Dodental Grieks noodweer naar zeker tien, vier vermisten
ATHENE (ANP) - Het aantal mensen dat door het noodweer van deze week in Griekenland is omgekomen is inmiddels tien. Volgens de laatste meldingen van de Griekse autoriteiten worden nog vier mensen vermist. De slachtoffers zijn in de regio Thessalië gevallen, waar door hevige regenval in een grote vlakte zware overstromingen zijn. Het weer is eind deze week beter geworden.
Gevreesd wordt dat tijdens de opruim- en bergingswerkzaamheden nog veel meer slachtoffers worden gevonden dan de vier vermisten. De grootste overstromingen en schade door modderverschuivingen zijn in de streek tussen Larisa en Volos. Het Nederlandse ministerie van Buitenlandse Zaken heeft er vrijdag ook op gewezen dat daar wegen en bruggen onbegaanbaar zijn. De snelweg van Athene naar Thessaloniki is heropend, nadat die woensdagavond vanwege de waterstromen was gesloten.
Het noodweer kwam met de storm Daniel die recordhoeveelheden regenval veroorzaakte. Ook andere Zuidoost-Europese landen zijn getroffen. In Bulgarije vielen vier doden, in Turkije zeker acht.
Meer uit Buitenland
DAVOS (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft donderdag zijn veelbesproken Raad voor Vrede gepresenteerd. De ceremonie vond plaats in Davos, waar het jaarlijkse World Economic Forum plaatsvindt.
12 minuten geledenKOPENHAGEN (ANP/AFP) - Denemarken heeft opgeroepen tot "constructieve" gesprekken over Groenland die de territoriale integriteit van het land respecteren. "We kunnen over alle politieke aspecten onderhandelen: veiligheid, investeringen, de economie. Maar we kunnen niet onderhandelen over onze soevereiniteit", benadrukte premier Mette Frederiksen in een verklaring. Dat is volgens haar tot nu toe ook niet gebeurd.
1 uur geledenDAVOS (ANP) - De oude wereldorde valt in hoog tempo uit elkaar. Dat verklaarde de Duitse bondskanselier Friedrich Merz tijdens zijn speech op het World Economic Forum in Davos. Hij sprak over tektonische verschuivingen met grote gevolgen voor de veiligheid en welvaart.
1 uur geledenKYIV (ANP/BLOOMBERG/AFP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky is onderweg naar Davos. Dat laat een bron weten aan persbureau Bloomberg en is later bevestigd door het kantoor van de president. Zelensky heeft er donderdag een ontmoeting met de Amerikaanse president Donald Trump.
2 uur geledenDAVOS (ANP/RTR/AFP) - Volgens de Amerikaanse gezant Steve Witkoff hebben de gesprekken om de oorlog in Oekraïne te beëindigen "veel vooruitgang geboekt". "Ik denk dat we het tot een punt hebben teruggebracht", zei hij in de marge van het World Economic Forum in Davos. Het is niet bekend over welk punt nog wordt gesproken.
2 uur geledenKYIV (ANP/RTR) - Ongeveer 3000 appartementencomplexen in de Oekraïense hoofdstad Kyiv zitten nog zonder stroom na de Russische aanvallen deze week, meldt burgemeester Vitali Klitsjko. De hoofdstad heeft al weken te kampen met warmte- en elektriciteitsproblemen door aanhoudende aanvallen. Begin januari riep de burgemeester op de stad te verlaten, dinsdag werd bekend dat ongeveer een half miljoen mensen dat hebben gedaan.
3 uur geledenSYDNEY (ANP/RTR) - Australië is donderdag begonnen met een nationale dag van rouw voor de slachtoffers van de schietpartij op Bondi Beach. In het hele land hangen de vlaggen halfstok voorafgaand aan een herdenkingsceremonie bij het iconische Opera House in Sydney.
8 uur geleden