Dodental Gaza steeds onduidelijker voor Palestijnse autoriteiten
GAZA-STAD (ANP/RTR) - Het is voor de Palestijnse autoriteiten steeds moeilijker om in te schatten hoeveel doden er in de Gazastrook zijn sinds de oorlog tussen Israël en Hamas uitbrak. Doordat de gezondheidszorg in Gaza voor een groot deel is ingestort, wordt het lastiger om met officiële aantallen te komen.
De Palestijnse gezondheidsautoriteiten brengen sinds 7 oktober regelmatig een nieuw dodental naar buiten. Volgens de laatste update zijn er 11.320 mensen gedood in het belegerde gebied. Onder hen zijn 4650 minderjarigen.
Maar de chaos in de ziekenhuizen van Gaza zorgt voor een onduidelijk beeld van het aantal doden. Volgens Hamas zijn 25 van de 35 ziekenhuizen in het gebied buiten werking. Bovendien is de communicatie met ziekenhuizen die nog wel functioneren moeilijk en werken de systemen waarin de administratie wordt bijgehouden lang niet altijd. Het internet en het telefoonnetwerk zijn meerdere keren uitgevallen en doordat er nauwelijks brandstof is in de Gazastrook is er ook weinig elektriciteit om systemen draaiende te houden.
Meer uit Buitenland
NEUSS (ANP/DPA) - Volgens Duitse autoriteiten is een omstreden veiling van holocaustobjecten geannuleerd. De kavels zijn inmiddels verwijderd van de website van het veilinghuis in het West-Duitse Neuss.
20 minuten geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De kans groeit dat het Amerikaanse parlement een vrijgave van de zogenoemde Epstein-documenten gaat afdwingen. De dossiers gaan over een spraakmakend misbruikschandaal waarin de Republikeinse president Donald Trump mogelijk een rol speelt. Volgens een Republikeinse parlementariër zullen mogelijk honderd of meer partijgenoten meestemmen met de oppositionele Democraten.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Het Amerikaanse vliegdekschip USS Gerald R. Ford is met een begeleidende vloot aangekomen in de Caribische Zee, meldt het Amerikaanse ministerie van Defensie. De vloot is de Caribische wateren binnengevaren via de Anegada-passage, een waterweg ten oosten van de Britse Maagdeneilanden.
2 uur geledenCAÏRO (ANP/DPA) - Twee weken na de feestelijke opening van het Groot Egyptische Museum (GEM) in Caïro is besloten de bezoekersstromen te beheersen. Toegangskaarten kunnen alleen nog voor een tijdvak worden geboekt. Vanaf begin december is de ticketverkoop tot nader order alleen nog online mogelijk, meldt het museum.
3 uur geledenQUITO (ANP/AFP) - De president van Ecuador, Daniel Noboa, zegt op X de leider van 's lands grootste drugskartel te hebben gearresteerd. Het gaat om 'Pipo' Chavarría, die aan het hoofd staat van Los Lobos, aldus Noboa in zijn bericht. Volgens de president veinsde Pipo dat hij dood was en zat hij met een valse identiteit ondergedoken in Europa, vanwaaruit hij het drugskartel runde en opdracht gaf tot moord. Noboa voegt eraan toe dat "Ecuador vandaag wint".
5 uur geledenMÜNCHEN (ANP/DPA) - Markus Söder, de premier van de Duitse deelstaat Beieren, heeft AfD'ers uitgemaakt voor "hofnarren van Poetin". Tijdens een bijeenkomst voor jonge Duitse conservatieven noemde Söder politici van de radicaalrechtse partij "slijmers, narren aan Poetins hof en dienaars van het Kremlin". De premier vervolgde zijn kritiek door te zeggen dat de AfD deels uit "vreemde mensen" bestaat, van wie sommigen vervolgd worden voor uiteenlopende zaken, zoals extremisme. "We hebben een totaal ander idee van vrijheid."
6 uur geledenMANILLA (ANP/DPA) - Honderdduizenden mensen hebben deelgenomen aan een protestbijeenkomst in de Filipijnse hoofdstad Manilla om een corruptieschandaal aan de kaak te stellen waarbij bondgenoten van president Ferdinand Marcos zijn betrokken. Volgens de politie waren er naar schatting 550.000 mensen aanwezig. Het was de grootste protestactie tot nu toe tegen het corruptieschandaal dat eerder dit jaar aan het licht kwam.
7 uur geleden