
Dodental in Charkov loopt verder op
CHARKOV (ANP/AFP/RTR) - Rusland heeft zijn offensief in Oekraïne opgevoerd, waarbij alleen al in de oostelijke stad Charkov achttien burgers omkwamen door raketten, artillerievuur en luchtaanvallen. In de tweede stad van Oekraïne met 1,4 miljoen mensen vonden maandag al minstens elf mensen de dood.
Dinsdagochtend kwamen zeker tien mensen om het leven door de Russische beschietingen in het centrum van Charkov. Verder raakten twintig mensen gewond, aldus lokale hulpdiensten. Zij lieten weten dat tien mensen levend onder het puin zijn gevonden. De raketten kwamen neer in woonwijken en op het gebouw van het stadsbestuur. Volgens de regionale autoriteiten zijn onder meer kruisraketten afgevuurd. Bij een luchtaanval op een woonwijk vielen later minstens acht doden en zes gewonden.
De Britse premier Boris Johnson noemde de beschietingen "misselijkmakend". Hij vergeleek ze met de bombardementen op burgers in Sarajevo, waarbij in 1994 meer dan honderd mensen werden gedood toen markten werden beschoten.
Meer uit Buitenland
JERUZALEM (ANP/RTR) - De Israëlische minister van Buitenlandse Zaken Gideon Saar zei dinsdag dat Israël zal beginnen met de onderhandelingen over de tweede fase van het akkoord over het staakt-het-vuren in Gaza. Er zal daarbij onder meer worden gesproken over de uitwisseling van de resterende Israëlische gijzelaars met Palestijnse gevangenen. Bemiddelaar Qatar zei dat de onderhandelingen voor fase twee nog niet zijn begonnen.
1 uur geledenVATICAANSTAD (ANP) - Het Vaticaan heeft de verplichtingen van paus Franciscus voor dit weekend afgezegd. "Vanwege de gezondheidstoestand van de Heilige Vader" gaat een audiëntie op zaterdag niet door en neemt een aartsbisschop een mis op zondag over, staat in een verklaring.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Unie is bereid om samen met de VS te werken aan het beëindigen van "het bloedvergieten" in Oekraïne, heeft voorzitter van de Europese Commissie Ursula von der Leyen dinsdag gezegd tegen Keith Kellogg, de Amerikaanse speciale gezant voor Oekraïne en Rusland. "Dit is een cruciaal moment", zei Von der Leyen. De EU wil daarnaast bijdragen aan de "rechtvaardige en duurzame vrede die Oekraïne en haar bevolking rechtmatig verdienen".
2 uur geledenRIYAD (ANP/RTR/AFP) - In Saudi-Arabië zijn de gesprekken tussen Amerikaanse en Russische delegaties begonnen. Washington en Moskou hebben topdiplomaten naar de Saudische hoofdstad Riyad gestuurd om te onderhandelen over de oorlog in Oekraïne en het herstel van de relatie tussen de VS en Rusland.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De hoogste ambtenaar op het Amerikaanse ministerie van Sociale Zekerheid stapt op, omdat ze weigert Elon Musks taskforce Department of Government Efficiency (DOGE) van informatie te voorzien. Bronnen melden aan onder meer The Washington Post dat de ambtenaar, Michelle King, haar functie neerlegt na decennia bij het ministerie te hebben gewerkt.
6 uur geledenPARIJS (ANP) - De Franse president Emmanuel Macron heeft na het informele spoedoverleg met Europese regeringsleiders gebeld met de Amerikaanse president Donald Trump en de Oekraïense president Volodymyr Zelensky. Macron zegt te streven naar een "duurzame vrede in Oekraïne", schrijft hij in een verklaring op X.
9 uur geledenLA PAZ (ANP/RTR) - Bij een busongeluk in Bolivia zijn maandag zeker 31 mensen om het leven gekomen. Dat gebeurde in het zuidwesten van het land, in de gemeente Yocalla. De bus stortte zo'n 800 meter in een afgrond, mogelijk nadat de bestuurder de macht over het stuur verloor.
10 uur geleden