Dodental Gaza steeds onduidelijker voor Palestijnse autoriteiten
GAZA-STAD (ANP/RTR) - Het is voor de Palestijnse autoriteiten steeds moeilijker om in te schatten hoeveel doden er in de Gazastrook zijn sinds de oorlog tussen Israël en Hamas uitbrak. Doordat de gezondheidszorg in Gaza voor een groot deel is ingestort, wordt het lastiger om met officiële aantallen te komen.
De Palestijnse gezondheidsautoriteiten brengen sinds 7 oktober regelmatig een nieuw dodental naar buiten. Volgens de laatste update zijn er 11.320 mensen gedood in het belegerde gebied. Onder hen zijn 4650 minderjarigen.
Maar de chaos in de ziekenhuizen van Gaza zorgt voor een onduidelijk beeld van het aantal doden. Volgens Hamas zijn 25 van de 35 ziekenhuizen in het gebied buiten werking. Bovendien is de communicatie met ziekenhuizen die nog wel functioneren moeilijk en werken de systemen waarin de administratie wordt bijgehouden lang niet altijd. Het internet en het telefoonnetwerk zijn meerdere keren uitgevallen en doordat er nauwelijks brandstof is in de Gazastrook is er ook weinig elektriciteit om systemen draaiende te houden.
Meer uit Buitenland
KYIV (ANP/RTR) - Oekraïense troepen hebben dinsdag een belangrijke fabriek die raketonderdelen produceert getroffen in de Russische grensregio Bryansk, meldt de Oekraïense president Volodymyr Zelensky.
1 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR) - Door de Amerikaanse en Israëlische luchtaanvallen sinds 28 februari zijn volgens de Iraanse ambassadeur bij de VN, Amir-Saeid Iravani, meer dan 1300 burgers gedood. Bijna 8000 woningen van burgers zijn verwoest volgens de gezant.
4 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Unie wil dat de Biënnale van Venetië het besluit terugdraait om Rusland weer toe te laten tot de internationale kunsttentoonstelling. Doet de organisatie dit niet, dan zal de EU sancties opleggen, zeggen Henna Virkkunen, vicevoorzitter van de Europese Commissie, en Eurocommissaris Glenn Micallef.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - President Donald Trump heeft Iran gewaarschuwd voor ongekende militaire represailles als het land mijnen legt in de Straat van Hormuz. Hij zei dat indien er mijnen zijn gelegd, die onmiddellijk verwijderd moeten worden. Hij herhaalde evenwel dat de Amerikaanse inlichtingendiensten geen aanwijzingen hebben dat Iran mijnen zou hebben gelegd.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse regering heeft Israël gevraagd geen verdere aanvallen uit te voeren op Iraanse energie-infrastructuur, daarbij vooral doelend op de oliesector. Dat zeggen drie bronnen tegen de Amerikaanse nieuwssite Axios.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Zo'n 140 Amerikaanse militairen zijn gewond geraakt tijdens de oorlog met Iran. Het gaat vooral om lichte verwondingen, meldt een woordvoerder van het Pentagon aan Reuters.
7 uur geledenKYIV (ANP/RTR/AFP) - Oekraïense militaire experts worden deze week verwacht in meerdere Golfstaten, waar ze gaan helpen bij het afslaan van Iraanse drone-aanvallen. "De eerste drie landen waarnaar we ze volgens onze afspraken hebben gestuurd, zijn Qatar, de Emiraten en Saudi-Arabië", meldt de Oekraïense president Volodymyr Zelensky in een audiobericht aan journalisten. Later liet Oekraïne weten dat ook specialisten zijn gestuurd naar een Amerikaanse basis in Jordanië.
7 uur geleden