Dodental Gazastrook boven de 10.000, zegt Palestijns ministerie
GAZA-STAD (ANP/RTR/AFP/DPA) - De autoriteiten in de Gazastrook zeggen dat in het kustgebied al meer dan 10.000 doden zijn gevallen sinds de oorlog met Israël vorige maand begon. Het ministerie van Volksgezondheid in het door Hamas bestuurde gebied meldde maandag dat het dodental is opgelopen naar 10.022.
Onder de doden bevinden zich volgens het ministerie ruim 4000 kinderen. Daarnaast zouden zeker 25.000 mensen gewond zijn geraakt. De cijfers zijn niet onafhankelijk te verifiëren.
Israël voert al weken grootschalige bombardementen uit in de Gazastrook en is daar ook met grondtroepen actief. De Israëlische autoriteiten willen de Hamasbeweging uitschakelen. Die voerde op 7 oktober een bloedige aanval uit op Israël, waarbij zo'n 1400 mensen om het leven kwamen. Israël moedigt inwoners van de Gazastrook aan om naar het zuiden van het gebied te vluchten, weg van het zwaartepunt van de strijd.
Internationaal bestaan grote zorgen over de humanitaire situatie in het geïsoleerde en dichtbevolkte gebied, dat ruim 2 miljoen inwoners telt. Meer dan de helft van de bevolking zou ontheemd zijn geraakt door het geweld. Ruim 700.000 mensen hebben een veilig heenkomen gezocht in gebouwen van het VN-agentschap voor Palestijnse vluchtelingen (UNRWA). Opvanglocaties van de UNRWA zouden in het zuiden zo vol zitten dat mensen noodgedwongen op straat moeten slapen.
Meer uit Buitenland
KYIV (ANP) - Door Russische aanvallen op energie-infrastructuur van Oekraïne is de stroom in delen van het noorden, oosten en zuiden uitgevallen, meldt het Oekraïense ministerie van Energie. Het gaat onder meer om delen van Odesa en Cherson.
7 minuten geledenKYIV (ANP) - Door Russische aanvallen op energie-infrastructuur in het noorden en zuidoosten van Oekraïne is de stroom in enkele regio's uitgevallen. Dat meldt het Oekraïense ministerie van Energie op Telegram. Onder meer in delen van Odesa, Mykolajiv en Cherson zitten mensen zonder elektriciteit. Volgens het ministerie wordt alles in het werk gesteld om de stroomuitval het hoofd te bieden.
10 minuten geledenBANGKOK (ANP) - Thaise troepen, waaronder gevechtsvliegtuigen, hebben zaterdagochtend plaatselijke tijd aanvallen op het betwiste grensgebied met Cambodja uitgevoerd, ondanks een staakt-het-vuren afgekondigd door de Amerikaanse president Donald Trump. Dat zegt het Cambodjaanse ministerie van Informatie.
5 uur geledenDUDERSTADT (ANP) - De politie in Duderstadt in de Duitse deelstaat Nedersaksen heeft vrijdagavond een kerstmarkt ontruimd na een melding over een bewapende man. Er waren op het moment van de ontruiming circa 120 mensen op de kerstmarkt aanwezig, meldt onder anderen de krant Die Welt.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse gezant Steve Witkoff ontmoet de Oekraïense president Volodymyr Zelensky en Europese leiders dit weekend in Berlijn, zeggen ingewijden tegen The Wall Street Journal. De Amerikaanse krant omschrijft de ontmoeting als "cruciaal" op het moment dat het Witte Huis aandringt op een vredesakkoord tussen Rusland en Oekraïne voor het eind van het jaar.
7 uur geledenBERLIJN (ANP) - De Duitse regering heeft kritiek geleverd op Israël om de goedkeuring van 764 nieuwe wooneenheden in drie nederzettingen van Israëlische kolonisten op de Westelijke Jordaanoever.
7 uur geledenHOUSTON (ANP) - De supertanker Skipper, die de Verenigde Staten deze week in de buurt van Venezuela in beslag hebben genomen, is onderweg naar de Amerikaanse stad Houston. Dat zeiden twee bronnen vrijdag tegen persbureau Reuters.
8 uur geleden