
Dodental in Filipijnen door storm Megi loopt verder op
MANILLA (ANP/DPA) - Het dodental in de Filipijnen als gevolg van de tropische storm Megi loopt nog steeds op. Zondag stond het aantal doden op 172. Volgens het nationale rampenbureau worden er bovendien nog 110 mensen vermist. De tropische storm veroorzaakte de afgelopen week landverschuivingen en overstromingen in het land.
Ruim 200.000 mensen zijn op de vlucht geslagen. Zij zijn opgevangen in evacuatiecentra. Er is veel schade aangericht aan landbouw, huizen en de infrastructuur. Volgens het rampenbureau wordt de schade op 257 miljoen pesos (omgerekend ruim 4,5 miljoen euro) geschat. In totaal kregen 2 miljoen inwoners, verspreid over dertig provincies, met de storm te maken.
De meeste doden vielen in de provincie Leyte, zo'n 600 kilometer ten zuidoosten van de hoofdstad Manilla. Zeker 156 mensen kwamen daar om het leven. In de steden Baybay en Abuyog werden hele wijken verwoest. Meer dan driehonderd medewerkers van reddingsteams zoeken nog naar vermisten, waarvan het overgrote deel uit deze twee gebieden komt.
De storm Megi kwam een week geleden aan land. Het is de eerste tropische storm van het jaarlijkse stormseizoen. Het land wordt gemiddeld door twintig stormen per jaar getroffen.
Meer uit Buitenland
LISSABON (ANP) - Het dodental van het ongeluk met de kabeltram in Lissabon is gestegen naar zeventien. Twee gewonden zijn in de nacht van woensdag op donderdag overleden in het ziekenhuis, meldt de burgerbescherming volgens nieuwssite Journal de Notícias. Er zijn 21 gewonden, afkomstig uit zeker tien landen. Vooralsnog zijn geen Nederlandse slachtoffers bekend.
1 uur geledenLISSABON (ANP) - Het tramongeluk in de Portugese hoofdstad Lissabon heeft aan een Duitse man het leven gekost, meldt de Portugese nieuwssite Observador. Andere Portugese media meldden al dat zijn zoontje van 3 lichte verwondingen opliep. De moeder raakte volgens Expresso ernstig gewond en is geopereerd. Langzaam wordt meer duidelijk over de slachtoffers.
2 uur geledenLISSABON (ANP) - Bij het tramongeval in de Portugese hoofdstad zijn 23 mensen gewond geraakt, van wie vijf ernstig. Onder hen is ook een driejarig kind, melden Portugese media op gezag van de politie. Volgens de autoriteiten is dit de definitieve balans van het aantal gewonden na de ontsporing, waarbij zeker vijftien doden vielen.
4 uur geledenAUSTIN (ANP) - Het parlement van Texas heeft een wet aangenomen die burgers toestaat artsen, distributeurs en farmaceuten aan te klagen die abortuspillen voorschrijven of naar de staat sturen, melden Amerikaanse media. Succesvolle aanklagers krijgen minimaal 100.000 dollar (ruim 85.000 euro) schadevergoeding.
5 uur geledenLISSABON (ANP/RTR/AFP) - Het dodental van de ontspoorde kabeltram in Lissabon is opgelopen tot vijftien, melden de hulpdiensten. Er zijn zo'n achttien gewonden. Volgens CNN Portugal zijn vijf van hen er ernstig aan toe. De regering heeft voor donderdag een dag van nationale rouw afgekondigd.
13 uur geledenLISSABON (ANP/RTR) - In de Portugese hoofdstad Lissabon is een iconische kabeltram ontspoord. Daarbij zijn volgens CNN Portugal zeker drie doden gevallen en twintig mensen gewond geraakt.
15 uur geledenPARIJS (ANP) - De Europese leiders die donderdag met elkaar gaan praten over veiligheidsgaranties voor Oekraïne zullen na afloop van dat gesprek bellen met de Amerikaanse president Donald Trump, meldt het kantoor van de Franse president Emmanuel Macron. De leden van de zogeheten coalitie van bereidwillige landen komen in Parijs samen om onder anderen met de Oekraïense president Volodymyr Zelensky te overleggen.
15 uur geleden