Dodental Gaza steeds onduidelijker voor Palestijnse autoriteiten
GAZA-STAD (ANP/RTR) - Het is voor de Palestijnse autoriteiten steeds moeilijker om in te schatten hoeveel doden er in de Gazastrook zijn sinds de oorlog tussen Israël en Hamas uitbrak. Doordat de gezondheidszorg in Gaza voor een groot deel is ingestort, wordt het lastiger om met officiële aantallen te komen.
De Palestijnse gezondheidsautoriteiten brengen sinds 7 oktober regelmatig een nieuw dodental naar buiten. Volgens de laatste update zijn er 11.320 mensen gedood in het belegerde gebied. Onder hen zijn 4650 minderjarigen.
Maar de chaos in de ziekenhuizen van Gaza zorgt voor een onduidelijk beeld van het aantal doden. Volgens Hamas zijn 25 van de 35 ziekenhuizen in het gebied buiten werking. Bovendien is de communicatie met ziekenhuizen die nog wel functioneren moeilijk en werken de systemen waarin de administratie wordt bijgehouden lang niet altijd. Het internet en het telefoonnetwerk zijn meerdere keren uitgevallen en doordat er nauwelijks brandstof is in de Gazastrook is er ook weinig elektriciteit om systemen draaiende te houden.
Meer uit Buitenland
ISLAMABAD (ANP/RTR) - De Iraanse minister van Buitenlandse Zaken Abbas Araghchi wordt volgens Pakistaanse bronnen vrijdagavond in de Pakistaanse hoofdstad Islamabad verwacht. Hij komt met een delegatie om eventueel met de VS te onderhandelen. Een Amerikaans team is volgens de bronnen al in Islamabad om een nieuwe ronde onderhandelingen tussen Iran en de VS voor te bereiden.
13 minuten geledenBEIJING (ANP/RTR) - China heeft geërgerd gereageerd op uitspraken van de Amerikaanse president Donald Trump over een geënterd vrachtschip. Trump verklaarde deze week bij CNBC dat het vaartuig "bepaalde spullen" aan boord had. "Misschien wel een cadeautje uit China", opperde hij over de lading, zonder verder in detail te treden.
3 uur geledenLONDEN (ANP) - De Amerikaanse zedendelinquent Jeffrey Epstein heeft volgens de BBC ook in Londen slachtoffers van seksueel misbruik gehuisvest. De Britse omroep heeft onderzoek gedaan naar de Epstein-documenten die in de Verenigde Staten zijn gepubliceerd en vond daar vier huizen in de Britse hoofdstad waar vrouwen werden ondergebracht. Zes van hen verklaarden later te zijn misbruikt.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Binnen het Pentagon worden mogelijkheden bekeken om NAVO-bondgenoten van de VS te straffen die onvoldoende steun zouden hebben gegeven tijdens de oorlog in het Midden-Oosten. Dat laat een Amerikaanse functionaris weten aan persbureau Reuters. Het gaat om opties als het schorsen van Spanje als NAVO-lid en het herzien van het Amerikaanse standpunt over de Britse claim op de Falklandeilanden.
3 uur geledenODESA (ANP/AFP) - Russische aanvallen op de Oekraïense havenstad Odesa hebben volgens de hulpdiensten twee mensen het leven gekost. Veertien anderen raakten gewond.
7 uur geledenBOGOTÁ (ANP/AFP) - De vliegtuigcrash waardoor vorige maand in Colombia 69 militairen omkwamen, is veroorzaakt doordat het toestel bomen raakte. Dat blijkt uit voorlopige onderzoeksresultaten van de Colombiaanse luchtmacht.
9 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Verenigde Staten nodigen de Russische president Vladimir Poetin uit voor de G20-top in Miami. President Donald Trump betwijfelt echter of Poetin komt.
11 uur geleden