaten moeten volgens haar desnoods uit eigen voorraad aan Oekraïne leveren.
5 uur geleden