Dodental Gaza passeert de 38.000
GAZA-STAD (ANP/RTR) - Het dodental in de Gazastrook is gestegen tot boven de 38.000. In de bijna negen maanden durende oorlog zijn volgens het Palestijnse ministerie van Gezondheid zeker 38.011 Palestijnen gedood. 87.445 mensen raakten gewond.
Israël begon op 7 oktober met het bombarderen van Gaza en viel het gebied later binnen als reactie op een verrassingsaanval van de militante beweging Hamas. Strijders doodden zo'n 1200 mensen, gijzelden ongeveer 250 mensen en volgens VN-experts maakten Hamasleden zich waarschijnlijk ook schuldig aan seksueel geweld.
De militaire operatie van Israël krijgt internationaal veel kritiek omdat daarbij ook veel burgers worden gedood, infrastructuur wordt verwoest en mensen op de vlucht worden gejaagd. Het Palestijnse gezondheidsministerie maakt bij het dodental geen onderscheid tussen burgers en Hamasleden.
De aantallen worden over het algemeen wel als betrouwbaar beschouwd.
Meer uit Buitenland
LIMOGES (ANP) - De torenspits van het door vuur gegrepen historische stadhuis in het Franse Limoges is ingestort, zo is te zien op beelden op sociale media. Het negentiende-eeuwse stadhuis werd eerder op zaterdag in brand gestoken tijdens de grootschalige protesten in Frankrijk, die ook tot uiting kwamen in Limoges. Op beelden is te zien hoe omstanders het uitschreeuwen als de toren ineenstort.
1 minuut geledenKYIV (ANP) - De Verenigde Staten werken aan een ontmoeting tussen Kyiv en Moskou. Dat meldt het Oekraïense staatspersbureau Ukrinform op gezag van president Volodymyr Zelensky.
16 minuten geledenPARIJS (ANP) - De Franse president Emmanuel Macron heeft zich uitgesproken tegen de onlusten deze zaterdag in zijn land. Op X schrijft het staatshoofd dat eenieder die zich schuldig heeft gemaakt aan vernieling en plundering zal worden vervolgd en gestraft. "We zullen een blok vormen tegen hen die chaos zaaien, zij die enkel en alleen onze instituties omver willen werpen en verhinderen dat zij die vreedzaam hun eisen uiten, dat kunnen doen", aldus Macron.
48 minuten geledenPARIJS (ANP) - Relschoppers zijn binnengedrongen in het stadhuis van het 10e arrondissement in Parijs. Dat meldt Le Parisien. Volgens de krant was er op dat moment een bijeenkomst gaande rond de borstkankermaand. Aanwezigen zouden opgesloten zitten. Alexandra Cordebard, de burgemeester van het arrondissement, heeft de politie verzocht het pand te evacueren, aldus Le Parisien.
1 uur geledenPRAAG (ANP/RTR) - De rechtse, eurosceptische partij ANO van premier Andrej Babiš heeft geen enkele senaatszetel weten te bemachtigen bij de verkiezingen. De belangrijkste Tsjechische oppositiepartijen hebben zaterdag de meeste stemmen behaald. Een derde van de zetels in Tsjechiës 'Eerste Kamer' was verkiesbaar.
1 uur geledenRAMALLAH (ANP) - Israëlische kolonisten hebben op de bezette Westelijke Jordaanoever een groep met westerse diplomaten aangevallen. Daarbij is een Franse burgemeester gewond geraakt.
2 uur geledenPARIJS (ANP) - De Franse premier Sébastien Lecornu heeft het geweld in Frankrijk in sterke bewoordingen veroordeeld. In een bericht op X schrijft de bewindsman dat hoewel er in Frankrijk plaats is voor vreedzame demonstraties, die plek er níét is "voor brandstichting, plundering en geweld".
2 uur geleden