Dodental Griekse treinramp blijft stijgen
ATHENE (ANP/AFP) - Het dodental van de treinramp in Griekenland blijft stijgen. Volgens de jongste cijfers kwamen zeker 57 mensen om het leven door de frontale botsing van een passagierstrein en een goederentrein bij de stad Larissa. Naar verwachting wordt er nog tot vrijdag naar slachtoffers gezocht.
Inmiddels heeft een stationschef toegegeven schuldig te zijn aan nalatigheid, meldde een woordvoerder van de Griekse regering. Onder de slachtoffers zijn vermoedelijk veel studenten.
Na het ongeval dinsdagavond heerst ook woede. Critici vragen zich af of de ramp voorkomen had kunnen worden. Het is al langer bekend dat het Griekse spoornetwerk in slechte staat verkeert. Ook donderdag was er een protestbijeenkomst bij het hoofdkantoor van het bij de ramp betrokken particuliere spoorbedrijf Hellenic Train in de Griekse hoofdstad Athene.
Meer uit Buitenland
KUALA LUMPUR (ANP) - Oost-Timor is toegelaten tot ASEAN, het samenwerkingsverband van Zuidoost-Aziatische landen. Het land diende in 2011 voor het eerst een aanvraag in om onderdeel te worden van het verband en mag sinds 2022 vergaderingen bijwonen, maar werd zondag pas volwaardig lid.
3 uur geledenBEIROET (ANP) - Israël heeft zaterdag weer luchtaanvallen uitgevoerd op Libanon. Bij twee aanvallen in het zuiden van het land kwamen volgens het Libanese leger twee personen om het leven. Israël zegt een Hezbollah-commandant te hebben gedood.
6 uur geledenDUBLIN (ANP/RTR) - De linkse onafhankelijke kandidaat Catherine Connolly heeft zaterdag de presidentsverkiezingen in Ierland gewonnen. Met groot verschil versloeg ze de centrumrechtse Heather Humphreys.
10 uur geledenVALENCIA (ANP/AFP) - Meer dan 50.000 betogers hebben in het Spaanse Valencia actiegevoerd om het eerste jaar na de dodelijke overstromingen te herdenken en het optreden van de autoriteiten te bekritiseren. Ze eisen het opstappen van regiopresident Carlos Mazón.
11 uur geledenGAZA -STAD (ANP/RTR/DPA) - De Israëlische krijgsmacht (IDF) zegt een luchtaanval te hebben uitgevoerd op een vermeende strijder van de Islamitische Jihad in Centraal-Gaza, ondanks een door de Verenigde Staten bemiddeld staakt-het-vuren.
11 uur geledenTOKIO (ANP/AFP) - De nieuwe Japanse premier Sanae Takaichi heeft in een "goed en openhartig" telefoongesprek met de Amerikaanse president Donald Trump verklaard dat het versterken van de banden tussen hun landen een "topprioriteit" is. Het gesprek komt enkele dagen voor Trumps bezoek aan het Aziatische land.
13 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De geheime donateur die de Amerikaanse overheid 130 miljoen dollar schonk om de militairen te kunnen blijven betalen tijdens de shutdown is de miljardair Timothy Mellon, schrijft The New York Times. Mellon is een belangrijke geldschieter van president Donald Trump en heeft miljoenen gedoneerd aan zijn campagne van 2024.
14 uur geleden