Dodental Gaza passeert de 38.000
GAZA-STAD (ANP/RTR) - Het dodental in de Gazastrook is gestegen tot boven de 38.000. In de bijna negen maanden durende oorlog zijn volgens het Palestijnse ministerie van Gezondheid zeker 38.011 Palestijnen gedood. 87.445 mensen raakten gewond.
Israël begon op 7 oktober met het bombarderen van Gaza en viel het gebied later binnen als reactie op een verrassingsaanval van de militante beweging Hamas. Strijders doodden zo'n 1200 mensen, gijzelden ongeveer 250 mensen en volgens VN-experts maakten Hamasleden zich waarschijnlijk ook schuldig aan seksueel geweld.
De militaire operatie van Israël krijgt internationaal veel kritiek omdat daarbij ook veel burgers worden gedood, infrastructuur wordt verwoest en mensen op de vlucht worden gejaagd. Het Palestijnse gezondheidsministerie maakt bij het dodental geen onderscheid tussen burgers en Hamasleden.
De aantallen worden over het algemeen wel als betrouwbaar beschouwd.
Meer uit Buitenland
DEN HAAG (ANP) - Nederland en zeven andere landen hebben in een gezamenlijke verklaring hun steun uitgesproken voor het Internationaal Strafhof (ICC). De ministers van Buitenlandse Zaken van de acht landen "betreuren en zijn het zeer oneens" met de Amerikaanse aankondiging nieuwe sancties op te leggen aan het in Den Haag gevestigde hof.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Op Belgisch initiatief spreken de Europese ministers van Buitenlandse Zaken maandag over de aangekondigde Amerikaanse sancties tegen het Internationaal Strafhof (ICC). Dat meldt de minister van Buitenlandse Zaken van dat land, Maxime Prévot, op X.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie hekelt de vrijdag aangekondigde Amerikaanse sancties tegen het Internationaal Strafhof (ICC). In een verklaring noemt de Commissie het "diep te betreuren dat de Verenigde Staten de intentie heeft medegedeeld om sancties op te leggen".
2 uur geledenKHARTOEM (ANP/AFP) - Bij een droneaanval in het zuiden van Soedan zijn 26 vrouwen en vier kinderen om het leven gekomen, melden ooggetuigen en de lokale gouverneur. De aanval zou zijn uitgevoerd door de paramilitaire Rapid Support Forces (RSF), die al jaren een oorlog uitvechten met het regeringsleger.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten leggen nieuwe sancties op aan het Internationaal Strafhof (ICC) in Den Haag. Dat blijkt uit een verklaring die is ingezien door persbureau Reuters. "We zullen transacties met dit schurkachtige hof verbieden, hen afsnijden van middelen en hun vermogen om te functioneren aan banden leggen", aldus de verklaring.
3 uur geledenNEURENBERG (ANP) - Nobelprijswinnares Navanethem Pillay heeft wereldleiders gewezen op hun juridische verplichtingen. "Mijn boodschap aan politieke leiders is dat jullie de verplichting hebben om mensenrechten te beschermen en af te zien van oorlog", zei ze tijdens een persconferentie.
4 uur geledenTEL AVIV (ANP/AFP) - Israël heeft hard uitgehaald naar het besluit om de Nobelprijs voor de Vrede toe te kennen aan Navanethem Pillay. Volgens het ministerie van Buitenlandse Zaken legitimeert dit "haat tegen Israël" en "applaudisseert Joseph Goebbels zeker vanuit de hel", verwijzend naar de Duitse propagandaminister tijdens de Tweede Wereldoorlog.
5 uur geleden