Dodental Grieks noodweer naar zeker tien, vier vermisten
ATHENE (ANP) - Het aantal mensen dat door het noodweer van deze week in Griekenland is omgekomen is inmiddels tien. Volgens de laatste meldingen van de Griekse autoriteiten worden nog vier mensen vermist. De slachtoffers zijn in de regio Thessalië gevallen, waar door hevige regenval in een grote vlakte zware overstromingen zijn. Het weer is eind deze week beter geworden.
Gevreesd wordt dat tijdens de opruim- en bergingswerkzaamheden nog veel meer slachtoffers worden gevonden dan de vier vermisten. De grootste overstromingen en schade door modderverschuivingen zijn in de streek tussen Larisa en Volos. Het Nederlandse ministerie van Buitenlandse Zaken heeft er vrijdag ook op gewezen dat daar wegen en bruggen onbegaanbaar zijn. De snelweg van Athene naar Thessaloniki is heropend, nadat die woensdagavond vanwege de waterstromen was gesloten.
Het noodweer kwam met de storm Daniel die recordhoeveelheden regenval veroorzaakte. Ook andere Zuidoost-Europese landen zijn getroffen. In Bulgarije vielen vier doden, in Turkije zeker acht.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - De NAVO is bereid te helpen bij het heropenen van de Straat van Hormuz, zegt secretaris-generaal Mark Rutte. "Als de NAVO kan helpen, zullen we dat natuurlijk doen."
41 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - NAVO-topman Mark Rutte verwacht dat Nederland bijvoorbeeld "mijnenjagers, fregatten of radartechnologie" bijdraagt aan een missie om de scheepvaart door de Straat van Hormuz weer op gang te krijgen. De Europese bondgenoten schoten de Verenigde Staten wat traag te hulp, maar leveren inmiddels "alles waar de Amerikanen om vragen", verzekerde Rutte op bezoek in de VS na klachten en dreigementen van president Donald Trump.
50 minuten geledenJERUZALEM (ANP/RTR/AFP) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu zegt zijn kabinet het bevel te hebben gegeven om zo snel mogelijk te beginnen met onderhandelingen met Libanon. Israël bleef het buurland aanvallen, ook nadat Iran en de Verenigde Staten een staakt-het-vuren hadden gesloten dat volgens Iran ook zou moeten gelden voor Libanon.
1 uur geledenBEIROET (ANP/DPA) - De Pakistaanse premier Shehbaz Sharif heeft de "aanhoudende Israëlische agressie tegen Libanon" sterk veroordeeld, meldt hij op X. Hij heeft de Libanese premier Nawaf Salam gecondoleerd met het verlies van "duizenden kostbare levens" als gevolg van de aanvallen, schrijft Sharif.
2 uur geledenBEIROET (ANP) - Internationale organisaties slaan na zware Israëlische aanvallen alarm over het lot van burgers in Libanon. Hulpverleningsorganisatie CARE waarschuwt dat het Libanezen ontbreekt aan water, voedsel en bescherming en dat de gezondheidszorg op instorten staat. "We zien grote tekorten aan medicijnen, medische apparatuur en bloed", stelt landendirecteur Michael Adams in een verklaring.
2 uur geledenLONDEN (ANP/AFP) - Een man die bij een Londense pub een handtas stal met een Fabergé-ei, is veroordeeld tot een celstraf van meer dan twee jaar. De 29-jarige verdachte, die schuld heeft bekend, had de tas meegenomen zonder zich te realiseren dat de inhoud miljoenen waard was.
3 uur geledenMOSKOU (ANP/AFP/RTR) - Rusland heeft een inval gedaan bij de onafhankelijke krant Novaja Gazeta. De krant meldt op haar website dat "gemaskerde veiligheidsagenten" bezig zijn met onderzoek. Een AFP-journalist zag twee busjes van de Russische federale onderzoeksdienst bij de redactie.
3 uur geleden