Dodental Duitsland loopt verder op na noodweer
BERLIJN (ANP) - Het dodental door het noodweer in het westen van Duitsland is opgelopen naar 20. Door zware regenval en overstromingen zijn huizen ingestort en gemeenten afgesneden van de buitenwereld. In de plaats Schuld in Rijnland-Palts worden nog zo'n 50 tot 70 mensen vermist.
Premier Malu Dreyer van die deelstaat zei in het regionale parlement dat de omvang van de ramp ongekend is. "Zoiets hebben we nog nooit meegemaakt", zei de premier. "Er zijn doden, er zijn vermisten en er zijn nog veel mensen in gevaar." In het aangrenzende Noordrijn-Westfalen bezocht regiopremier Armin Laschet de plaats Altena, waar een 46-jarige brandweerman om het leven kwam tijdens een reddingsoperatie.
De zware regenval zorgde ook voor overstromingen in steden als Keulen en Hagen. In Leverkusen moest een ziekenhuis worden geëvacueerd en in de plaats Wuppertal liepen kelders onder water. Netbeheerder Westnetz meldde dat in het westen van het land zo'n 200.000 huishoudens zonder stroom zitten.
Woningen verwoest
Vier van de doden zijn aangetroffen in of rond Schuld, een gemeente ten zuiden van Bonn. Daar verwoestte hoog water zeker zes woningen. Andere huizen staan op instorten. Het district Euskirchen maakte melding van acht doden. Ook zijn mensen om het leven gekomen in ondergelopen kelders en overleden zeker twee brandweerlieden tijdens reddingsoperaties.
De hulpdiensten worden ondersteund door honderden militairen. De strijdkrachten hebben gepantserde voertuigen ingezet om wegen vrij te maken die waren geblokkeerd door aardverschuivingen en omgevallen bomen. De autoriteiten laten ook helikopters uitvliegen om mensen te redden die een veilig heenkomen hebben gezocht op daken.
Angela Merkel
Bondskanselier Angela Merkel reageerde vanuit de Verenigde Staten "geschokt" op de ramp. Ze zei mee te leven met de nabestaanden van de slachtoffers en bedankte de "onvermoeibare" hulpdiensten voor hun inzet.
Ook in Nederland en België zorgt het hoge water voor veel overlast. In de Belgische plaats Pepinster (provincie Luik) zijn ongeveer tien huizen ingestort. Op beelden in Belgische media is te zien hoe straten zijn veranderd in kolkende rivieren. In Chaudfontaine moesten zo'n 1700 mensen worden geëvacueerd. De Belgische autoriteiten hebben tot dusver melding gemaakt van twee doden door het extreme weer.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse rapper Sean 'Diddy' Combs, die veroordeeld is voor zedenmisdrijven, heeft Donald Trump om gratie gevraagd. Dat zei de Amerikaanse president in een interview met The New York Times. Het verzoek bereikte hem per brief. Trump zei dat hij niet heeft overwogen het verzoek in te willigen.
32 minuten geledenPORTLAND (ANP) - Amerikaanse federale agenten hebben twee mensen neergeschoten in Portland, in de staat Oregon. Dat meldt de politie. De slachtoffers, een man en een vrouw, zijn naar het ziekenhuis gebracht. Hun toestand is onbekend.
34 minuten geledenLONDEN (ANP) - Bijna 80.000 huishoudens in het zuidwesten van het Verenigd Koninkrijk zitten zonder stroom door storm Goretti, meldt de BBC. Op de Scilly-eilanden, een kleine eilandengroep ten westen van Engeland, werd een windsnelheid van 159 kilometer per uur geregistreerd.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse Huis van Afgevaardigden heeft de subsidies voor zorgverzekeringen, die eind vorig jaar waren verlopen, nieuw leven ingeblazen. Dit biedt hoop aan miljoenen Amerikanen die te maken hebben gekregen met forse premiestijgingen.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De ICE-agent die in Minneapolis een 37-jarige vrouw doodschoot, was maanden eerder door een auto meegesleurd en gewond geraakt, zei de Amerikaanse vicepresident JD Vance donderdag. De agent schoot de vrouw dood terwijl zij met haar auto probeerde weg te rijden van een aantal ICE-agenten.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Astronauten van het Internationale Ruimtestation (ISS) keren eerder terug naar de aarde vanwege een "medische situatie" bij een van de bemanningsleden, heeft de NASA bekendgemaakt. De toestand van het bemanningslid is stabiel, zei directeur Jared Isaacman van de ruimtevaartorganisatie tijdens een persconferentie.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - De Amerikaanse vicepresident JD Vance waarschuwt Europese leiders zijn chef, president Donald Trump, serieus te nemen. Hij zei dit op een vraag over Groenland, dat volgens Trump beter onderdeel van de VS kan zijn dan een autonoom deel van het Deense koninkrijk. In Washington wordt gesproken over mogelijkheden het grootste eiland ter wereld, met 57.000 inwoners, te kopen of gewoon in te nemen.
5 uur geleden