Dodental in Charkov loopt verder op
CHARKOV (ANP/AFP/RTR) - Rusland heeft zijn offensief in Oekraïne opgevoerd, waarbij alleen al in de oostelijke stad Charkov achttien burgers omkwamen door raketten, artillerievuur en luchtaanvallen. In de tweede stad van Oekraïne met 1,4 miljoen mensen vonden maandag al minstens elf mensen de dood.
Dinsdagochtend kwamen zeker tien mensen om het leven door de Russische beschietingen in het centrum van Charkov. Verder raakten twintig mensen gewond, aldus lokale hulpdiensten. Zij lieten weten dat tien mensen levend onder het puin zijn gevonden. De raketten kwamen neer in woonwijken en op het gebouw van het stadsbestuur. Volgens de regionale autoriteiten zijn onder meer kruisraketten afgevuurd. Bij een luchtaanval op een woonwijk vielen later minstens acht doden en zes gewonden.
De Britse premier Boris Johnson noemde de beschietingen "misselijkmakend". Hij vergeleek ze met de bombardementen op burgers in Sarajevo, waarbij in 1994 meer dan honderd mensen werden gedood toen markten werden beschoten.
Meer uit Buitenland
JERUZALEM (ANP) - Een meerderheid van de Israëliërs lijkt tegen de coalitie van Benjamin Netanyahu te hebben gestemd, volgens exitpolls. Het oppositieblok onder leiding van Gadi Eisenkot zou 53 zetels krijgen tegen 50 van het coalitieblok. De Likoedpartij van Netanyahu is wel de grootste partij.
17 minuten geledenBRASILIA (ANP/BLOOMBERG) - Brazilië stelt een onderzoek in naar mogelijke illegale buitenlandse financiering van de presidentscampagne van senator Flávio Bolsonaro, die zondag de verkiezingen verloor. Een rechter heeft de federale politie die opdracht gegeven. Het onderzoek richt zich onder meer op financiering door een groep die banden heeft met de Amerikaanse vicepresident JD Vance.
1 uur geledenJERUZALEM (ANP/RTR) - Het verzoek van onder meer de partij van de Israëlische premier Benjamin Netanyahu om de stembussen in het land later te sluiten, is verworpen. Dat meldt de krant Haaretz op gezag van de kiescommissie.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Donald Trump gaat het gebruik van de term AI (Artificial Intelligence) binnenkort verbieden, schrijft hij in een bericht op Truth Social. De Amerikaanse president wil dat er voortaan wordt gesproken over SI (Super Intelligence).
3 uur geledenBRASILIA (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Flávio Bolsonaro heeft Brazilië verlaten, zeggen bondgenoten van de senator en een Amerikaanse functionaris tegen CNN Brasil en persbureau Reuters. Hij zou met zijn vrouw en twee dochters onderweg zijn naar de VS. Het hooggerechtshof in Brazilië had Bolsonaro verboden het land te verlaten. Afgelopen zondag verloor hij de presidentsverkiezingen van de zittende president Luiz Inácio Lula da Silva.
3 uur geledenJERUZALEM (ANP) - De Likoed-partij van de huidige Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft verzocht of de stembureaus dinsdag langer geopend kunnen blijven, meldt de partij op Telegram. Vooralsnog sluiten die om 21.00 uur Nederlandse tijd, waarna voorlopige uitslagen snel verwacht worden.
4 uur geledenBRASILIA (ANP/RTR/AFP) - Flávio Bolsonaro, die zondag de Braziliaanse presidentsverkiezingen verloor van de zittende president Luiz Inácio Lula da Silva, heeft de deadline gemist om zijn paspoorten in te leveren. Die zijn daarom als vervallen verklaard, vertellen bronnen bij de politie.
4 uur geleden