Dodental Gazastrook boven de 10.000, zegt Palestijns ministerie
GAZA-STAD (ANP/RTR/AFP/DPA) - De autoriteiten in de Gazastrook zeggen dat in het kustgebied al meer dan 10.000 doden zijn gevallen sinds de oorlog met Israël vorige maand begon. Het ministerie van Volksgezondheid in het door Hamas bestuurde gebied meldde maandag dat het dodental is opgelopen naar 10.022.
Onder de doden bevinden zich volgens het ministerie ruim 4000 kinderen. Daarnaast zouden zeker 25.000 mensen gewond zijn geraakt. De cijfers zijn niet onafhankelijk te verifiëren.
Israël voert al weken grootschalige bombardementen uit in de Gazastrook en is daar ook met grondtroepen actief. De Israëlische autoriteiten willen de Hamasbeweging uitschakelen. Die voerde op 7 oktober een bloedige aanval uit op Israël, waarbij zo'n 1400 mensen om het leven kwamen. Israël moedigt inwoners van de Gazastrook aan om naar het zuiden van het gebied te vluchten, weg van het zwaartepunt van de strijd.
Internationaal bestaan grote zorgen over de humanitaire situatie in het geïsoleerde en dichtbevolkte gebied, dat ruim 2 miljoen inwoners telt. Meer dan de helft van de bevolking zou ontheemd zijn geraakt door het geweld. Ruim 700.000 mensen hebben een veilig heenkomen gezocht in gebouwen van het VN-agentschap voor Palestijnse vluchtelingen (UNRWA). Opvanglocaties van de UNRWA zouden in het zuiden zo vol zitten dat mensen noodgedwongen op straat moeten slapen.
Meer uit Buitenland
MOSKOU (ANP/AFP/RTR) - Het telefoongesprek tussen Vladimir Poetin en Donald Trump had volgens het Kremlin een "vriendelijke toon". Topadviseur Joeri Oesjakov zei dat de twee presidenten het eens zijn dat er een definitieve oplossing moet komen voor de oorlog in Oekraïne en dat een tijdelijk bestand het conflict alleen maar zou verlengen.
26 minuten geledenMAR-A-LAGO (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump denkt dat Poetin oprecht vrede wil. "Beide presidenten willen een deal sluiten", zei Trump toen hij de Oekraïense president Volodymyr Zelensky ontving op zijn landgoed Mar-a-Lago.
30 minuten geledenPALM BEACH (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump meldt op Truth Social dat hij een "goed en zeer productief" telefoongesprek heeft gevoerd met de Russische president Vladimir Poetin. Hij zei niet waarover de twee spraken.
1 uur geledenLATAKIA (ANP/AFP) - In Syrië zijn zeker drie doden gevallen bij protesten van de alawitische minderheid in het land. Duizenden alawieten gingen de straat op om te protesteren tegen een bomaanslag op een alawitische moskee afgelopen vrijdag. Op meerdere plekken liep het uit op confrontaties met tegendemonstranten en veiligheidstroepen van de regering.
2 uur geledenMOGADISHU (ANP/AFP) - De Somalische president Hassan Sheikh Mohamud ziet de Israëlische erkenning van Somaliland als een "bedreiging van de veiligheid en stabiliteit in de wereld en de regio". Het gebied scheidde zich in 1991 af van Somalië en wordt door geen enkel ander land erkend als onafhankelijk.
6 uur geledenKYIV (ANP/RTR) - Volgens de Oekraïense president Volodymyr Zelensky doet Kyiv er alles aan om de oorlog met Rusland te beëindigen, maar hangt het bereiken van vrede uiteindelijk af van zijn bondgenoten.
6 uur geledenSTOCKHOLM (ANP/AFP) - In Zweden zijn drie doden gevallen door een storm die dit weekend meerdere landen in Noord-Europa trof. De storm veroorzaakte zware windstoten, omvallende bomen, verkeershinder en stroomuitval.
8 uur geleden