Dodental Gaza steeds onduidelijker voor Palestijnse autoriteiten
GAZA-STAD (ANP/RTR) - Het is voor de Palestijnse autoriteiten steeds moeilijker om in te schatten hoeveel doden er in de Gazastrook zijn sinds de oorlog tussen Israël en Hamas uitbrak. Doordat de gezondheidszorg in Gaza voor een groot deel is ingestort, wordt het lastiger om met officiële aantallen te komen.
De Palestijnse gezondheidsautoriteiten brengen sinds 7 oktober regelmatig een nieuw dodental naar buiten. Volgens de laatste update zijn er 11.320 mensen gedood in het belegerde gebied. Onder hen zijn 4650 minderjarigen.
Maar de chaos in de ziekenhuizen van Gaza zorgt voor een onduidelijk beeld van het aantal doden. Volgens Hamas zijn 25 van de 35 ziekenhuizen in het gebied buiten werking. Bovendien is de communicatie met ziekenhuizen die nog wel functioneren moeilijk en werken de systemen waarin de administratie wordt bijgehouden lang niet altijd. Het internet en het telefoonnetwerk zijn meerdere keren uitgevallen en doordat er nauwelijks brandstof is in de Gazastrook is er ook weinig elektriciteit om systemen draaiende te houden.
Meer uit Buitenland
CRANS-MONTANA (ANP) - Bij de brand in een Zwitserse bar zijn ongeveer veertig doden gevallen, meldt de lokale politie op een persconferentie. Ongeveer honderd mensen raakten gewond.
2 uur geledenCRANS-MONTANA (ANP/DPA/AFP) - Onder de slachtoffers van de brand in Zwitserland zijn veel jongeren, zeggen ooggetuigen en ziekenhuizen die gewonden behandelen. In het ziekenhuis van Lausanne zijn 22 van de zwaarst gewonde mensen binnengekomen, die gemiddeld tussen de 16 en 26 jaar zijn.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Verschillende landen hebben hun steun aan Zwitserland betuigd na de dodelijke brand in het Alpenland. In een bar in het skigebied Crans-Montana zijn rond de jaarwisseling tientallen doden en ongeveer honderd gewonden gevallen.
4 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - De Franse president Emmanuel Macron heeft steun voor Zwitserland uitgesproken na de dodelijke brand in Crans-Montana. Hij schreef op X dat Frankrijk solidariteit betuigt en "broederlijke ondersteuning" aanbiedt.
5 uur geledenBERN (ANP) - De president van Zwitserland heeft geschokt gereageerd op de ramp in skioord Crans-Montana. "Wat een moment van vreugde had moeten zijn, veranderde gisteravond in een tragedie in Crans-Montana, iets wat in het hele land en daarbuiten werd gevoeld", schrijft president Guy Parmelin donderdag in een bericht op X. De regering is volgens hem zeer ontsteld en leeft mee met de slachtoffers en hun families.
6 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR/AFP/DPA) - Zeker een persoon is om het leven gekomen tijdens aanhoudende protesten in Iran. Het gaat volgens staatsmedia om een 21-jarig lid van de Basij, een soort militie die het regime steunt. De man zou zijn omgekomen tijdens ongeregeldheden in de provincie Lorestān.
6 uur geledenTEL AVIV (ANP/AFP) - Israël waarschuwt dat het een omstreden verbod gaat handhaven op activiteiten van non-gouvernementele organisaties die niet voldoen aan "veiligheids- en transparantiestandaarden". De autoriteiten zeggen dat 37 organisaties zijn geïnformeerd dat hun vergunningen komen te vervallen en dat ze hun werkzaamheden voor 1 maart moeten staken.
7 uur geleden